Wyprzedaże i promocje modowe

Lakier do paznokci na ubraniu – sprawdź jak go usunąć!

Malowanie paznokci nie jest skomplikowanym zadaniem, jednak czasami może dojść do przypadkowego ubrudzenia odzieży. Właśnie dlatego podczas wykonywania manicure lepiej założyć stare ubrania lub zadbać o kompleksową ochronę. Zastanawiasz się, jak usunąć lakier do paznokci z ubrania? Sprawdź poniższe wskazówki, które z pewnością okażą się pomocne. W wielu przypadkach nie ma konieczności wyrzucania go do kosza, jedna wiele zależy od rodzaju tkaniny, a także tego, jak rozległa jest plama.

Przeczytaj także jak wyczyścić białe trampki.

Ściągnij nadmiar lakieru

Nie masz pojęcia, jak zmyć lakier do paznokci ze spodni, czy też innego ubrania? Pierwszym krokiem jest ściągnięcie nadmiaru produktu za pomocą chusteczki – dotyczy to świeżych zabrudzeń. Jest lakier zaschnął na powierzchni danej odzieży, to warto jest wykorzystać nożyk, czy też drewniany patyczek. Wiadomym jest, że im cięższa warstwa, tym łatwiej jej się pozbyć.

Użyj zmywacza do paznokci

Znikomą ilość lakieru można usunąć poprzez pranie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że często jest to sposób kompletnie bezskuteczny. W przypadku grubego materiału można spróbować wykorzystać zmywacz do paznokci, czy też rozpuszczalnik. Należy jednak podejść do tego zadania z należytą ostrożnością. Istnieje duże ryzyko trwałego uszkodzenia powierzchnia ubrania – po takim zabiegu będzie ono nadawać się jedynie do wyrzucenia. Trzeba wspomnieć, że jeans pod wpływem działania wspomnianych specyfików może wyblaknąć.

Lakier do włosów

Chcesz wiedzieć, czym zmyć lakier do paznokci z ubrania? W przypadku cienkich, czy też delikatnych materiałów można spróbować wykorzystać lakier do włosów. Jego zastosowanie jest wyjątkowo proste, a więc każdy sobie z tym poradzi. Wystarczy jedynie obficie spryskać zabrudzenie, a także zaczekać aż mokra plama zaschnie. Następnie należy ją wykruszyć. Oczywiście ubrania musi zostać wrzucone do pralki, tak aby pozbyć się pozostałości preparatów.

Pasta do zębów

Pasta do zębów działa podobnie, jak lakier do włosów. Należy nałożyć ją na zabrudzenie, a następnie poczekać aż zaschnie. Kolejnym krokiem jest wykruszenie plamy. Można zrobić to za pomocą paznokci lub wykorzystać drewnianą wykałaczkę. Wszystko zależy od tego, która metoda jest dla nas wygodniejsza. Na koniec pierzemy ciuch w pralce – po jego wysuszeniu sprawdzimy, czy osiągnęliśmy pożądane rezultaty.

Pilnik

Pilnik usunie lakier do paznokci w przypadku, gdy powstała plama jest wypukła. Często dzieje się tak na skórzanych powierzchniach. Omawianym narzędziem należy ostrożnie manewrować, tak aby nie doprowadzić do uszkodzenia materiału.

  •  

Soda oczyszczona

Roztwór z wody oraz sody oczyszczonej jest szczególnie polecany, jeśli plama z lakieru do paznokci nie zdążyła jeszcze zaschnąć. Należy nasączyć wacik w miksturze, a następnie przyłożyć go do zabrudzenia.

Płyn do mycia naczyń

Nie zawsze mamy pod ręką zmywacz do paznokci, czy też inne preparaty. Warto więc wykonać roztwór z płynu do mycia naczyń oraz wody. Ten sposób najlepiej działa, jeśli plama nie zdążyła jeszcze zaschnąć. Wystarczy użyć nasączonego wacika. Omawiana metoda często wykorzystywana jest do jeansowych materiałów.

Usuwanie lakieru hybrydowego

Pozbycie się plamy z lakieru hybrydowego jest trudne. Prezentowany sposób sprawdzi się jedynie w przypadku grubych i mocnych tkanin. Należy spiłować część produktu za pomocą pilnika, a następnie zastosować środek z acetonem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *