Wyprzedaże i promocje modowe

Jak skutecznie wyczyścić białe trampki?

Trampki to bardzo praktyczne i wygodne obuwie uwielbiane przez mnóstwo osób. Doskonale komponuje się ono zarówno w stylizacji z tradycyjnymi spodniami jeans, jak i damską, letnią sukienką. Warto zadbać zawsze o to, aby buty te były schludne i czyste. Jak wyczyścić białe trampki, aby przez długi czas wyglądały jak nowe?

Jak prać białe trampki w pralce?

Wiele posiadaczy białych trampek decyduje się na to, aby prać je w pralce automatycznej. I jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż dziś mnóstwo modeli posiada specjalne programy do prania obuwia.

Niemniej minusem takiego rozwiązania jest to, że zbyt mocne i częste moczenie obuwia może przyczynić się do jego rozklejania. Jeśli zdecydujemy się na pranie białych trampek w pralce, to wówczas warto korzystać z programu, który ma temperaturę nie wyższą niż 30ºC. Nie warto też korzystać z wirowania, które to może zniszczyć buty. Do prania warto użyć skutecznego preparatu w postaci proszku, żelu czy też płynu do prania.

Ponadto trampki powinny być przed praniem włożone w oddzielny worek, w którym to znajduje się oprócz trampek miękki ręcznik, który to skutecznie asekuruje buty przed obijaniem się o bęben pralki.
A czym wyczyścić białe trampki, jeśli stwierdzimy, że ten tradycyjny sposób jest nieodpowiedni? Wówczas to warto skorzystać z innego, sprawdzonego sposobu.

  •  

Skuteczne pranie trampek w szarym mydle

Ręczne pranie białych trampek przy użyciu niezbyt szorstkiej szczotki i piany z szarego mydła pozwala na to, że trampki znów wyglądają jak nowe. Warto zawsze pamiętać o tym, że aby nie doszło do rozklejenia podeszwy, nie należy zanurzać mocno butów w dużej ilości wody. Na czas prania warto zabezpieczyć niektóre elementy butów folią.

Pranie białych trampek z użyciem sody i kuchennego płynu do mycia naczyń

Gdy białe trampki są bardzo mocno zabrudzone, to wówczas warto spróbować je doczyścić mieszanką przygotowaną z płynu do naczyń sody oczyszczonej. W tym celu należy delikatnie zwilżyć wodą powierzchnię butów, a następnie wyszorować je z pomocą szczoteczki na której to nałożona jest soda zmieszana z płynem do naczyń. Podczas szorowania pojawią się brudne mydliny, które to należy usuwać ręcznikiem papierowym. Po zakończeniu procesu czyszczenia butów należy je pozostawić do wyschnięcia.

Ocet i soda oczyszczona, a skuteczne czyszczenie białych trampek

Sprawdzonym sposobem jest również czyszczenie białych trampek przy pomocy mieszanki octu kuchennego i sody oczyszczonej. Substancje te należy połączyć ze sobą stosując proporcje 1:1. Powstałą miksturę należy wetrzeć w zabrudzone buty przy użyciu niedużej szczoteczki . Pokryte mieszanką buty należy pozostawić na kilka minut, a później spłukać je niewielką ilością wody i pozostawić do wyschnięcia.

Mleczko do czyszczenia, zmywacz do paznokci … by trampki na długo wyglądały jak nowe

Czyszczenie białych trampek z użyciem tradycyjnego mleczka do czyszczenia pozwala przywrócić piękna biel, przede wszystkim gumowym elementom. Ten detergent chemiczny należy nałożyć na zwilżoną wodą szmatkę, a następnie starannie przecierać zanieczyszczone obuwie.

Doskonałym preparatem skutecznie czyszczącym zabrudzone podeszwy jest także zmywacz do paznokci. Jego niewielką ilość należy nabierać na wacik kosmetyczny, a następnie bardzo delikatnie przecierać zabrudzone fragmenty butów.

Co prawda metody z użyciem chemicznych preparatów są bardzo skuteczne, ale nie należy ich stosować zbyt często, bowiem wówczas znacznie obniża ona wytrzymałość gumowego tworzywa, które to może zacząć pękać.

Masz problem z rozciąganiem butów? Sprawdź ja go rozwiązać!

Puder dziecięcy i pasta do zębów – idealne preparaty do czyszczenia białych butów

Osoby które to chcą, aby trampki na długo zachowały śnieżnobiały odcień powinny sięgnąć po puder dziecięcy i połączyć go z wodą w proporcji 1:1. Otrzymaną tym sposobem mieszankę należy ostrożnie wmasować w powierzchnię buta. Po zaschnięciu nałożona zasypka włącznie z zanieczyszczeniami wykruszą się, a buty będą pięknie się prezentować.

W celu wyczyszczenia trampek pomocna okazuje się również pasta do zębów, którą to należy zmieszać z niewielką ilością wody, a następnie usunąć zabrudzenia z podeszwy buta.

Jeśli te, domowe sposoby zawiodą lub ich aplikowanie jest dla nas zbyt czasochłonne, wówczas warto sięgnąć po dostępne w wielu sklepach obuwniczych specjalistyczne pianki czyszczące lub płyny przeznaczone do usuwania uporczywych zabrudzeń z trampek.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *