Wyprzedaże i promocje modowe

Oksfordy

Oksfordy to znane z klasycznego i eleganckiego wyglądu buty męskie. Charakteryzują się dużą smukłością, dzięki zamkniętej przyszwie. Ale co oznacza to tajemnicze pojęcie? Zamknięta przyszwa jest po prostu wszyta pod spód cholewki. To właśnie ten rodzaj szycia gwarantuje smukłość buta. Kiedyś były bardziej znane jako wiedenki. Możemy je podzielić na 2 rodzaje ze względu na ich przeszycia.

1. Ze szwem w przedniej części buta.

2. Tak zwane lotniki, w górnej części są wykonane z jednego kawałka skóry.

Oksfordy mogą być zupełnie proste bez żadnych zdobień, ale zdarzają się też modele z drobnymi aplikacjami lub dziurkowaniami. Uznaje się je za odpowiedni rodzaj butów do garniturów.

Buty na ważne okazje

Wybierając oksfordy zamszowe, decydujemy się na noszenie ich do mniej formalnych strojów. Dobrze komponują się z klasycznymi jeansami. Jeśli postawimy na wysokiej jakości oksfordy, wykonane z licowej skóry naturalnej, z pewnością będziemy długo ich użytkownikami. Z czasem dopasują się do stopy i będą niezwykle wygodne. Mają dużą szansę stać się pretendentami do ulubionej pary, która jest najczęściej i najchętniej noszona.

Właściwie każdy mężczyzna, nawet ten, który na co dzień ceni sobie sportowy styl i wygodę, powinien mieć w swojej szafie jedną parę tych eleganckich butów. W życiu każdego mężczyzny jest co najmniej kilka okazji, które wymagają nałożenia bezkonkurencyjnych oksfordów, są to ceremonie ślubne i inne ważne uroczystości.

Kolorystyka i wykonanie

Nie można zapomnieć, że siadając odsłaniamy skarpetki, wpływają one w znacznym stopniu na wizerunek, dlatego trzeba je również stosownie dopasować. Buty zwracają na siebie uwagę, więc warto zadbać o to, aby wybrać model wykonany bardzo solidnie, nie tylko ze względu na wygląd, ale też na wartości związane z ich użytkowaniem.

Jeśli chodzi o kolorystykę, najlepiej jest wybierać buty wybarwione na uniwersalny kolor. Trzeba przy tym pamiętać, że czarne oksfordy będą pasowały głównie do garniturów, mniej formalne są brązy i szarości, dlatego poszukując butów na co dzień, warto wybierać wśród tych kolorów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.