Wyprzedaże i promocje modowe

30 ciekawostek urodowych, które Cię zainteresują

Zastanawiasz się, jak spędzić wolny czas, gdy chcesz zrobić sobie krótką przerwę od pisania pracy na uczelnie lub do pracy? Bycie studentem jest naprawdę zabawne, chociaż możesz czuć się przytłoczony nauką późno w nocy przed egzaminami lub ukończeniem wielu prac. Innowacje w zakresie technologii edukacyjnych ułatwiają życie uczniom, ponieważ można uzyskać dostęp do zasobów internetowych, aby przeprowadzić badania lub uzyskać pomoc w formatowaniu pracy. Zawsze możesz znaleźć trochę czasu na relaks, posłuchanie muzyki lub poczytać coś dla zabawy. A co może być lepszego niż czytanie przypadkowych faktów na temat urody i kosmetyków? Oto lista wspaniałych faktów na temat makijażu i kosmetyków, o których możesz nie wiedzieć.

Ciekawostki o kosmetykach i urodzie:

1. Słowo „kosmetyk” ma greckie pochodzenie. Pochodzi od słowa „kosmos”, które oznacza ozdabiać lub układać. Popularny magazyn Cosmopolitan również ma swoje korzenie związane z tym słowem.
2. Kosmetyki były integralną częścią zdrowia i higieny w starożytnym Egipcie. Starożytni Egipcjanie używali tabletek i kremów, aby chronić skórę przed suchym wiatrem i słońcem. Naturalne olejki były podstawowym składnikiem perfum, które były również używane podczas rytuałów religijnych.
3. Chirurgia plastyczna to dynamicznie rozwijający się biznes wart 20 miliardów dolarów i stale się rozwija. W samym USA od 1997 r. Liczba operacji plastycznych wzrosła o ponad 220%.
4. Firmy kosmetyczne przeznaczają 25% swojej sprzedaży na promocję i reklamę, a tylko 2-3% na badania i rozwój. Firmy farmaceutyczne przeznaczają 15% swojej sprzedaży na badania.
5. Globalny przemysł kosmetyczny obejmuje kosmetyki do makijażu (18 miliardów dolarów), perfumy (15 miliardów dolarów), kosmetyki do włosów (38 miliardów dolarów) i pielęgnację skóry (24 miliardy dolarów).
6. Każdego roku Amerykanie wydają więcej pieniędzy na urodę niż na edukację.
7. Światowa branża kosmetyczna wykazuje wzrost sięgający 7% rocznie, co stanowi ponad dwukrotnie wyższą stopę PKB w krajach rozwiniętych.

8. Pierwsza szminka pojawiła się w starożytnej Mezopotamii około 4000 lat temu, kiedy kobiety ozdabiały usta pyłem z drogocennych klejnotów.
9. Pierwszy opatentowany lakier do paznokci pojawił się w 1919 roku i miał lekko różowy kolor.
10. Nowoczesna syntetyczna farba do włosów została wynaleziona w 1907 roku przez założyciela L’Oreal Eugène Schueller.
11. W kosmetykach obowiązuje zakaz stosowania około 1300 toksycznych składników.
12. W czasach rzymskich nawet mężczyźni malowali usta szminką, aby wskazać ich pozycję społeczną.
13. Badanie przeprowadzone w 1991 roku wykazało, że kobiety-polityk, które zatrudniały wizażystów z Hollywood, były bardziej skłonne do wygrania kampanii wyborczych o 30%.
14. Przeciętna kobieta codziennie stosuje kilkanaście produktów do pielęgnacji urody, które zawierają 168 składników chemicznych. Przeciętny mężczyzna używa zaledwie 6 produktów zawierających 85 składników.
15. Pierwszy dezodorant w kulce został wynaleziony w 1952 roku.
16. Pierwszy lakier do włosów na rynek masowy został wprowadzony przez L’Oreal w 1960 roku.
17. Aztekowie używali suszonych chrząszczy koszenili do farbowania oczu i ust na czerwono.
18. Starożytni Rzymianie farbowali włosy na czarno, fermentując pijawki w occie.
19. Uważa się, że lakier do paznokci wynaleziono w Chinach około 3000 roku p.n.e. Został wykonany z białek jaj, wosku pszczelego, kolorowego proszku i gumy arabskiej.
20. W starożytnej Grecji kobiety rozjaśniały włosy ekstraktami roślinnymi lub arszenikiem.
21. Pierwszy nowoczesny dezodorant zawierający chlorohydrat glinu został wynaleziony w 1889 roku w Filadelfii.
22. Wymioty wielorybie i odchody wielorybów są składnikami fantazyjnych perfum, ponieważ zapewniają dłuższą trwałość innych zapachów. Jego cena wynosi 200 dolarów za gram.

23. Niektóre uzdrowiska oferują zabiegi na twarz „gejsze” za 150 dolarów. Składają się z nawilżonych odchodów słowika, które nakłada się na twarz i pozostawia do wyschnięcia
24. W epoce elżbietańskiej smoła węglowa była używana jako tusz do rzęs, ołówek do brwi i eyeliner. Był łatwopalny, miał nieprzyjemny zapach i powodował ślepotę.
25. Około 3000 roku p.n.e. Greckie kobiety używały sierści wołu jako sztucznych brwi.
26. Aby cienie do powiek i szminka błyszczały, powszechnie dodaje się rybie łuski.
27. W XVIII-wiecznej Hiszpanii młode kobiety jadły glinę, która doprowadzała do chlorozy lub anemii, aby uzyskać porcelanową cerę.
28. W średniowieczu kobiety połykały arszenik, aby poprawić cerę.
29. Sprzedaż szminek zwykle rośnie w czasie recesji.
30. W XIX wieku szanowane kobiety i mężczyźni nie nosili makijażu ani perfum. Wyjątkiem był niewidoczny krem do skóry i słabe kwiatowe zapachy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *