Wyprzedaże i promocje modowe

Mokasyny

W męskiej codzienności jest wiele okazji, kiedy trzeba nienagannie się prezentować. Najczęściej lubimy nie tylko dobrze wyglądać, ale również świetnie się czuć w tym, co mamy na sobie.

Mokasyny historia

Bezpieczna elegancja w postaci prostych spodni i koszuli wymaga dobrania odpowiedniej pary butów. Klasyczne czarne pantofle mogą być zbyt formalne na wiele okazji, dlatego do pracy, czy na codzienne wyjścia wielu Panów preferuje mokasyny, które cechują się dużą elastycznością i zapewniają komfort stopie. Mokasyny wpisują się w definicję półbutów wsuwanych. Historia mokasynów sięga do plemion Indian, dla których był to najpopularniejszy rodzaj obuwia. Wyrabiane były ze skóry bizona amerykańskiego, jelenia albo łosia. Dzisiaj do ich produkcji, używa się najczęściej miękkich skór. Ich zwolennicy cenią je sobie za bezkonkurencyjną wygodę i przyciągający wzrok wygląd. Niektóre modele wykonuje się w sposób bardzo klasyczny, dzięki temu pasują do wielu stylizacji, przy innych stosuje się drobne aplikacje.

Mokasyny ze skarpetkami czy bez

Na uwagę zasługuje sposób wykonania podeszwy. W tych butach zwykle jest ona bardzo elastyczna, co jest czynnikiem kluczowym i decydującym o ich wygodzie. Dla wielu producentów stały się inspiracją do wykonywania klasycznego obuwia, które jest mniej formalne niż czarne skórzane oksfordy, ale nie tak sportowe jak trampki czy adidasy. Wiele mokasynów śmiało można nosić na gołą stopę, jest to jednak rozwiązanie bardziej praktyczne na wiosenne dni. Jesienią i w chłodne dni wybieramy takie mokasyny, do których pasują skarpety, oczywiście ubieramy do nich wełniany sweter i szukamy bardziej zabudowanych mokasynów. Wyraźnie więc widać, że trzeba kierować się rozsądkiem i wyczuciem stylu.

Solidnie wykonane mokasyny mogą na długo zagościć w męskiej szafie, trzeba jednak pamiętać o ich prawidłowej konserwacji. Przestrzeganie zaleceń producenta dotyczących czyszczenia, pomoże dłużej utrzymać je w nienagannym stanie, nawet jeśli będą często przez nas użytkowane.

ELEGANCKIE I BIZNESOWE

Mężczyzna w eleganckiej koszuli i garniturze przywołuje bardzo pozytywne skojarzenia. Jego widok budzi w nas zaufanie, wygląda na profesjonalistę. Dlatego właśnie w tak wielu branżach, wymaga się od panów, by ich ubrania były klasyczne i eleganckie. Na tę klasykę składa się koszula, krawat, marynarka i spodnie najlepiej w jednym kolorze, czyli garnitur. Nie ma nic lepiej dopełniającego tej stylizacji niż eleganckie biznesowe obuwie. Smukły wygląd pantofli świetnie wpisuje się w definicję eleganckiego stylu. Panowie w takich półbutach zapewniają sobie poważanie i szacunek, a przez to czują się również pewniejsi siebie.

Kiedy są stosowne?

Biznesowe obuwie charakteryzuje się nie tylko eleganckim wyglądem, ale bardzo solidnym wykonaniem. Ich jakość jest cechą szczególną, która bardzo je wyróżnia. Zazwyczaj są wykonane z naturalnej licowej skóry. Odpowiednia pielęgnacja i konserwacja tych butów, pozwoli cieszyć się nimi przez dłuższy czas. Są bardzo istotną częścią stylu, a właściwie stanowią jego podstawę. Mężczyzna w eleganckich pantoflach przykuwa wzrok i jest bardzo męski. To buty, które sprawdzą się podczas spotkań biznesowych i eleganckich uroczystości, ale także są idealnym rozwiązaniem na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której zwraca się uwagę nie tylko na to, o czym mówimy i jakie mamy umiejętności, ale również na to, jak wyglądamy i co sobą reprezentujemy. Dzięki dobrze wybranej stylizacji, otwieramy przed sobą drzwi do rozwoju i do poczucia satysfakcji. Wygodne buty biznesowe pozwolą nam pewnie się poruszać.

Biznesowe buty kojarzymy zwykle z kolorem czarnym. W niektórych sytuacjach możliwe jest założenie brązu i szarości, ale trzeba pamiętać o tym, aby dobrze komponowały się one z resztą ubrania. W przypadku wątpliwości, zawsze można skonsultować to z osobą, znaną z dobrego stylu lub poszukać inspiracji w internecie, nie można jednak takich rad traktować bezkrytycznie. Chodzi przecież o to, abyśmy to my dobrze się czuli. Najlepiej więc będzie kształtować swój własny styl i poczucie dobrego smaku, w oparciu o fundamentalne zasady klasy.

Wyświetlanie 1–24 z 220 wyników