Wyprzedaże i promocje modowe

Jak prawidło dbać o walizkę?

Podróżowanie, szczególnie to związane z urlopem i wakacjami, może dla niektórych z nas kojarzyć się dobrze. Jednak większość podróżujących zmęczona jest całym tym procesem, związanym z pakowaniem, odprawą na lotnisku czy też tłumem ludzi w dworcowych ciągach komunikacyjnych i innych wąskich przejściach. Aby podnieść sobie komfort podróżowania i nieco ułatwić życie podczas wyjazdu, warto zadbać o odpowiednią walizkę. Na co zatem należy zwrócić uwagę przy jej wyborze i co należy robić, aby walizka służyła nam jak najdłużej?

Jak wybrać dobrą walizkę?

Wybór odpowiedniej walizki uzależniony jest przede wszystkim od tego, jak czego podróżujemy, jakimi środkami transportu, a także jak duży bagaż zazwyczaj zabieramy ze sobą? Odpowiedzi na te pytania pomogą w wyborze odpowiedniego produktu, dopasowanego do naszych potrzeb.

Przeczytaj również: Jak ubrać się do podróży samolotem?

Wybierając walizkę zwróćmy uwagę na:

1. Kółka do walizki

Do wyboru mamy walizki na 2 lub 4 kółkach. Walizki na 4 kółkach bardzo dobrze sprawdzają się przy cięższym bagażu, a do tego mają solidniejszy stelaż. Stawiajmy też na kółka obrotowe do walizki, dzięki którym można przesuwać walizkę w dowolnym kierunku. Do szybkiego przemieszania się na przykład przez miasto lepsze będą walizki z 2 kółkami, które dobrze radzą sobie w trudnych warunkach.
Zawsze musimy zwrócić uwagę na to jakiej jakości są kółka do walizki. Dobrym wyborem będą te wykonane z kauczuku. Wybierajmy też kółko na łożyskach do walizki. Znacznie częściej uszkodzeniom ulegają twarde kółka wykonane z plastiku.

2. Materiał

Pod tym względem wyróżniamy:
• walizki tzw. miękkie, które wykonane są z syntetycznych materiałów tekstylnych o wysokiej gęstości, np. poliestru. Ich wielką zaletą jest m.in. elastyczność, która ułatwia nam pakowanie;
walizki wykonane z poliwęglanu bądź polipropylenu. Takie walizki plastikowe na kółkach są lekkie i wytrzymałe na uszkodzenia.
Wybierając rodzaj materiału walizki, zwróćmy uwagę na sposób jej konserwacji.

Jak prawidłowo dbać o walizkę?

Aby walizka służyła nam przez długie lata, należy właściwe się z nią obchodzić.

1. Dbajmy o kółka do walizek podróżnych. Jeśli to możliwe unikajmy zapiaszczonych podłoży, które źle wpływają na kółko do walizki. Regularnie też czyśćmy łożyska i usuwajmy z nich piasek, żwir, kamienie i inne zanieczyszczenia. Może dojść do takiej sytuacji, że będzie konieczna wymiana kółek w walizce. Jak wymienić kółka w walizce? Taka informacja często zawarta jest w instrukcji obsługi produktu. Jeśli jej tam nie ma to należy wejść na stronę producenta (tam z pewnością tego typu informacja została podana).

Choć wymiana kółka do walizek nie jest trudna to dla wielu osób, może wydawać się zbyt skomplikowana. W takiej sytuacji najlepiej udać się z nią do sklepu, w którym została zakupiona i zlecić jej serwis. Jeśli jest na gwarancji, wówczas usługa ta powinna być bezpłatna.
Niektórzy producenci dołączają też zapasowe kółka do walizki w komplecie (np. zapasowe kółka do walizki Wittchen). Praktycznym rozwiązaniem są z pewnością kółka wymienne do walizek, przykładem mogą być kółka do walizki Puccini.

Naprawa kółek w walizce nie jest szczególnie trudna, ani droga, a potrafi przywrócić nowe życie naszej walizce.

2. Unikajmy pakowania zbyt dużej ilości rzeczy, ponieważ w ten sposób zbytnio przeciążamy stelaż do walizki. Najcięższe rzeczy zawsze umieszczamy na dole.

3. Przechowujmy walizkę we właściwy sposób, tzn. w suchym miejscu, które nie jest narażone na pylenie. Najlepiej zapakować ją w specjalny worek, taki jak np. pokrowiec na walizkę Puccini.

A zatem, dokonując zakupu walizki uwzględnijmy swoje potrzeby. Pamiętajmy też o prostych zasadach dotyczących użytkowania i konserwacji. W razie konieczności wymieńmy koła do walizek i inne części do walizek podróżnych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *