Wyprzedaże i promocje modowe

Jak chodzić na wysokich obcasach?

Eleganckie buty z wysokimi obcasami są marzeniem wielu kobiet, ale pamiętać należy o tym, że chodzenie w takim obuwiu wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych Pań, które chcą dowiedzieć się jak chodzić na wysokich obcasach?.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że swoją przygodę z wysokimi obcasami należy zaczynać stopniowo. Stopy wbrew pozorom są bardzo delikatne i muszą przyzwyczaić się do zmiany ułożenia. Wybranie na start stylowych butów na wysokiej i chudej szpilce nie należy do najlepszych pomysłów. Osoby, które zdecydują się na taki krok najprawdopodobniej nabawią się odcisków i nieprzyjemnego bólu kości. Z praktycznego punktu widzenia warto zwiększać wysokość obcasa z centymetra na centymetr. Nie można zapominać również i o tym, że wysokość butów na obcasie powinna być idealnie dopasowane do kształtu naszej stopy. Osoby początkujące powinny rozpocząć swoją przygodę z obcasami do popularnych pantofli na kaczuszce.

Jak chodzić na wysokich obcasach?

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby wybrać odpowiednią technikę chodzenia. W dzisiejszych czasach producenci obuwia coraz częściej rezygnują z bardzo wysokich szpilek i stawiają na subtelne obcasy. W obecnym sezonie bardzo modne są również koturny ze stabilną podeszwą. Jest to najlepszy wybór przede wszystkim dla kobiet z nieco szerszymi łydkami. Wybierając nowe obuwie na obcasie warto zwracać uwagę nie tylko na ich design, jakość wykonania i cenę, ale również na stabilność, która w tym konkretnym przypadku odgrywa bardzo ważną rolę. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale umiejętność prawidłowego chodzenia na obcasie w dużej mierze tkwi właśnie w doborze odpowiedniego rodzaju obcasa. Kobiety, które nie są w stanie utrzymać równowagi na cienkich szpilkach, powinny jak najszybciej postawić na stylowe buty na słupku, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. Warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać idealny rozmiar obuwia. Dobrze skrojone buty nie powinny uwierać i w żadnym przypadku nie mogą powodować odcisków.

Cenne wskazówki?

Podczas nauki chodzenia na wysokich obcasach przydać mogą się specjalne silikonowe wkładki do butów, które znacząco poprawią komfort. W trakcie nauki chodzenia na obcasach warto wyobrazić sobie niewidzialną linię po której będzie się podążać. Pamiętać należy o tym, aby na początku nie stawiać zbyt dużych kroków, ponieważ wówczas bardzo łatwo jest stracić równowagę. Podczas stawiania kolejnych kroków zawsze należy dokładnie obserwować przestrzeń przed sobą. Na wysokich szpilkach należy zachować szczególną ostrożność nawet, gdy posiada się bardzo dużą wprawę. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby naukę chodzenia na wysokim obcasie rozpocząć w domu, gdzie czujemy się najpewniej. Pierwszym ćwiczeniem powinno być oczywiście utrzymanie równowagi podczas samego stania, co nie zawsze udaje się za pierwszym razem. W razie problemów można poprosić znajomego o asekurację.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *