Wyprzedaże i promocje modowe

Jak szybko wysuszyć buty? – sprawdzone sposoby

Niejeden z nas miał w życiu sytuację, w której pogoda sprawiła mu psikusa. Wychodzimy z domu, piękne słońce, ani jednej chmurki, a za chwilę ulewa. Kompletnie nieprzygotowani na taką pogodę wracamy do domu moksi od stóp do głów. Najbardziej martwią nas przemoczone buty. Nie wiesz jak je wysuszyć w krótkim czasie i jednocześnie ich nie uszkodzić? Mamy na to sposoby!

Poniżej przedstawiamy wam kilka porad, które przydadzą się, gdy niespodziewanie na ulicy złapie nas deszcz, a jeszcze tego samego dnia masz wyjście i potrzebujesz suchych butów.

Suszenie butów w suszarce – to się nie sprawdzi!

Na początek powiemy sobie czego nie należy robić chcąc szybko wysuszyć buty. Wystrzegajmy się przede wszystkim używania suszarek i suszenia butów przy kaloryferach. Nie są to dobre i bezpieczne sposoby dla naszego obuwia, ponieważ stosując je możemy doprowadzić do ich zniekształcenia przez nierównomierne działanie ciepła na tworzywo, z którego są wykonane, a także do ich rozklejenia.

Przeczytaj także: Co począć, gdy buty obcierają?

Jak wysuszyć przemoczone buty?

Do procesu suszenia musimy odpowiednio buty przygotować, a mianowicie je rozsznurować. To minimalizuje nam ryzyko zniekształcenia obuwia. Do suszenia najlepiej używać gazet, ale nie lakierowanych czy kolorowych. Będą one pełnić funkcję wypełnienia (dzięki czemu buty zachowają swój kształt), jak również będą pochłaniać wilgoć, która zebrała się w butach. W zastępstwie gazety możemy wykorzystać również ryż czy papier toaletowy. Należy jednak pamiętać o zmianie naszego wkładu co mniej więcej 3h, aby dobrze spełnił on swoje zadanie.

Przemoczone lub po prostu wyprane buty możemy potraktować tak samo jak mokre ubrania, wieszając je na suszarce. Jednak ten sposób możemy zastosować tylko w przypadku butów takich jak trampki, czyli wysokich i miękkich.

Powyżej zostało opisane jak najlepiej suszyć buty w środku, ale jakie miejsce będzie do tego najlepsze? Suche i ciepłe pomieszczenie będzie do tego idealne. Ponadto pamiętajmy, aby na nasze obuwie nie padało bezpośrednio słońce i aby nie stało blisko kaloryfera zwłaszcza jeśli mówimy o wyczyszczeniu białych trampek.

Powyższe rady dotyczą sytuacji, w której nasze obuwie przemokło. Jednak warto stosować również działania prewencyjne, które uchronią nas przed przykrymi skutkami mokrych butów. Mam na myśli środki impregnujące, które tworzą na naszych butach wodoodporną powłokę, chroniącą przed szybkim przemoczeniem.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *