Wyprzedaże i promocje modowe

Obuwie wegańskie

Weganizm to nie tylko dieta, wykluczająca ze spożycia mięso oraz wszelkie produkty odzwierzęce. Weganizm to styl życia. Nic więc dziwnego, że ludzie, hołdujący ograniczaniu okrucieństwa wobec zwierząt, poszukują produktów wolnych od komponentów odzwierzęcych także w świecie mody.

Na co więc zwracać uwagę, kupując obuwie wegańskie?

Przede wszystkim warto zwracać uwagę na opis oraz oznaczenia producenta. Obuwie wegańskie nie powinno mieć skórzanej wkładki i obicia. Do produkcji takich butów nie powinny zostać użyte kleje wytwarzane na bazie składników odzwierzęcych.

W pełni wegańskie obuwie nie powinno także posiadać woskowanych sznurówek, wełny, filcu czy jedwabiu.

Jeszcze do niedawna zakup takich butów graniczył z cudem. Jednak dziś świadomość rośnie i z roku na rok zwiększa się liczba producentów, zafrapowanych losem zwierząt. Decydują się oni na wypuszczenie linii obuwia wegańskiego z tworzyw takich jak eko skóra, len, bambus, mikrofibra, guma naturalna.

Nie należy się obawiać, że obuwie takie jest mniej trwałe od skóry naturalnej. Nie jest to bowiem prawdą. Materiały używane do produkcji obuwia wegańskiego dorównują trwałością tym, wyprodukowanym ze skóry zwierząt.

Trzeba pamiętać, że produkcja butów wegańskich ma tendencję wzrostową. Na rynku pojawia się coraz większa rzesza producentów, oferujących takie obuwie i prześcigających się w wymyślaniu innowacyjnych patentów na trwałe, ciepłe i solidne buty. Warto zatem śledzić rynek obuwniczy, by nie przegapić nowości.

Buty wegańskie

Jeśli zaś chodzi o stylistykę, to obuwie wegańskie nie różni się niczym od modeli z komponentów odzwierzęcych. W tej kategorii znaleźć można balerinki, sneakersy, trampki czy botki.

Różnią się one jedynie sposobem produkcji oraz użytymi do ich wyrobu materiałami.

Warto mieć świadomość, iż weganizm to nie tylko dieta. Również kupując odzież i obuwie można, a nawet należy dbać o dobro zwierząt. Jeśli chcemy bowiem widzieć zmianę na świecie, musimy zacząć od samych siebie i nie decydować się na półśrodki. Obuwie wegańskie to krok w stronę lepszego świata.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4