Wyprzedaże i promocje modowe

Czy kosmetyki z kwasem hialuronowym są bezpieczne?

Kwas hialuronowy jest substancją, która jest produkowana w sposób naturalny w organizmie. To właśnie dzięki temu elementowi powierzchnia naskórka zyskuje młodość i elastyczność. Z czasem jednak jego produkcja spada, co powoduje powstawanie zmarszczek. Substancja ta ma również właściwości nawilżające. Ogólnie rzecz biorąc, chirurdzy używają go podczas operacji kosmetycznych do odmładzania. Teraz jednak możliwe jest jego zastosowanie bez iniekcji. Obecnie pojawia się ona nawet wśród składników kilku produktów kosmetycznych, przeznaczonych głównie do (ponownego) nadawania skórze blasku. 

Oto 30 wskazówek urodowych, które mogą Cię zainteresować! 

O co w tym wszystkim chodzi?

Kwas hialuronowy jest naturalnie obecny w ludzkim organizmie. Znajduje się on w szczególności w skórze, ale także w chrząstce i w oku. Jest to jeden z głównych składników macierzy zewnątrzkomórkowej, który nadaje skórze miękkość.

Sprawdź dlaczego nie warto kupować tanich kosmetyków. 

Z biegiem czasu, ludzkie ciało zawiera go coraz mniej. Od 20 roku życia, ilość zaczyna się zmniejszać, raz po raz, aż do pojawienia się pierwszych zmarszczek. Dla porównania, organizm 50-letniego człowieka zawiera tylko połowę kwasu hialuronowego, który był pierwotnie obecny. Z tego powodu skóra traci swoją elastyczność i z wiekiem pojawiają się zmarszczki.

Jak to działa?

Odpowiedzialny za gąbczasty wygląd skóry, kwas hialuronowy działa jak prawdziwa „gąbka”, która zachowuje elementy. Konkretnie, jest on w stanie wchłonąć wodę w tempie 1000 razy większym od jej masy. Dzięki temu pomaga rozpulchnić skórę i zagęścić ją, jednocześnie wykazując bardzo dużą siłę nawilżania.
I wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest konieczne poddawanie się żadnemu zabiegowi inwazyjnemu (wstrzyknięcie, igła, operacja), aby cieszyć się korzyściami z tego cudownego produktu.

 

A co z kwasem hialuronowym dostępnym sklepach?

Pierwotnie kwas hialuronowy pochodził głównie z proszku z grzebienia koguta, który został poddany obróbce chemicznej i oczyszczony. Należy zauważyć, że praktyka ta ma tendencję do zanikania, a białka zwierzęce są coraz mniej wykorzystywane do syntezy tego kwasu. Coraz częściej w laboratoriach stosuje się proces fermentacji bakteryjnej. We wszystkich przypadkach ważne jest, aby wiedzieć, że syntetyczny kwas hialuronowy jest dobrze przyswajany przez organizm. Rzeczywiście, ludzkie ciało w ogóle go nie odrzuca, jak gdyby to była obca substancja. Wręcz przeciwnie. Jednocześnie jest to produkt, który nie gromadzi się w tkankach, ponieważ z czasem ulega naturalnemu pogorszeniu. Jest to jednak punkt negatywny, ponieważ oznacza, że jego skutki nie są ostateczne. Ponieważ kwas hialuronowy ulega degradacji w organizmie człowieka, jego dobroczynne działanie również z czasem zanika.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *