Wyprzedaże i promocje modowe

Bezbolesne poprawianie natury, czyli jak poprawić wygląd biustu bez skalpela

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że atrybutem kobiecości są piersi. Każda kobieta chciałaby mieć biust pełny, jędrny, piękny. Jednak natura i upływający czas mają niekiedy inne plany. Wiele kobiet nie akceptuje swojego biustu z powodu asymetrii, niewłaściwego rozmiaru, nieładnego, obwisłego kształtu.
Zabiegi powiększania i ujędrniania biustów stają się w Polsce coraz bardziej popularne. O ile powiększenie piersi o kilka rozmiarów nie jest możliwe bez ingerencji chirurga, o tyle ujędrnienie i niewielka zmiana rozmiaru metodami bezinwazyjnymi jest faktem. Oto krótki poradnik dla wszystkich pań szukających odpowiedzi na pytanie: jak poprawić wygląd biustu?

Powiększenie biustu metodą naturalną

Dostępne dla wszystkich w pełni naturalne metody powiększania biustu nie istnieją. Jest jedna, ale krótkotrwała i nie zawsze do przyjęcia – to ciąża, która powoduje naturalną zmianę wielkości piersi nawet o kilka rozmiarów. Piersi kobiety ciężarnej i karmiącej wyglądają cudownie, ale tuż po okresie karmienia zmieniają swój wygląd na bardzo niekorzystny. Tracą jędrność, stają się obwisłe, mają pomarszczoną skórę, czasem rozstępy i przebarwienia.

Naturalnie można zapobiegać czy też opóźniać procesy starzenia się biustu. Zdrowa dieta, utrzymywanie wagi ciała na właściwym poziomie, ćwiczenia gimnastyczne, kremy ujędrniające skórę, a nade wszystko noszenie doskonale dopasowanych dobrej jakości biustonoszy, to czynności upiększające, ale żadna z nich nie spowoduje zmiany wielkości biustu o kilka rozmiarów, ani nie usunie asymetrycznych dysproporcji czy innych wad.

Podniesienie biustu bez skalpela – czy to możliwe?

Operacje powiększania lub podnoszenia piersi w gabinetach chirurgii estetycznej, to poważne zabiegi zagrożone szeregiem niepożądanych skutków ubocznych. Pełna narkoza, wszczepienie implantów, które organizm traktuje jak ciało obce, długi czas rekonwalescencji to tylko niektóre niedogodności metody chirurgicznej. Wiele kobiet ze względów zdrowotnych nie może poddać się tego typu zabiegom. Wiele po prostu nie chce, boi się zarówno operacji jak i jej skutków.
Dzięki rozwojowi nauki dla tej grupy pań szukanie sposobu na podniesienie biustu bez skalpela nie pozostało bez odpowiedzi. Metod nieinwazyjnego, czy dokładnie mówiąc mało inwazyjnego poprawiania biustu jest coraz więcej.

Aquafilling

Jest zabiegiem wykorzystującym preparaty będące różnymi wariantami soli fizjologicznej. Wstrzykiwanie preparatów w piersi daje efekty po około 7 -14 dniach, a trwałość efektów liczy się na minimum pięć lat.
Zabieg jest bezbolesny. Polega na wprowadzeniu do piersi za pomocą igły lub kaniuli bezbarwnego żelowego preparatu. Nie ma zagrożenia reakcji alergicznych czy odrzucenia preparatu przez organizm.
Pacjentki poddające się zabiegom aquafillingu wracają do pełnej aktywności następnego dnia. Dla porównania – po operacji wszczepienia implantów proces powrotu do zdrowia to 5 – 9 tygodni.
Koszt zabiegu zawiera się w przedziale od 5500 złotych do nawet 16000 złotych.

Ujędrnianie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy podbija świat gabinetów kosmetycznych i klinik piękności. Ten naturalny składnik ludzkiej skóry odpowiada za zatrzymywanie w skórze wody, co opóźnia procesy starzenia. W przypadku zabiegów poprawiających wielkość i jędrność piersi kwas hialuronowy okazał się jedną z lepszych, a przy tym bezpiecznych i dość prostych metod nisko inwazyjnych.

Kwas hialuronowy stosowany w medycynie estetycznej jest pochodzenia poza zwierzęcego i ma formę żelu. Przed zabiegiem lekarz zleca wykonanie podstawowych badań oraz USG piersi lub mammografii.
Podczas zabiegu czasem podaje się znieczulenie miejscowe. Żel wprowadzany jest za pomocą kaniuli poprzez nacięcia wykonane w piersiach od strony pach. Jednorazowo podaje się nie więcej jak 150 ml kwasu. Zabieg kończy masaż, którego celem jest rozprowadzenie wstrzykniętego preparatu po całej piersi.

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego daje możliwość zmiany rozmiaru o 1-2. Efekty utrzymują się nawet do 30 miesięcy. Aby go wzmocnić warto co kilka miesięcy poddać się drobnej korekcie polegającej na wstrzyknięciu pojedynczej niewielkiej porcji kwasu hialuronowego.
Koszt zabiegu to 7000 – 14000 złotych.

Powiększanie biustu metodą wstrzykiwania tłuszczu

To kolejna propozycja dla osób, które nie chcą lub nie mogą poddać się operacji. Tłuszcz pobrany z ud, pośladków, brzucha jest naturalnym wypełniaczem piersi – całkowicie bezpiecznym i dającym trwałe efekty ujędrnienia i powiększenia.
Jest w tym zabiegu część wymagająca znieczulenia – liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Do każdej piersi wstrzykuje się około 250 – 350 ml nieuszkodzonych komórek tłuszczowych (taki preparat uzyskuje się poprzez odwirowanie tłuszczu pobranego podczas liposukcji).
Dzięki zabiegom z wykorzystaniem tłuszczu można powiększyć biust nawet o 75%.
Efekty są trwałe, nie wymagają dodatkowych zabiegów w przyszłości. Piersi wyglądają naturalnie.
Na tego rodzaju zabieg trzeba przygotować nie mniej niż 11000 złotych. Górna granica to nawet ponad 20000 PLN.

Inne metody

Jeśli wymienione metody nie dały odpowiedzi na pytanie jak podniesc piersi, to do wyboru są jeszcze:

1. Ultradźwięki
Poprawiają stan włókien kolagenowych w skórze. Nie zmieniają wielkości piersi, a ujędrniają i poprawiają wygląd skóry.

2. Nici (podskórny biustonosz)
Metoda najbardziej inwazyjna ze wszystkich opisanych. Polega na wprowadzeniu pod skórę siatki z nici syntetycznych, które tworzą stelaż podtrzymujący piersi.

3. Mezoterapia igłowa
Metoda znana w kosmetologii twarzy. Zabieg polega na wykonaniu setek mikro nakłuć z jednoczesnym wprowadzeniem substancji odżywczych. Skóra regeneruje się i wyraźnie odmładza.

4. Cryolift – połączenie metody naświetlania światłem LED, chłodzenia skóry i zastosowania naturalnych preparatów ujędrniających.
Początkiem zabiegu jest schłodzenie skóry piersi. Następnie nakłada się na nią specjalne preparaty naturalnego pochodzenia i naświetla diodami LED. Preparaty łatwo wnikają do wnętrza tkanki, a światło ledowe ułatwia ich asymilację. Aby uzyskać dobre rezultaty należy przyjąć serię ośmiu zabiegów. Cena pojedynczego to 300 – 450 PLN.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Saler.pl - Wyprzedaże modowe

Pobierz aplikację. Przeglądaj bez reklam!