Wyprzedaże i promocje modowe

Najlepsze, sprawdzone metody na farbowanie spodni

W każdej garderobie znajduje się odzież, którą szczególnie uwielbiamy. Pośród nich znajdują się chociażby jeansy – jednak, podobnie jak w przypadku innych materiałów – nadmierne ich użytkowanie nierozerwalnie wiąże się z blaknięciem, a czasem nawet przypadkowym zaplamieniem materiału. Na szczęście – nie musisz żegnać się z ukochaną parą spodni – wystarczy szybkie farbowanie, by cieszyć się nimi przez długi czas! Jak zafarbować spodnie domowymi sposobami?

Farbowanie spodni – jak zrobić to skutecznie?

Chcesz odświeżyć kolor ukochanych spodni, a może pragniesz zobaczyć je w nowym wydaniu kolorystycznym? Podpowiadamy, w jaki sposób możesz to zrobić, by nie zniszczyć materiału, ale jednocześnie uzyskać oczekiwany efekt. Na szczęście, proces farbowania spodni nie jest szczególnie skomplikowany. Możesz w tym celu zakupić specjalny barwnik, którego użycie jest naprawdę proste. Wystarczy że rozrobisz podaną na opakowaniu ilość produktu z wodą, namoczysz spodnie – i efekt gotowy! Pamiętaj, by bezwzględnie odczekać tyle czasu, ile wskazał producent: jeśli wykażesz się niecierpliwością, przypadkiem możesz uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Nieodpowiednio pofarbowane spodnie nie będą prezentować się estetycznie: mogą pojawić się na nich np. plamki.

Taka metoda farbowania jest szczególnie polecana w przypadku czarnych spodni, gdyż uzyskanie na nich równomiernego efektu bywa trudne. Najlepiej do tego celu sprawdzają się elementy odzieży, w których minimum 60% składu jest pochodzenia naturalnego (np. bawełna).

W jaki sposób uratować zafarbowaną odzież?

Jak zafarbować spodnie bez barwnika?

Nie masz ochoty na korzystanie barwnika – nie ma problemu. Jedną z najprostszych technik jest jednoczesne wypranie wyblakłych spodni wraz z nową (lub praną maksymalnie kilkukrotnie) parą jeansów. Nastaw pralkę na 60 stopni – po zakończonym cyklu Twoje wyblakłe spodnie zyskają nowe życie. Wskazana temperatura jest istotna: pozwoli ona jeansom „puścić” barwnik i tym samym pofarbować wyblakłą parę spodni.

Odświeżanie ubrań niesie za sobą same korzyści. Dzięki temu możesz sporo zaoszczędzić na zakupie nowych ubrań, a dodatkowo – nie musisz żegnać się z ukochanymi spodniami. Nie bój się eksperymentować: jeśli znudziły Ci się Twoje jasne dżinsy i masz ochotę zobaczyć je na przykład w zielonkawym wydaniu – zaopatrz się w odpowiedni barwnik i zacznij farbowanie! Pamiętaj jednak, że jeśli chodzi o denim jako materiał – nawet po użyciu barwnika może na nim pozostać nieznaczna, niebieska poświata. Powodzenia w farbowaniu i świetnej zabawy!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *