Wyprzedaże i promocje modowe

Domowe sposoby na usunięcie podkładu z ubrań

Podkład na ubraniach jest problemem, z którym często borykają się kobiety, które malują się codziennie lub prawie codziennie. Na szczęście, taką plamę można sprać, wykorzystując do tego spirytus lub płyn do mycia naczyń.

Jak sprać podkład z ubrań?

To szczególnie częsty problem wśród pań, które malują się na co dzień. Tłusta plama z podkładu jest trudna do usunięcia, ale nie oznacza to, że niemożliwa. Dzięki pięciu prostym, domowym metodom możesz uchronić się przed wyrzuceniem ukochanej bluzki.

Natomiast jeśli podkład barwi odzież do tego stopnia, że żadna z poniższych metod nie zadziała, rozważ jego zmianę. Jeśli zawiera na tyle silny barwnik, że nawet niektóre inwazyjne techniki przedstawione w artykule nie zadziałają – lepiej nie stosować go do skóry twarzy.

Sprawdź także jak pozbyć się rdzy z ubrania! 

Jak usunąć plamy z podkładu z bluzki z pomocą płynu do demakijażu?

To prawdopodobnie najlepsza metoda na pozbycie się podkładu z odzieży. Zgodnie z logiką, skoro produkt jest przeznaczony do usuwania makijażu z twarzy – to powinien poradzić sobie również z pozbyciem się kosmetyków z odzieży. Jednak uwaga – jeśli używasz tłustego, na przykład dwufazowego, płynu do demakijażu, nie próbuj tej metody. Tłuste plamy są jeszcze trudniejsze do usunięcia z odzieży niż zabrudzenia od podkładu.

Podobnie jak w przypadku oczyszczania twarzy, należy wylać trochę produktu na wacik. Następnie, delikatnie pocierać plamę, aż zniknie i wyprać ubranie.

Płyn do mycia naczyń

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć plamę z podkładu z koszulki, która dopiero co się zabrudziła – skorzystaj z płynu do mycia naczyń. Sprawdza się idealnie przy wszelkich świeżych plamach, dlatego jak tylko zauważysz zabrudzenie – natychmiast zabierz się za zapieranie. Ta metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku jasnych ubrań, choć można ją wypróbować również na nieco ciemniejszych odcieniach. Lepiej jest również wybrać jasny kolor płynu (żółty lub przezroczysty) zamiast zielonego, który potencjalnie może zostawić nieco barwnika.

Wystarczy jedynie nanieść na zaplamione miejsce nieco płynu, zwilżyć i potrzeć, a potem – wyprać zgodnie z zaleceniami. W ten sposób plama zniknie od razu.

Spirytus na plamy

Oprócz spirytusu, można także użyć benzyny ekstrakcyjnej. To metoda dość ekstremalna, którą należy wypróbować dopiero gdy pozostałe techniki nie dadzą oczekiwanego efektu. Materiał czyści się za pomocą wacika nasączonego w którejś ze wskazanych substancji.

Uwaga: przed usuwaniem plamy sprawdź na niewidocznym fragmencie ubrania, czy alkohol go nie zniszczy.

  •  

Usuwanie plam z pomocą szarego mydła

To bardzo prosta metoda, którą można zastosować w przypadku różnych zabrudzeń – również tych z podkładu. Wystarczy namoczyć lekko ubranie, a następnie wetrzeć mydło w plamę. Należy energicznie pocierać zabrudzone miejsce. Jeśli po chwili plama nie zejdzie – konieczne może być namaczanie.

W takiej sytuacji – wystarczy włożyć odzież do miski z wodą, rozpuścić tam trochę mydła i pozostawić na około godzinę. Po upływie tego czasu – należy wyprać ubranie zgodnie z instrukcją producenta zamieszczoną na metce.

Szare mydło można kupić w drogeriach czy zwykłych sklepach lub marketach, a jego zastosowanie jest znacznie szersze niż tylko usuwanie plam z podkładu.

Odżywka do włosów

Nieco zaskakującą metodą jest odplamianie odżywką. Podobnie jak w przypadku mydła, należy namoczyć materiał i wetrzeć w niego odżywkę. Przez chwilę pocierać energicznie, po czym wyprać.

Jeżeli plama jest szczególnie uporczywa, wypróbuj mydełka do odplamiania. Można je dostać w wielu drogeriach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *