Wyprzedaże i promocje modowe

Cechy charakterystyczne i propozycje modowe dla sylwetki gruszki.

Stylizacje dla gruszki

Budowa ciała, niekiedy zaburza wymyśloną i upatrzoną stylizację. Dobór kreacji do własnego ciała to jeden z najważniejszych czynników pięknego wyglądu. To nie od budowy i cech fizjologicznych zależy dobry i elegancki wygląd, a od samego projektu modowego. Odpowiednio dobrana odzież może podkreślić walory sylwetki, jak również zatuszować pewne niedoskonałości. Jakie typy budowy ciała można wyróżnić? Czym charakteryzuje się kształt gruszki? Jak dobrać odpowiednią stylizację do tego rodzaju sylwetki? Czego unikać u gruszki?

Budowy i kształty ciała

Każdy z nas cechuje się pewnymi wartościami wyglądu zewnętrznego. Wiele osób określanych jest jako chude, szczupłe, tęgie czy nieproporcjonalne. Opisując daną sylwetkę należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które pozwolą odpowiednio „obchodzić się” z naturalnymi uwarunkowaniami fizycznymi. Należą do nich przede wszystkim:
– wysokość,
– szerokość barków,
– talia i wcięcie,
– szerokość bioder,
– długość i objętość nóg,
– wielkość pośladków,
– proporcje, itp.

Uwzględniając te dane warto określić ogólny rodzaj i kształt sylwetki. W branży modowej wyróżnia się kilka typów, którymi są: jabłko, gruszka, klepsydra, prostokąt czy banan.

Czym charakteryzuje się sylwetka gruszki?

Gruszka to osoba, której budowa znacznie wyraźnie podkreśla szerokie biodra, dość nieproporcjonalne do reszty ciała. Sylwetka ta charakteryzuje się również niewielkim biustem, małą talią i wąskimi ramionami. Ciało osoby, przypomina literę A.
Jak dobrać strój do sylwetki gruszki?

Dobór odpowiedniej odzieży pozwoli zatuszować pewne niedoskonałości, z jednoczesnym uwypukleniem i wyróżnieniem perfekcyjnych części ciała. W tym konkretnym przypadku warto skupić się na optycznym pomniejszeniu bioder i ud, z jednoczesnym zminimalizowaniem braku pewnych proporcji.
Sylwetka gruszki wymaga podkreślenia pewnych elementów. Uwydatnienia biustu, jak również zniwelowania niekorzystnych kontrastów. Warto również tworzyć kreacje, które wizualnie wydłużą całe ciało oraz je wysmuklą.

Co powinny nosić panie o sylwetce gruszki.

Dla kobiet, które posiadają szersze biodra i uda, mały biust i wąską talię znakomitym rozwiązaniem będzie, tworzenie kreacji złożonych z: długich – często zakrywających buta spodni, odzieży z wysokim stanem, dolnych części garderoby powodujących optyczne wydłużenie ciała. Ponadto warto stosować żakiety – z poduszkami na ramionach, koszulki w poziome paski czy koszule z dodatkowymi kieszonkami czy ozdobami, wizualnie poszerzającymi objętość klatki piersiowej. Wysokie obcasy z pewnością dodadzą kilka centymetrów, powodując wydłużenie i wyszczuplenie sylwetki.
Wybierając sukienkę należy zwrócić uwagę na jej dekolt, który optycznie powinien zwiększyć powierzchnię klatki piersiowej. Warto również zainwestować w rozkloszowaną sylwetkę, nie koniecznie w czarnym kolorze.

Czego unikać?

Gruszki powinny unikać w szczególności strojów szerokich i obszernych. Ubieranie spodni o jasnym kolorze, posiadających obniżony stan, również negatywnie wpłynie na cały wygląd.
Tego rodzaju budowa ciała nie wygląda również korzystanie w kreacjach złożonych z :
– krótkich spódniczek,
– spódnic ołówkowych,
– długi płaszczy po same kostki,
– obcisłych szortów,
– baskinek,
– bluzek podkreślających linię bioder, itp.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *