Wyprzedaże i promocje modowe

Szatynka. Jaki ma kolor włosów? Co pasuje szatynce?

Szatynka i brunetka – wiele osób myli te dwa pojęcia lub traktuje je zamiennie. W rzeczywistości szatynki i brunetki różnią się kolorami swoich włosów. Kim jest szatynka? Czym różni się od brunetki? Jakie barwy są dobre dla szatynki? Sprawdź!

Szatynka – jaki kolor mają jej włosy?

Barwa włosów u człowieka determinowana jest przez zawartość naturalnego pigmentu – melaniny. W zależności od podtypu melaniny oraz od jej ilości natura nadaje człowiekowi różne kolory włosów od jasnych do ciemnych. Szatynka jaki to kolor włosów?

Szatynka lub szatyn (z fr. châtaigne) to osoba mająca brązowy kolor włosów. Mogą mieć one różnorodne odcienie, na przykład zawierać żółte lub czerwonawe tony. W przypadku jaśniejszych włosów brązowych są one opisywane jako ciemny blond lub mysi blond, natomiast te z dodatkiem czerwieni określane są jako kasztanowe.

Uczymy wybierać kolor szminki i pomadki do każdego typu urody i karnacji.

Ten kolor włosów jest rozpowszechniony w Europie, w Ameryce Północnej, a także w niektórych regionach Półwyspu Arabskiego. Oczywiście wiele kobiet farbuje również włosy na kolory zaliczane do tej palety, dlatego obecnie są one spotykane praktycznie na całym świecie.

Porady dla szatynek:
– Pamiętaj o tym, że ciemne włosy nie będą wyglądać ładnie, gdy będą wysuszone i matowe, dlatego stosuj do ich pielęgnacji odpowiednio dobrane kosmetyki.
– Szatynki dobrze wyglądają także w intensywnych kolorach make-upu w przeciwieństwie do blondynek. Możesz podkreślać oprawę oczu ciemniejszymi barwami, na przykład wykonać modny makijaż smoky-eye.
– Ciemne włosy powodują powstanie kontrastu ze skórą, dlatego mogą one podkreślać oznaki starzenia jak zmarszczki, opadający owal twarzy. Właśnie dlatego wiele kobiet szatynek o ciemniejszych odcieniach włosów decyduje się wtedy na przejście na jaśniejsze tony.

Brunetka a szatynka – czym się różnią?

Bardzo często kolory włosów brunetki i szatynki mylone są ze sobą lub traktowane jako takie same. Wiele osób myśli, że brunet to osoba, która ma włosy brązowe, natomiast szatyn – czarne. Tak naprawdę jest na odwrót. Zatem w porównaniu brunetka a szatynka to właśnie szatynka ma brązowy kolor włosów w różnych odcieniach, z kolei brunetka ma włosy ciemniejsze – czarnobrunatne, a nawet całkowicie czarne.

Jakie kolory pasują szatynce?

Włosy w kolorze szatynowym są uznawane przez wiele osób za uniwersalne, pasujące do praktycznie każdej stylizacji. Rzeczywiście, w tym przypadku mamy do czynienia z kolorem, który daje niemalże nieograniczone możliwości, ponieważ pasuje on do wielu barw – tych nasyconych i stonowanych, ciepłych i chłodnych.

Szatynki mające ciepły odcień włosów i skóry będą dobrze prezentować się w barwach ciepłych, na przykład brązach, czerwieni, beżach, złocie. Z kolei te z chłodnym odcieniem włosów i skóry powinny decydować się na podobne, chłodne tony, na przykład błękit, róż, szarość czy granat. Właścicielki włosów w jaśniejszym, zgaszonym kolorze powinny wybierać jaśniejsze barwy, na przykład pastele, natomiast te, których uroda jest kontrastowa, mogą zdecydować się na intensywne, mocno nasycone kolory.

Gdy szatynka chce zmienić swój image, może zafarbować włosy. Jaki kolor włosów dla szatynki wybrać? Dużo zależy od wyjściowego tonu włosów, jednak w większości przypadków można uzyskać dobre efekty zarówno w ich przyciemnieniu, jak i silnym rozjaśnieniu.

Doskonałym pomysłem będzie również wykonanie modnej koloryzacji w stylu ombre, która powoduje, że włosy uzyskują bardziej żywy, wielowymiarowy wygląd. Farbowanie ombre polega na rozjaśnieniu końcówek włosów. Innym pomysłem na odmianę fryzury jest zrobienie jaśniejszych pasemek na włosach. 

Sombre, ombre, bronde czy może ronze? Czym się różnią?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Saler.pl - Wyprzedaże modowe

Pobierz aplikację. Przeglądaj bez reklam!