Wyprzedaże i promocje modowe

Spodnie chinosy męskie – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Chinosy to jeden z tych typów męskich spodni, które zawsze warto mieć w swojej szafie. Dlaczego? Chociażby przez wzgląd na to, że są bardziej eleganckie niż jeansy, a przy tym mniej formalne niż spodnie garniturowe.

Trudno znaleźć bardziej uniwersalne spodnie niż chinosy. Możemy je nosić i do pracy i co codziennych stylizacji. Przy odrobinie kreatywności stworzymy ciekawą stylizację z koszulą i marynarką, a to czyni je idealną propozycją na półformalne wyjścia i kameralne przyjęcia. Dowiedzmy się zatem o nich nieco więcej, a później stwórzmy z ich udziałem modną stylizację.

Spodnie chinosy – poznaj ich ciekawą historię

Chinosy uwielbiamy od lat. Są w obecne w modzie tak długo, że raczej nikt nie zastanawia się nad tym, w jaki sposób się w niej pojawiły i kiedy stały się tak powszechne. Inspiracji spodni typu chino, jakie znamy obecnie, dostarczyły mundury angielskich żołnierzy niegdyś stacjonujących na terenie Indii. Pierwotnie barwy żołnierskiego stroju  były biało-czerwone, a co tu dużo mówić – kamuflaż w takich kolorach to nie lada wyzwanie. Dlatego też postawiono na neutralny i nawiązujący do barw tamtejszej przyrody piaskowy beż. Pomysł ten tak się sprawdził, że wprowadziły to armie innych państw. Z czasem kolor przekształcił się w khaki. A później trend ten zaczął stopniowo wkraczać do codziennej mody męskiej. I już w niej pozostał.

Podstawowe cechy spodni typu chino

Największy fenomen chinosów tkwi w ich uniwersalności. Oprócz tego są wygodne i można do nich dobrać różne dodatki. Chinosy są szytymi z bawełny spodniami o prostym kroju i nieco zwężającą się na dole nogawką. Spodnie chinosy standardowo są zapinane na guzik, mają tylne kieszenie i możemy je kupić w kilku krojach. W ostatnich latach najchętniej kupowane są chinosy Slim Fit, są raczej dopasowane i zwężają się ku dołowi. To dobra propozycja dla szczupłych osób, chcących podkreślić swoją sylwetkę. Chinosy Regular są nieco szersze w okolicach bioder i ud, więc mogą je nosić masywniej zbudowani mężczyźni. Jest też wersja chinosów z wysokim stanem, spodnie te dopiero zyskują na popularności.

Spodnie chinosy do półeleganckich stylizacji – tak czy nie?

Oczywiście! Chinosy możemy nosić do stylizacji codziennych na przykład ze sportową koszulą. Ale równie dobrze możemy je wykorzystać podczas tworzenia stroju półeleganckiego. Wtedy też do chinosów dobieramy elegantszą koszulę i buty. Na koniec przejrzyjmy swoje marynarki męskie i wybierzmy tą, która pod względem stylistycznym i kolorystycznym pasuje najbardziej i gotowe. Chociaż klasyczne spodnie typu chino są w beżowym kolorze, obecnie dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, więc można je dobrać pod kątem indywidualnych upodobań.

W tego rodzaju stroju możemy iść do pracy, jeśli w naszym miejscu pracy nie panuje sztywny dress code, na imprezę, czy rodzinne przyjęcie. Okazji zatem jest całkiem sporo. Ciekawą i wyjątkowo na czasie stylizację uzyskamy, jeśli do chinosów zamiast koszuli dodamy elegantszy golf i marynarkę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *