Wyprzedaże i promocje modowe

Skuteczny sposób na za duże buty

Kupując wymarzone buty w pośpiechu może się okazać, że numer obuwia został źle dobrany. Nie oznacza to jednak, że ulubione baleriny, szpilki, czy też sandały do niczego się nie nadają. Koniec końców zbyt duże buty do nie koniec świata! Poniżej przedstawię Ci sposoby, które sprawią, że buty, o których marzyłaś idealnie dopasują się do stopy.

Nigdy tego nie rób

Nie ważne, z jakiego materiału wykonane są buty nigdy ich nie zmniejszaj! Jakikolwiek próby ich zmniejszenia najprawdopodobniej skończą się źle. Dotyczy to szczególnie popularnego pomysłu pomniejszania butów z wykorzystaniem ciepła. W praktyce strumień gorąca m.in. z suszarki prawdopodobne nie skurczy butów i sprawi, że użyty w obuwiu klej „puści”. Innymi słowy, suszarka to doskonały pomysł na rozklejenie obuwia! Tak więc co zrobić gdy buty są za duże? Wszystkie odpowiedzi niżej!

Dobrze dobrana wkładka

Znacznie rozsądniejszym pomysłem jej wypełnienie butów tak, aby mimo większego rozmiaru dopasowały się one do stopy. To proste i skuteczne rozwiązanie sprawi, że buty zachowają swój kształt i piękny wygląd. Jednym z najlepszych rozwiązań jest kupno specjalnej wkładki do obuwia. Wbrew pozorom służą one nie tylko do ochrony przed odciskami i obtarciami, ale również do wypełnienia obuwia.

Za duże buty o 1 rozmiar to nie tragedia. Wystarczy użyć dobrej wkładki do wypełnienia wnętrza buta. Należy jednak pamiętać, że materiał wkładki ma kluczowe znaczenie. Zawsze powinien być on dobrany do rodzaju obuwia. W zależności od potrzeb, do zmniejszenia rozmiaru buta wybrać można wkładki sylikonowe, filcowe oraz skórzane. Które z nich sprawdzą się najlepiej w szpilkach, a które w trzewikach?

Jak dobrać wkładkę do buta?

Jeżeli masz m.in. baleriny lub szpilki to zawsze stawiaj na wkładki wykonane z wysokiej jakości sylikonu. Sprawdzą się też dobre wkładki żelowe. Zarówno sylikon, jak i żel to świetne materiały, w przypadku butów letnich. Wynika to ze względu na elastyczność tych materiałów oraz ich dobrego dostosowania się do kształtu stopy. Z kolei sposób na za duże buty, w przypadku obuwia zimowego będzie nieco inny.

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku obuwia zimowego. W butach zimowych dużo lepszym rozwiązaniem będą wkładki wykonane z filcu, które doskonale wypełnią wolną przestrzeń. Dodatkowo wkładki z filcu zadziałają jak izolacja chroniąca stopy przed zimnym podłożem! Z tego powodu wypełniające buty wkładki filcowe zapewniają komfort chodzenia nawet w najchłodniejsze dni!

Sytuacja prezentuje się jeszcze inaczej w przypadku butów sportowych. W pierwszej kolejności musisz się zastanowić, w jaki sposób buty będą używane. Jeżeli będziesz w nich spędzać czas aktywnie, to zdecydowanie najlepszym materiałem będzie skóra naturalna. Tylko ten materiał zapewni wysoki komfort noszenia mimo intensywnego wysiłku fizycznego i równocześnie nie zatrzyma przepływu powietrza w bucie!

Ciesz się z chodzenia

Teraz, gdy już wiesz jaki jest sposób na za duże buty może znowu cieszyć się kupionym obuwiem. Niezależnie od tego, czy zły rozmiar dotyczy balerin, zimowych kozaków, czy też butów do biegania.

1 thought on “Skuteczny sposób na za duże buty”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *