Wyprzedaże i promocje modowe

Wyprzedaż Japonki - sprawdź promocje

Wyświetlanie 1–24 z 181 wyników

Z pewnością można powiedzieć, że japonki to typ obuwia, które budzi sympatię i uśmiech. Najczęściej są wykonane z pianki i tworzyw sztucznych. Dzięki temu są dość odporne na uszkodzenia i trwałe.

Japonki to bliskie kuzynostwo standardowych klapek. Są to klapki, które trzymają się na stopie, dzięki dwóm elastycznym paskom, które łączą się z przodu między dużym, a długim palcem i mocowane są do podeszwy. Ich historia sięga do starożytnych czasów, znali je bowiem Egipcjanie Rzymianie i Grecy. Były wtedy wykonywane z takich materiałów jak liście palmowe skóra czy drewno. Różniły się tylko miejscem, w którym mocowany był pasek.

Dzisiejsze japonki

Współczesne Japonki zaczęły swoją karierę w Stanach Zjednoczonych jako obuwie plażowe. Największą popularność zyskały w latach sześćdziesiątych, ponieważ skojarzono je z kulturą plażowania w Kalifornii. Na początku XXI wieku, zaczęły być popularyzowane jako obuwie męskie, a następnie znalazły wielu zwolenników w Europie. Z pewnością możemy powiedzieć, że są ważnym elementem nieformalnego stroju.

Wykonuje się je ze skóry lub tworzyw sztucznych. Połączenie ich

z płaską podeszwą zapewnia wygodę. Od zwykłych klapek odróżnia je to, że stopa wygląda na smuklejszą. Zawdzięczamy to ułożeniu pasków w odwróconą literę V.

Ich prostota sprawia, że cieszą się dużym uznaniem, choć niektórzy mężczyźni, musieli się do nich na początku przekonać, ponieważ kiedy zaczęły pojawiać się na polskim rynku, najpierw były noszone głównie przez kobiety. W żaden sposób jednak nie odejmują one męskości. Są stosunkowo tanie i podobnie jak klapki, zapewniają bezpieczeństwo na basenie.

Również podczas letnich podróży okażą się doskonałą alternatywą. Warto o nich pamiętać przy pakowaniu walizki. Ich cena zazwyczaj jest bardzo przystępna, a jedną parę można nosić nawet kilka sezonów. Odsłaniają jeszcze większą część stopy niż tradycyjne klapki.

Saler.pl - Wyprzedaże modowe

Pobierz aplikację. Przeglądaj bez reklam!