Wyprzedaże i promocje modowe

Kożuchy

Kożuchy nigdy nie wyszły z mody, a ostatnio fala powrotu spowodowała, że coraz częściej możemy je podziwiać na wybiegach. Były one elementarnym składnikiem garderoby w roku 2016. Każda sieciówka, która chce być na czasie z modą ma w swoim asortymencie kilka modeli kożuchy wyprzedaż. Jednak jeśli komuś zależy na naprawdę dobrej jakości to powinien sprawdzić ofertę sklepów, które specjalizują się w sprzedaży futer oraz skór. Dobrym miejscem na tego typu poszukiwania jest internet, w którym możemy znaleźć różne kożuchy damskie naturalne wyprzedaż.

Historia materiału

Naturalnie, że owcza wełna jest świetnym wyborem w przypadku mrozów. Jednocześnie jest to niezwykle plastyczny materiał, dlatego też jest podstawowym elementem garderoby jesienno-zimowej. W klimacie chłodnym umiarkowanym warto zaopatrzyć się w garnitury, płaszcze oraz swetry, które dobrze trzymają temperaturę ciała. Jednak nic nie zastąpi kożuchy damskie wyprzedaż w przypadku naprawdę dużego mrozu. Kożuch jest delikatny, przyjemny w dotyku, a do tego niezwykle ciepły. Umożliwia oddychanie skórze i naprawdę świetnie odprowadza wilgoć. W dodatku jest zdrowy skóry ludzkiej i nie powoduje alergii. Dlatego też tak wielu projektantów chętnie korzysta z tego materiału przy projektowaniu ubrań.

Nie znamy dokładnej daty, kiedy zaprojektowano pierwszy model kożucha. Jednak już w starożytnych dokumentach oraz rysunkach można znaleźć informacje o wykorzystywaniu skóry i wełny owiec. Dlatego możemy zakładać, że kożuchy są znane ludzkości od samego początku tylko, że w innej postaci. Archeolodzy odkryli, że poza ochroną ciała miał on zadanie także reprezentować daną osobę. Człowiek, który ją posiadał miał wysoki status społeczny, pochodzenie oraz żył w dobrych warunkach. Oznaczało to także, że ma poczucie stylu, ponieważ od starożytności status społeczny był nieodłącznie związany z modą i stylem. Najczęściej to ludzie bogaci, którzy byli wysoko w hierarchii społecznej zapoczątkowywali kierunki modowe. Warto też dodać, że najbardziej popularne były skóry jasne, które były jednolite i to one miały najwięcej zastosowań w produkcji ubrań. Co ciekawe często używano skóry owczej do wystroju wnętrz.

Cena

Niestety za kożuch naturalny będziemy musieli zapłacić naprawdę wiele. Ciężko znaleźć nowy naturalny kożuch, którego cena nie przekracza 1300 zł. Oczywiście zdarzają się tańsze, ale najczęściej są to płaszcze patchworkowe, które są wykonane nie ze skóry, a ze ścinków skór. Kolejnym aspektem, który wpływa na cenę kożucha są dodatki, które możemy znaleźć przy kapturze oraz mankietach. Najczęściej są one zrobione z naturalnych futer. Kolejny ważny czynnik, który wpływa na cenę to metka marki odzieżowej, które jest znana w świecie mody i promowana przez modelki na światowych wybiegach. Warto jednak zapłacić taką cenę, ponieważ kożuch wystarczy nam na naprawdę bardzo długo.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9