Wyprzedaże i promocje modowe

Sposoby na zwężanie spodni w pasie i nogawkach

Czasem możemy sobie nawet nie zdawać sprawy z tego jak wiele ubrań naszej szafie leży zupełnie nieużywanych. Zdarza się tak zwłaszcza wtedy, gdy po zakupie jakiejś rzeczy i powrocie z nią do naszego domu nagle okazuje się, że nie leży ona na nas tak jakbyśmy chcieli. Powodów niedostatecznego dopasowania może być oczywiście kilka, lecz do jednego z najczęstszych należy zły rozmiar.

Problem ten z pewnością bardzo dobrze znają chociażby osoby, które w przeszłości zgubiły kilka zbędnych kilogramów. Wówczas często okazuje się, że po naszej wymarzonej przemianie ubrania z przeszłości stały się po prostu za duże. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie by dzięki dzięki zwężeniu spodni zyskały one drugie życie. W jaki sposób możemy to zrobić? Poznajcie nasze propozycje na to jak zwęzić spodnie w pasie domowymi sposobami

Zwężanie spodni w pasie

Sposobów na to, aby nasze wymarzone spodnie leżały lepiej w obwodzie jest oczywiście kilka. Najprostszym jest rzecz jasna użycie paska, który pomoże nam osiągnąć ten cel. Niestety czasami może się okazać, iż z różnych powodów pasek nie wystarczy i wtedy w zastosować już trzeba znacznie bardziej specjalistyczne sposoby. Najlepszą metodą na to jest oczywiście użycie maszyny do szycia.

Cały proces krok po kroku wygląda następująco:

Po pierwsze należy dokładnie zaznaczyć przy pasie ten materiał, który zechcemy wyciąć. Następnie koniecznym jest obcięcie i jednoczesne upewnienie się, że jest on właściwej długości. Potem dokonujemy rzecz jasna zaszycia. Kolejnym krokiem niech będzie zwężenie materiału przy pomocy ściegu bieliźnianego. Na sam koniec całej operacji wystarczy już tylko przyszyć górną część pasa do dołu spodni oraz doszyć brakujące szlufki.

Gdy jednak nie posiadamy u siebie odpowiedniego oprzyrządowania pozwalającego wykonać taką czynność to wówczas dobrze jest udać się do sprawdzonej krawcowej lub też zastosować drugi sposób na zwężanie spodni w pasie bez maszyny, który za chwilę opiszemy.

Potocznie metoda na takie zwężanie spodni w pasie bez maszyny nazywane jest zwężaniem za pomocą gumki. Ten sposób często używany był przez naszych rodziców czy też dziadków zatem niech to posłuży za dodatkową rekomendację. Polega on na tym, że po obu bokach przy pasie wykonuje się precyzyjne nacięcia, zaś obok nich
umieszcza się guziki. Następnie wystarczy już tylko wziąć agrafkę lub też igłę i przy ich pomocy
przeciągnąć gumkę przez otwory. Na koniec należy wykonać otwory na końcach gumki tak aby dzięki
nim móc przeciągnąć tamtędy guziki.

Przeczytaj również jak podwijać spodnie.

Zwężanie spodni w nogawkach

Nie tylko pas, ale czasami i nogawki mogą okazać się za szerokie. Wówczas nie musimy się jednak martwić, gdyż istnieją sposoby by temu zaradzić.

No dobrze więc jak zwęzić spodnie w nogawkach?

Pierwszym krokiem niech tu będzie rozprucie podłożenia przy końcach nogawek. Potem należy położyć spodnie w taki sposób by układały się one na płasko oraz by zewnętrzny szef był równo ułożony. Następnie na owe spodnie należy położyć takie, które są dobrze dopasowane. Dobrze jest tu również zwrócić uwagę na to, aby poszczególne szwy się na siebie perfekcyjnie nakładały. Potem trzeba wziąć pomiar w czym pomóc nam mogą szpilki wbite od strony zewnętrznego szwu. Kolejno
pociągnij tam prostą linię markerem. Na koniec trzeba zaszyć zaznaczone miejsce overlockiem, natomiast pozostałą część materiału wyrównać. Oczywiście warto również pamiętać o tym by podwinąć nasze spodnie i zaszyć dolny szew.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *