Wyprzedaże i promocje modowe

Jak optycznie wyszczuplić swoją sylwetkę? TOP 5 szybkich tricków stosowanych przez stylistów

Czy dzięki ubraniom, ich fasonom i dodatkom można optycznie wyszczuplić sylwetkę?
Istnieje mnóstwo zabiegów, często stosowanych przez stylistów. Poniżej przedstawię wam te nieco mniej znane i mniej oczywiste.

1. Dekolt w serek

Zastosowanie mocno wyciętego dekoltu kończącego się tuż nad wysokością biustu wyszczupla i wysmukla górną część naszej sylwetki, a także podbródek.

2. Użycie pionowych linii

Wszelkiego rodzaju zastosowanie pionowych linii na naszym ciele sprawi, że sylwetka będzie wyglądać na szczuplejszą. I uwaga, nie chodzi to o ciuchy w paski, choć te odpowiednio dobrane także wyszczuplą sylwetkę. Przykładem może być założenie i nie zapinanie marynarki, której brzegi idą prosto w dół. Możemy także zastosować pomysł z użyciem dodatków w postaci długiego prostego naszyjnika z wisiorkiem, kończącego się tuż nad naszym pasem.

3. Rajstopy w takim samym kolorze jak buty

Chcąc wydłużyć i wyszczuplić optycznie nasze nogi zakładajmy rajstopy w kolorze takim samym lub zbliżonym do koloru naszych butów. Np. czarne kryjące rajstopy i do tego czarne zamszowe czółenka na obcasie, beżowe szpilki i cieliste rajstopy. Jeśli buty będą dodatkowo zakończone w szpic, efekt będzie jeszcze lepszy.

4. Odsłonięcie nadgarstków u rąk

Nadgarstki są jednym z najszczuplejszych miejsc w naszym ciele, jeżeli je odsłonimy stworzymy delikatną iluzję talii. Fajnym zabiegiem może być tu podwinięcie rękawów u marynarki.

5. Kupowanie ubrań we właściwym rozmiarze

Często kobiety, chcą ukryć defekty swojej sylwetki, zakładając na siebie za duże ubrania. Niestety uzyskujemy efekt odwrotny od zamierzonego, gdyż w ten sposób dodajemy sobie tylko kilogramów. Nie można również przesadzać w drugą stronę i zakładać zbyt obcisłych ubrań- efekt wtedy jest jeszcze gorszy, gdyż podkreślamy to co w zamiarze chcieliśmy ukryć. Ubrania muszą być więc dopasowane, ale nie za luźne i nie zbyt obcisłe.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *