Wyprzedaże i promocje modowe

Jak rozciągnąć buty w podbiciu? Sprawdzone sposoby na rozbicie za wąskiego obuwia

Kupiłaś wymarzone buty, ale uciskają Cię w górnej części stopy? Taki problem najczęściej pojawia się w przypadku zakrytego obuwia i dotyczy kobiet z tęgimi stopami, halluksami. Wtedy czółenka, botki czy sneakersy nadmiernie gniotą i mogą wywoływać nieprzyjemne otarcia i pęcherze. Istnieją jednak sposoby, aby dopasować za wąskie obuwie do stóp. Jak rozciągnąć buty w podbiciu? Poznaj 3 sprawdzone metody!

Rozciągnięcie obuwia na szerokość, aby leżało na stopach jak ulał, jest możliwe. Najłatwiej zrobić to wtedy, gdy buty wykonane są ze skóry naturalnej. Wynika to z faktu, że jest ona bardziej elastyczna niż materiały syntetyczne, na przykład eko skóra.

1. Rozchodzenie butów w skarpetkach

Pierwszą metodą pozwalającą na dopasowanie obuwia do stóp jest ich rozchodzenie. To najprostsza, a przy tym skuteczna metoda, lecz wymaga zastosowania małego triku. Jak rozciągnąć buty na szerokość? Wystarczy chodzić w nich w wilgotnych skarpetkach!

Najlepiej, żeby skarpetki były grubsze, a także lekko zwilżone. Gdy będą zbyt mokre, może doprowadzić to do zniszczenia butów. Trzeba więc tylko delikatnie spryskać je wodą, aby zmiękczyła ona skórę i ułatwiła jej rozciąganie. W takim zestawie należy przechadzać się po domu przez około godzinę dziennie aż do momentu, gdy po założeniu butów bez skarpetek nie będą wywierały nieprzyjemnego ucisku.

2. Spray do rozciągania obuwia

Druga metoda, aby lepiej dopasować buty w podbiciu, to zastosowanie specjalnego sprayu do rozciągania obuwia, tak zwanego rozciągacza. To preparat, który znajduje się w ofercie wielu marek, między innymi Coccine czy Bama.

Rozciągacz obuwia w sprayu zawiera składniki powodujące zmiękczenie i uelastycznienie skóry naturalnej. Jest łatwy i szybki w użyciu.

Przeczytaj także co zrobić gdy obcierają Cię buty! 

Zastosowanie rozciągacza do obuwia:
– wstrząsnąć opakowaniem przed użyciem
– spryskać obuwie od wewnątrz i z zewnątrz w miejscu, w którym ma być rozciągnięte
– poczekać, aż preparat się wchłonie
– nałożyć buty i przechadzać się do momentu, gdy będą dopasowane

Gdy efekt rozciągnięcia nie jest wystarczający, w takim przypadku czynność należy powtórzyć aż do uzyskania optymalnego rezultatu.

3. Rozciąganie butów u szewca

Ostatnią deską ratunku, gdy żadna z powyższych metod nie zadziałała, jest udanie się do zakładu szewskiego. Każdy szewc wie, jak rozbić ciasne buty, i dysponuje odpowiednimi narzędziami, żeby przeprowadzić taką operację.

Gdy zatem nowe buty uciskają w podbiciu, najlepiej spróbować je rozbić, stosując powyższe metody. Wtedy obuwie może idealnie dopasować się do stóp!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *