Wyprzedaże i promocje modowe

Uczymy wybierać kolor szminki i pomadki do każdego typu urody i karnacji.

Są kobiety obdarzone darem dobierania do swojego typu urody właściwych kosmetyków np. szminek i pomadek. My wiemy jednak, że są też kobiety, dla których, czynność ta stanowi wielki problem. Chcąc wesprzeć tą część płci pięknej przedstawiamy poniższy artykuł. Zapraszamy!

Jak dobrać kolor szminki?

Panie, które mają problem z doborem koloru szminki i pomadki powinny wziąć pod uwagę nasze wskazówki. Po pierwsze kolor szminki zależy od koloru włosów. Kobiety o włosach kruczoczarnych powinny celować w czerwień, czekoladę czy ciepły róż. Blondynki dobrze wyglądają także w delikatnym różu czy beżu. Natomiast kobietom o włosach brązowych zalecamy malinę, koral. Co do kobiet o włosach rudych stawiamy na bordo i brąz. Dobrym wyborem może też być matowa czerwień. Kształt i objętość ust również ma wielkie znaczenie. W przypadku kobiet o ustach wąskich mamy więcej ograniczeń. Te panie powinny stawiać na jasne kolory, lekko błyszczące. Kobiety o pełnych ustach mają większą dowolność, ale częściej wybierane są pomadki matowe. Jeśli chodzi o niedoskonałości to należy unikać czerwieni, gdyż osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego! Chcąc nie chcąc również wiek ma wpływ na to jaką szminkę powinnyśmy/możemy wybrać. Młode dziewczyny mogą sobie pozwolić na drobne szaleństwo i postawić na brokat, natomiast dojrzałe kobiety powinny iść w bardziej stonowane kosmetyki.

Jak dobrać kolor szminki do typu urody?

Temu kryterium poświęciliśmy nieco więcej uwagi.

Rozróżniamy dwa typu urody: chłodny i ciepły. Poniżej przedstawiamy ich charakterystykę.

Chłodny typ urody.

Do najważniejszych cech tego typu urody należą włosy w kolorze popielatym czy patynowym, granatowe, sine lub niebieskawe żyły i zdolność opalania się na czerwono. Kobiety o takim typie urody powinny wybierać srebrną biżuterię a jeśli chodzi o kolor szminki to zjawiskowo będą wyglądały w kolorze śliwki, wina czy brudnego różu. Dodajmy jeszcze, że te kolory warto wybierać z przewaga koloru niebieskiego

Ciepły typ urody.

To kobiety z włosami w kolorze orzechowym, miedzianym, złocistym, mające zielonkawe żyły na nadgarstkach. Ich karnacja może być porównana do koloru brzoskwiniowego i łatwo opala się na zjawiskowy brąz. W tym przypadku kobiety powinny postawić na złote dodatki, natomiast w kwestii wyboru pomadek polecamy pomarańczowy, beżowy, a także ciepłą czerwień i brąz.

Jaki kolor szminki dla szatynki o jasnej karnacji?

Znając już podstawowe kryteria doboru koloru szminki, skupmy się na tym przykładzie, jako że kobiet o takim typie urody możemy spotkać najwięcej.

A więc dla takiego typu urody wybierzemy beże, pomarańcze, ciepłe czerwienie, dlatego że występuje typ ciepły urody. W zależności od odcieniu włosów możemy skusić się na koral albo malinę.

Czym nie kierować się przy wyborze pomadki?

Przede wszystkim nie kupujmy pomadek „przy okazji”, czyli będąc w sklepie w zupełnie innym celu. Ponadto nie kierujmy się wyborami innych, ponieważ każdy odznacza się innym typem urody i inne barwy będą do niego pasować. Co najważniejsze, nie idźmy za modą! Co z tego, że wybierzemy modny kolor jeśli nie będzie współgrał z naszą karnacją i typem urody?

1 thought on “Uczymy wybierać kolor szminki i pomadki do każdego typu urody i karnacji.”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *