Wyprzedaże i promocje modowe

Modowe Black Friday 2021 Polska – czego się spodziewać?

Black Friday, czyli inaczej Czarny Piątek, jest największym świętem wyprzedażowym w kraju. Nazwa może wprowadzać nieco zamieszczania, gdyż słowa „czarny” używa się z reguły do określania negatywnych zdarzeń (na przykład tak zwany czarny czwartek w Polsce). Tymczasem Black Friday po raz pierwszy pojawił się w światowej nomenklaturze w połowie ubiegłego wieku. 

Ciekawostką jest, że święto szybko spopularyzowało się na całym świecie, a znany serwis trudniący się sprzedażą odzieży dla dużych i małych (Zalando) upublicznił dane z 2018 roku, z których wynikało, że w godzinach szczytu czarnopiątkowego szaleństwa notowali ponad 4 tysiące zamówień na minutę!

Kiedy jest Black Friday?

Przyjęło się, że wyprzedażowe święto przypada na dzień po amerykańskim Święcie Dziękczynienia – czyli w ostatni piątek listopada. W bieżącym, 2020 roku, jest to dokładnie 27 dzień miesiąca. W naszym kalendarzu wyprzedaży wymieniliśmy jeszcze kilka innych dat w ciągu roku, warto zajrzeć. Termin ten przypada na niespełna miesiąc przed świętami i okresem wręczania sobie prezentów, dlatego ludzie bardzo chętnie dają się skusić na atrakcyjne promocje, oszczędzając duże kwoty na wyprzedażach. Geneza nazwy nie jest w pełni znana, jednak przyjmuje się, że pochodzi albo od  czarnego tuszu pisarskiego stosowanego w księgach przychodów i rozchodów, albo od określenia stosowanego w kuluarach filadelfijskiej policji, która tuż po Święcie Dziękczynienia notowała znaczny wzrost ruchu na ulicach, wymagający interwencji i kierowania ruchem.

Black Friday promocje – czego możemy się spodziewać?

Czarny Piątek to nie tylko święto modowe. Z coraz większą chęcią przyłączają się do niego sklepy należące do różnych dziedzin. W ten sposób możemy taniej nabyć sprzęty dla dzieci, wyposażenie sportowe, meble, tekstylia do domu, a w ostatnich latach – nawet niektóre kategorie pożywienia. Jeśli planujemy zakup drogiego sprzętu (na przykład telewizora LCD czy ekspresu ciśnieniowego do kawy) i możemy się wstrzymać – warto to zrobić. Większość sklepów oferuje prawdziwe okazje, a obniżki sięgają kilkudziesięciu procent. Choć w Polsce wciąż brak takiego szału, jaki Black Friday robi w Stanach (gdzie ludzie ustawiają się w kolejkach pod sklepami już w godzinach wczesnoporannych) – wciąż można z całą pewnością stwierdzić, że to duże święto sprzedażowe w naszym kraju. Jeśli mamy ogromnego pecha i nasza wypłata zamiast w piątek, wypada w poniedziałek, nic straconego. Wiele sklepów organizuje również Cyber Monday, który wypada w poniedziałek po Czarnym Piątku. Jest to największe na świecie święto sprzedaży internetowej, choć niektóre sklepy decydują się na wprowadzenie obniżonych cen również w swoich punktach stacjonarnych.

Modowe Black Friday 2020

Jeśli potrzebujesz uzupełnić garderobę swoją lub najbliższych – Czarny Piątek jest idealną okazją, by to zrobić. Święto wyprzedaży od lat przyciąga rzeszę osób, które chcą zaoszczędzić, a jest na czym. Niektóre sklepy oferują nawet 50% obniżki na swoje towary! Corocznie w tym święcie uczestniczą takie marki jak Zara, Reserved, H&M i wiele innych. Coraz częściej do akcji włączają się nawet dyskonty spożywcze! Black Friday jest dniem, w którym możemy pozwolić sobie na znacznie więcej. Niedroga elektronika – na przykład laptopy, komputery stacjonarne czy tablety. To również świetna okazja do skompletowania zimowej garderoby w niskich cenach: w niektórych sklepach można dostać świetnej jakości płaszcze zimowe przecenione o 50%!

Warto również pamiętać o naszej aplikacji saler.pl, która wynajduje setki tysięcy wyprzedaży modowych przez cały rok. 

Czy warto korzystać?

Oczywiście, jeśli niczego nie potrzebujemy – nie ma sensu wpadać w zakupowy szał. Jest to jednak świetna okazja nie tylko do uzupełnienie garderoby, ale również zakupu świątecznych prezentów czy elektroniki, na którą od dawna nie możemy się zdecydować ze względu na zbyt wysoką cenę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *