Wyprzedaże i promocje modowe

Dobieramy okulary idealne do kształtu twarzy

W okresie wiosennym i letnim okulary słoneczne pełnią bardzo istotną rolę. Z jednej strony są nam potrzebne do ochrony przed promieniami słonecznymi. W bardzo słonecznie dni praktycznie nie jesteśmy w stanie bez nich funkcjonować. Poprawiają nasze widzenie i chronią nas przed męczeniem się oczu oraz bólami głowy. Warto jednocześnie wiedzieć, jak dobrać okulary aby pasowały one jak najlepiej do naszego wyglądu i stylu. Są one istotnym elementem naszej garderoby i w wielkim stopniu wpływają na to, jak prezentujemy się w oczach innych ludzi.

Obecnie w sklepach znajdziemy najróżniejsze kształty okularów. Możemy kupić zarówno okulary do owalnej twarzy, jak i do dowolnego innego typu urody. Nie oznacza to jednak, że wybranie czegoś odpowiedniego jest proste. Przeciwnie, tak wielka różnorodność produktów sprawia, że musimy poświęcić niekiedy sporo czasu na znalezienie takich okularów, które będą idealnie nam pasować. W czasie zakupów bardzo często kierujemy się jedynie obowiązującymi w danym momencie trendami. Trzeba jednak wiedzieć, jak dobrać oprawki do twarzy. Każdy z nas posiada inną twarz, zaś jej kształt ma kluczowe znaczenie w kwestii tego, jakie oprawki będą dla nas najlepsze.

Wszystkie elementy garderoby jakie nosimy na twarzy mają wpływ na to, jak jesteśmy odbierani przez innych. Twarz to jedna z pierwszych części naszego wyglądu, którą widzą inni ludzie. Trzeba zatem wiedzieć, jak dobrać okulary do kształtu twarzy. W ten sposób możemy skutecznie zamaskować wszystkie mankamenty naszego wyglądu. Okulary a kształt twarzy to zatem bardzo istotna kwestia. Nie wszystkie modele dobrze pasują każdemu użytkownikowi.

Okulary słoneczne i okrągła twarz

Okulary słoneczne do okrągłej twarzy powinny raczej mieć proste, geometryczne formy. Dobrym pomysłem są większe oprawki, dzięki którym twarz stanie się mniej okrągła. Zbyt małe okulary nigdy nie są tu wskazane. Okrągła twarz okulary przeciwsłoneczne o zbyt małych oprawkach przyniosą efekty odwrotne do oczekiwanych. Twarz będzie wyglądała na jeszcze bardziej okrągłą i po prostu większą.

“Staromodne” okulary słoneczne

Okulary do twarzy owalnej powinny być dobierane w odwrotny sposób. Tutaj z kolei lepiej sprawdzają się okrągłe oprawki. W modzie i przygotowywaniu kreacji panuje istotna zasada przełamywania form i stosowania odmiennych kształtów. Skoro do okrągłej twarzy pasowały bardziej kanciaste oprawki, w przypadku twarzy owalnej lepiej zdecydować się na coś geometrycznego. Warto tu zainteresować się okularami w stylu retro. Kształty, które były popularne na przykład w latach 70 również dzisiaj mogą sprawdzać się doskonale.
Osoby z geometrycznym, trójkątnym kształtem twarzy powinny uważać na zbyt duże oprawki. Mogą one bowiem sprawiać, że dolna część twarzy staje się jeszcze mniejsza i nie wygląda zbyt dobrze.

Znajdź idealne dla siebie okulary

Skoro wiemy już, jakie okulary pasują do owalnej twarzy a jakie będą lepsze dla innych typów urody, możemy wyruszyć na zakupy. Warto rzecz jasna poświęcić na to czasu i przymierzyć przynajmniej kilka modeli. Czasami nawet niewielka różnica w ich kształcie ma wielki wpływ na to, jak prezentuje się nasza twarz. Oczywiście, oprócz dobrego wyglądu okulary słoneczne muszą zapewniać też dobrą ochronę przed słońcem i zwykłą wygodę w codziennym użytkowaniu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *