Wyprzedaże i promocje modowe

Styl minimalistyczny w ubiorze – jak stworzyć piękną i funkcjonalną garderobę?

Minimalizm cieszy się obecnie bardzo dużym powodzeniem jako sposób życia, ale również często wybierany jest jako styl w modzie. Co warto wiedzieć o minimalistycznych stylizacjach? Jak samemu stworzyć garderobę wpisującą się w trend minimalizmu? Poznaj nasze wskazówki!

Dlaczego warto wybrać styl minimalistyczny w modzie?

Dzisiaj styl minimalistyczny w modzie wybierany jest przez kobiety i mężczyzn coraz częściej. Co stoi za jego powodzeniem?

Przede wszystkim styl minimalistyczny w ubiorze stanowi bardzo dobrą alternatywę dla szybkiej mody, która zmienia się z sezonu na sezon. Coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się wyjść poza ten trend i postawić na ubrania ponadczasowe, proste, które nie wymagają ciągłego wymieniania na nowe. Nie bez znaczenia jest także fakt, że minimalizm ma pozytywny wpływ na ekologię i pozwala chronić środowisko przed nadmierną eksploatacją.

Eko strój kąpielowy – poznaj trend zgodny z naszą planetą!

Atuty minimalizmu w modzie to:
– Łatwiejsze komponowanie stylizacji na różne okazje,
– Mniejszy negatywny wpływ na środowisko naturalne,
– Zredukowanie zapotrzebowania na ubrania,
– Oszczędności na zakupach.

Czym cechuje się minimalizm w ubiorze?

Główną zasadą, którą kieruje się styl minimalistyczny w ubiorze, jest ograniczenie liczby ubrań na rzecz ich uniwersalnych fasonów oraz wysokiej jakości. Dzięki temu ubrania można bardzo łatwo ze sobą komponować oraz nie trzeba ciągle ich wymieniać, ponieważ służą one na wiele lat ze względu na zastosowanie jakościowych tkanin.

Decydując się na styl minimalistyczny w modzie, nie trzeba jednak podążać utartymi ścieżkami i kopiować outfitów, jakie można znaleźć w internecie. Warto pamiętać o tym, że modowy minimalizm skoncentrowany jest na ograniczeniu liczby ubrań i nie oznacza on żadnego konkretnego stylu czy kolorystyki odzieży.

Zatem minimalizm w modzie powinien być traktowany nie jako konkretny styl, lecz jako sposób komponowania zestawów na bazie uniwersalnych, jakościowych ubrań, które pasują do siebie i nie wymagają ciągłej wymiany.

Kapsułkowa garderoba – doskonała dla minimalistek

Osoby, które chciałyby zdecydować się na minimalistyczną garderobę, powinny zainteresować się garderobą kapsułkową. Co to oznacza?

Kapsułkowa garderoba to taka, która jest komponowana z myślą o tym, by każdy z jej elementów można było zestawić ze sobą. Zwykle zawiera ona nie więcej niż 40 różnych ubrań, które dobierane są do siebie pod kątem kolorystycznym. Zatem z tych 40 elementów można tworzyć setki rozmaitych stylizacji.

Sprawdź jak wyglądała kobieca moda w latach 50. Co było wtedy na topie? 

W minimalistycznej garderobie najczęściej znajduje się po jednej albo po kilku sztuk poniższych ubrań:
Koszulki t-shirt,
Bluzki,
Koszule,
Swetry,
Spódnice,
Sukienki,
Spodniejeansy, spodnie wizytowe,
Szorty,
Torebki,
Biżuteria,
– Ubrania do uprawiania sportów,
Bielizna.

Wiele przykładów kapsułkowej garderoby można znaleźć obecnie online, co pozwala na zapoznanie się bliżej z samą ideą tego typu szafy i dodatkowo umożliwia łatwiejsze opracowanie własnej.

Gdy zatem masz trudności ze stworzeniem outfitów z obecnych ubrań, chcesz uprościć swoją garderobę, a także postawić na ekologię, pomyśl o minimalizmie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *