Wyprzedaże i promocje modowe

Jaka sukienka dla niskiej osoby?

Z punktu widzenia mężczyzny wybranie przez kobietę sukienki to zadanie niezwykle proste. Wystarczy zdecydować się na kolor oraz krój i po strachu. Jak się jednak okazuje, jest to o wiele bardziej skomplikowane. Trzeba bowiem wiedzieć, jakie konkretnie sukienki pasują do budowy ciała, typu figury itd. A zdecydowanie największym wyzwaniem jest dobranie odpowiedniej sukienki dla kobiety o niski wzroście.

Wybieramy długość

Jaka długość sukienki dla niskiej osoby będzie najbardziej odpowiednia? Takie pytanie zadaje sobie nie jedna drobna kobieta. Tym bardziej, jeśli ma wybrać coś na wesele jako gość lub inną elegancką uroczystość. Przede wszystkim mitem jest, że niskie kobiety nie mogą zakładać długich sukienek i dobrze wyglądają jedynie w sukienkach mini. To prawda jest im w takich wersjach do twarzy, ponieważ krótka sukienka doskonale wydłuża nogi, dodając nieco dodatkowych centymetrów. Nie oznacza to jednak tego, że niska osoba nie może założyć sukienki eleganckiej. Zatem jaka sukienka dla niskiej osoby na wesele będzie odpowiednia? Przede wszystkim taka, która posiada u dołu rozcięcie na nodze, które musi się jednak kończyć tuż powyżej kostek. Na elegancką okazję, jaką jest wesele, czy też sylwester, a nawet studniówka, obowiązkowym dodatkiem są szpilki, które dodadzą kilka centymetrów do wzrostu.

Wybieramy fason

Choć uważa się, że to długość sukienki jest najważniejszym problemem dla niskiej kobiety, to jednak pułapka tkwi w zupełnie innym miejscu. Chodzi rzecz jasna o fason danej sukienki, który, gdy jest źle i nieodpowiednio dobrany, może spowodować bardzo poważne, wizualne kłopoty. Podstawowym problemem i niewiedzą niskich kobiet, jest wybieranie sukienek, które dzielą się na pół. Co to dokładnie oznacza? Chodzi np. o sytuacje, gdy sukienka będzie posiadała dwa kolory lub gdy będzie miała szeroki pas w talii, lub obcięcie poniżej bioder. Ideałem dla niskiej kobiety są sukienki koktajlowe, które cechują się bardzo dobrym dopasowaniem. Dzięki takiemu fasonowi możliwe staje się zachowanie odpowiednich proporcji sylwetki. Jakie jednak konkretnie fasony będą właściwe dla kobiety o niskim wzroście? Z całą pewnością ideałem jest sukienka w kształcie litery A. Zakładając ją, nadaje się sylwetce formę klepsydry, co pozwala na zachowanie idealnych proporcji. Dobre sukienki dla niskich i szczupłych to także te w wersji trapezowej, które posiadają odsłonięte ramiona lub ewentualnie cienkie ramiączka. Dzięki temu uzyskuje się efekt smukłości i wydłużenia ciała. Inną bardzo dobrą propozycją są sukienki z wysokim stanem, które doskonale wpływają na dodanie kilku centymetrów do długości nóg.
A co z kolorami? Czy są jakieś konkretne barwy i style kolorów, które pasują bardziej do kobiet o niskim wzroście? Jak najbardziej tak. Przyjmuje się, że niskie kobiety powinny zakładać sukienki w zdecydowanie bardziej monochromatycznych barwach. Sukienka utrzymana w tylko w jednym kolorze będzie pozwalała ukryć ewentualne mankamenty sylwetki, a także zachować jej odpowiednie proporcje. Jeśli natomiast chodzi o sukienkę wizytową, to powinna ona być maksymalnie prosta i pozbawiona jakichkolwiek dodatków i ozdobników.

Przeczytaj także jak dopasować buty do typu sylwetki.

A co z wagą kobiety?

Kolejnym wartym rozważenia aspektem wyboru sukienki dla niskiej kobiety jest jej waga. Zupełnie inna powinna być sukienka dla kobiety niskiej i puszystej, jak i dla niskiej i szczupłej. Przyjmuje się, że kobiety o nieco większym brzuszku powinny wybierać sukienki nie tylko wydłużające sylwetkę, lecz również ją wysmuklające. Idealnie w takiej sytuacji sprawdzi się np.ołówkowa sukienka z asymetrycznym, kopertowym dekoltem. Innym ciekawym pomysłem jest sukienka z pionowym zapięciem lub też taka, która będzie posiadała pionowe paski lub dekolt w kształcie litery V.
Kobiety niskie i szczupłe mają nieco łatwiej, ponieważ ich drobna sylwetka pozwala na wprowadzenie kilku eksperymentów związanych z doborem sukienki. Pamiętać jednak trzeba o umiarze, ponieważ przykładowo duże kwiatowe dekoracje lub kształty takie jak kółka czy kraty, oprócz tego, że poszerzają, to także przytłaczają sylwetkę. Oprócz tego unikać się powinno falban oraz luźnych i zamaszystych strojów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *