Wyprzedaże i promocje modowe

Jak dbać o siebie i nie wydawać majątku na kosmetyki?

Niemal każda kobieta uwielbia być zadbana. Bardzo często wydajemy na to ogromną ilość gotówki. Czy oznacza to, że pielęgnacja jest przywilejem jedynie zamożnych osób? Oczywiście, że nie! Wcale nie musimy wydawać dużo, aby wyglądać efektownie. Istotnym jest to, aby podejść do tematu rozsądnie. Nie kupujemy kosmetyków pod wpływem emocji i impulsu. Sprawdźmy, co możemy wykonać samodzielnie. Polujemy na ciekawe promocje. Sięgnijmy po porady kosmetyczne, dzięki którym można dowiedzieć się, jak dbać o sobie, a jednocześnie nie zbankrutować

Ustal cel działania

W pierwszej kolejności musimy ustalić, jak wygląda nasza standardowa pielęgnacja. Dobrze podzielić sobie ją na kilka grup – włosy, twarz, skóra, paznokcie i makijaż. Należy ustalić, jakie zabiegi są dla nas absolutnym minimum. Czy preferujemy szybką pielęgnację, czy też lubimy spędzać długie godziny w łazience i urządzać tzw. domowe SPA. Warto również znaleźć praktyczny poradnik na lato, czy też na jesień. Znajdziemy w nim informacje dotyczące tego, jak warunki atmosferyczne wpływają na nasz organizm. Dla przykładu – w lecie szczególnej troski wymagają włosy, które ulegają przesuszeniu przez słońce, czy też wodę morską. Jesienią można zauważyć znaczny spadek witaminy słońca, przez co wyglądamy na coraz bardziej zmęczonych i przygaszonych. Zimą niska temperatura sprawia, że skóra naszej twarzy wymaga grubej warstwy ochronnej.
Fajne poradniki pozwolą nam lepiej rozplanować plan działania w czasie. Zróbmy listę wszystkich niezbędnych czynności (np. mycie i odżywianie włosów, peeling całego ciała, depilacja, odżywianie skóry, nakładanie maseczki regeneracyjnej na twarz), a także zaplanujemy ich częstotliwość. Najlepiej stworzyć własny kalendarz, gdyż dzięki niemu nie zapomnimy o niczym. Ponadto lepiej poświęcić na pielęgnację 15 minut każdego dnia, niż kilka godzin jednego dnia. Tyczy się to w szczególności osób, które narzekają na brak wolnego czasu.

Ustal budżet

Nie od dziś wiadomo, że kompleksowa pielęgnacja jest sporym wydatkiem. Właśnie dlatego powinniśmy określić już na starcie, jaką kwotę przeznaczymy na produkt kosmetyczne. Wszystko zależy od naszych możliwości, może być to nawet kilkadziesiąt złotych. Planujmy wydatki w sposób racjonalny. Nie kupujmy wszystkiego jednego dnia, gdyż przez to będziemy mieć wrażenie, że na nic nie możemy sobie pozwolić. Wielkim plusem jest to, że większość produktów nie zużywa się tak szybko. Często jeden balsam wystarczy nam na dwa miesiące, a pomadka nawilżająca nawet na dłużej. Dobrze jest również kupować rzeczy w promocjach np. dwie w cenie jednej. Warto rozplanować sobie, że np. w jednym miesiącu np. kupujemy rzeczy do włosów, w drugim do ciała, a w trzecim kosmetyki kolorowe. Oczywiście nie dotyczy to produktów, które zużywają się szczególnie szybko np. szamponów.
W sieci znajdziemy również darmowe recenzje, które pozwolą nam robić zakupu z głową. Warto sprawdzać opinie na temat danego produktu przez zakupem. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie zmarnujemy pieniędzy na nieudaną pielęgnację lub makijaż.

Zrób to sama

Domowe porady kosmetyczne to genialny sposób na to, aby ograniczyć wydatki. Nasza uroda rozkwitnie, a my jednocześnie zaoszczędzimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Skąd brać ciekawe porady kosmetyczne? Najlepszym źródłem wiedzy jest Internet. Porady kosmetyczne znajdziesz na wielu blogach kosmetycznych np. Cocosanka.pl to doskonała propozycja dla tych, którzy pragną dbać o siebie w sposób mądry, a jednocześnie ekonomiczny. Na stronie znajdziemy ogromna ilość błędów, których musimy się wystrzegać. Znajdziemy również dużą ilość wskazówek na to, jak wykonać domowe maski, balsamy, czy też odżywki. Domowe porady na włosy wymagają jedynie produktów, które posiadamy w swojej lodówce. Działają one o wiele lepiej, niż niejedne kosmetyki drogeryjne. Nie musimy posiadać ogromnego budżetu na to, aby wyglądać świeżo i promiennie. Na blogu znajdziemy również wiele uniwersalnych porad dotyczących tego, jak wybrać kosmetyki odpowiednie dla siebie. Nie brakuje również szczegółowych recenzji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *