Wyprzedaże i promocje modowe

Najważniejsze zasady dotyczące kupowania pierścionka zaręczynowego

Kupno pierścionka zaręczynowego to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego bezczyny. Kupuje się bowiem coś, co będzie służyło kobiecie przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Musi to być zatem biżuteria trafiająca idealnie w gust partnerki, a to z kolei powoduje wywołanie ogromnego stresu u mężczyzny dokonującego takiego wyboru. Na szczęście sposób na to, jak kupić pierścionek zaręczynowy, wymaga zastosowania jedynie kulki bardzo logicznych zasad.

Jaki budżet?

Najważniejszą sprawą, o której trzeba pamiętać na samym początku dokonywania wyboru konkretnego pierścionka, to określenie budżetu, jaki można na ten cel przeznaczyć. Kwota powinna być realna i niepowodująca zrujnowania miesięcznego budżetu. Absolutnie nie poleca się brania na ten cel kredytu! Pierścionek ten ma być symbol miłości, a choć powszechnie się uważa, że zawarty w nim kamień ma być jak największy, zdecydowanie lepszy będzie mniejszy, ale wręczany całkowicie szczerze.

Gust przyszłej narzeczonej

Kolejnym krokiem do kupienia idealnego pierścionka zaręczynowego, jest zorientowanie się w tym, jaki wybranka serca posiada gust względem rzeczonego symbolu miłości. Oczywiście nie można zapytać o to wprost, dlatego też trzeba posiłkować się obserwowaniem tego, jak się przyszła narzeczona ubiera, czy też, jaką nosi na co dzień biżuterię. Warto mieć także na uwadze to, gdzie nosi się pierścionek zaręczynowy. Pozwoli to na określenie tego, czy gustuje w biżuterii srebrnej, czy też złotej, oraz czy woli wersję artystyczną, czy też może jednak klasyczną. Jest to bardzo ważne, ponieważ to jej gust będzie miał największe znaczenie w tym, czy spodoba się jej to, co dla niej się wybierze. W tym wypadku moda i obecne na rynku trendy nie powinny grać żadnej roli.

Jaki metal i kamień szlachetny?

Powszechnie przyjęto się sądzić, że prawdziwy i jedyny warty wręczenia pierścionek zaręczynowy, to taki który zawiera w sobie brylant. Nic bardziej mylnego, ponieważ to nie spece od marketingu będą dany pierścionek nosili, tylko wybranka naszego serca. Z tego powodu znaleźć się w nim może zarówno turkus, koral, jak i rubin, szafir czy też szmaragd. To jej gust i upodobania decydują, a nie trendy.
Oprócz jednak samego kamienia bardzo ważne jest to, z jakiego metalu szlachetnego zostanie dany pierścionek wykonany. Tu również da się zauważyć wpływy trendów w postaci popularyzacji złota, lecz równie popularne jest w tym wypadku srebro. Jeśli kobieta ceni sobie właśnie ten metal, poleca się wybranie wersji z domieszką tytanu, ponieważ taka wersja minimalizuje ryzyko występowania alergii i uczuleń. Bardzo popularne są również pierścionki z białego złota, lecz tak wersja ma silne właściwości alergiczne, na co również trzeba zwracać uwagę.

A co z rozmiarem?

Gdy ma się już wybrany styl i materiał, z jakiego dany pierścionek zostanie wykonany, trzeba przejść do znacznie bardziej pragmatycznej kwestii, czyli rozmiaru danego pierścionka. Zdecydowanie najlepszym na to sposobem jest po prostu wykradzenie jednego z używanych przez nią pierścionków i zaniesienie go do jubilera, aby ten mógł na jego podstawie ocenić prawidłowy rozmiar. Zniknięcie na jeden dzień jednego z nich nie powinno zostać zauważone.

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy

Zupełnie osobną sprawą jest to, gdzie taki pierścionek kupić. Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, aby kupować go jedynie w renomowanych warsztatach jubilerskich. Gwarantuje to najlepszą jakość, która potwierdzona będzie stosownym certyfikatem poświadczającym, że kamień użyty do produkcji jest oryginalny i najlepszej możliwej jakości. Oczywiście, jeśli partnera ma słabość do wiekowej biżuterii, którą oferują jedynie mniej znani i przez to mniej uznani jubilerzy, tylko w takim wypadku można się do jednego z nich udać.
Przy zakupie warto także zwrócić uwagę na to, czy w razie najgorszego scenariusza możliwy jest zwrot zakupionego pierścionka. Tym bardziej jest to istotne w przypadku wykonania ewentualnego grawerunku na jego powierzchni.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *