Wyprzedaże i promocje modowe

Jak rozpoznać podróbki od odzieży oryginalnej?

We współczesnych czasach ubranie oraz dodatki z metką od znanego projektanta są wyznacznikiem luksusu oraz wyśmienitego wyglądu. Dzięki noszeniu oryginalnych ubrań każda osoba może czuć się stylowo oraz wyjątkowo. Niemniej dziś na rynku nie brakuje podróbek, które to są wykonane z gorszej jakości materiałów i których to okres ich użytkowania jest znacznie krótszy od oryginału. Jak zatem skutecznie odróżnić oryginalną odzież od podróbek?

Oryginalna odzież, a podróbki

Dziś na rynku odzieżowym nie brakuje wysokiej jakości odzieży, zarówno dla mężczyzn jak kobiet. Po oryginalną odzież zazwyczaj sięgają te osoby, które to lubią dobrze wyglądać. Od kupowanych ubrań oczekują oni zawsze tego, aby były one najwyższej jakości oraz wyjątkowego designu.

Tymczasem dziś na rynku można coraz częściej spotkać podrabianą odzież, która to jest wykonana ze znacznie gorszej jakości materiałów. W związku z tym okres jej użytkowania jest znacznie krótszy, niż w przypadku oryginalnych ubrań. W pełni świadomi tego klienci coraz częściej zastanawiają się calvin klein jak rozpoznać podróbkę czy też co będzie dobrym wyborem koszulka damska levis czy gucci podróbka? Wśród wielu kobiet duże zainteresowanie wzbudzają repliki torebek znanych marek, które to są znacznie tańsze, niż oryginały. Na ich zakup bardzo często decydują się takie panie, których okrojony budżet nie pozwala na zakup oryginalnej torebki, a które to chcą mimo tego dobrze się prezentować.

Coraz częściej podróbki są trudniejsze do rozpoznania, bowiem przypominają wręcz idealnie skopiowane repliki. Jak rozpoznać podróbkę od oryginału? Najlepszym sposobem jest to, aby zwrócić uwagę na istotne szczegóły.

Przeczytaj również: Dobór odpowiedniej torebki do koronkowej sukienki

Materiał i szwy w oryginałach i podróbkach

Podczas wyboru oryginalnych ubrań warto zawsze zwrócić uwagę na materiał z którego zostały wykonane. Designerska odzież wykonana z wysokiej jakości tkanin, posiada zazwyczaj solidne podszewki oraz ma wszyte etykiety. 

Ponadto oryginalna odzież jest wygodna w noszeniu, a podróbki bardzo często mogą wydawać się grubsze oraz mniej komfortowe podczas użytkowania.

Odzież czy galanteria wykonana z oryginalnej skóry powinna posiadać nieregularną teksturę oraz delikatny skórzany zapach. Z kolei sztuczna skóra wygląda zazwyczaj bardziej jednolicie i posiada sztuczny, chemiczny zapach.

Podczas zakupu odzieży warto również zwrócić szczególną uwagę na skład materiałów znajdujących się na etykiecie, bowiem dzięki temu można się upewnić czy do ich wytworzenia zostały użyte tylko i wyłącznie materiały wysokiej jakości.

Oryginalne ubrania można też rozpoznać po rodzaju szwów. Jeżeli są one niedbale wykonane, linie nie są proste, a nici nie są równo przycięte, to wówczas prawdopodobnie mamy do czynienia z podróbką. Markowy produkt zawsze posiada proste oraz równe szwy wokół kieszeni oraz na poszczególnych częściach odzieży. Dziś wiele renomowanych marek odzieżowych udostępnia klientom wzór stosowanych szwów, dzięki czemu rozpoznanie oryginalnej odzieży jest znacznie łatwiejsze.

Zamki oraz guziki na oryginałach oraz podróbkach

Wybierając markową odzież czy torebkę warto też zwrócić szczególną uwagę na zamki. Otóż w oryginalnych produktach zamki powinny swobodnie się przesuwać, natomiast górne oraz dolne części suwaków idealnie do siebie pasować.
Dziś mnóstwo projektantów używa markowych suwaków, które to są ozdobione skrótem lub charakterystycznym dla firmy szczegółem. Podobnie bywa z guzikami, które to są sygnowane oraz bardzo często wykonane z pięknej masy perłowej.

Metki i loga w odzieży oryginalnej oraz podróbkach

Wewnętrzne etykiety pielęgnacyjne pozwalają każdemu klientowi sprawdzić kraj pochodzenia danego produktu, dzięki czemu może się przekonać czy odzież jest rzeczywiście markowa. Istotną cechą oryginalnych ubrań są także numery RN i CA, które to można zidentyfikować w łatwy sposób poprzez wyszukanie w internecie oryginalnej etykiety projektanta.

Jeśli chodzi o loga to w przypadku podróbek są one bardzo często odcięte oraz niewyrównane na szwach. Wyrównanie logo jest bowiem bardzo czasochłonne i stanowi zawsze znak profesjonalnego rzemiosła, a co za tym idzie, znacznie wyższych kosztów produkcji, które towarzyszą poszczególnym wyrobom luksusowym.

W przypadku oryginalnych torebek większość modeli zawiera metalowe logo, więc podczas zakupu warto uważać na emblematy wykonane z tworzywa sztucznego.
Biorąc pod uwagę te istotne elementy, każdy klient może mieć pewność że zakupi markowy produkt, który to posłuży mu niezawodnie przez długie lata.

Przeczytaj także 10 modnych dodatków tego roku.

A wy macie swoje sposoby na to jak rozpoznać podróbki?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *