Wyprzedaże i promocje modowe

Jak wyglądają zakupy w sklepie z odzieżą używaną i czy warto?

Ciuchlandy, szmateksy, lumpeksy- tak między innymi określa się sklepy z odzieżą używaną. Większość ludzi chociaż raz w życiu ma okazję odwiedzić tego typu sklep i większość się tego wstydzi. 

Czy naprawdę jest powód żeby ukrywać fakt robienia zakupów w sklepach z odzieżą używaną? 

 

Cieszą się one co raz większą popularnością, można tam znaleźć ubrania co do których mamy pewność, że połowa znajomych nie ma już takich samych. Często można trafić na tak zwane perełki – ubrania oryginalne, nie posiadające dużej ilości uszkodzeń i przede wszystkim świetnie wyglądające. Co prawda zapach, kolejki i konieczność żmudnych poszukiwań mogą zniechęcić, ale czasami naprawdę warto się poświęcić aby mieć szansę na udane zakupy.

Warto zrobić mały research sklepów z odzieżą używaną w okolicy w której mieszkasz. Nie wszystkie z nich oferują podobną jakość i rodzaj towarów, każdy ze sklepów ma inne wytyczne jeśli chodzi o ceny. Cena może być za kilogram lub za sztukę odzieży. Zazwyczaj każdego dnia jest inna cena a najwyższa przypada na dzień dostawy ponieważ wtedy można wyłowić najlepsze okazje i ubrania. Oczywiście w sklepie z odzieżą używaną można kupić nie tylko ubrania, ale również buty, pościel, zabawki, dodatki a w niektórych nawet bieliznę, nad której zakupem warto jednak zastanowić się kilka razy ze względów higienicznych. 

Sprawdź jak rozpoznać podróbki od odzieży oryginalnej?

Niektórzy doświadczeni klienci wiedzą jak szukać, żeby znaleźć interesujący towar. Powstają nawet fora i grupy na portalach społecznościowych dotyczące właśnie tematów związanych z zakupami w sklepach z odzieżą używaną co świadczy o ich zwiększającej się popularności. Zakupy w tego typu sklepach nie powinny być powodem do jakiegokolwiek wstydu ponieważ mają one wiele zalet. 

Wybierając się na zakupy w sklepie z odzieżą używaną musimy pamiętać o bezpieczeństwie, w takich miejscach często jest dużo ludzi więc pamiętaj o tym aby torbę/plecak w którym trzymasz portfel i dokumenty były zawsze w zasięgu twojego wzroku. Na zakupy warto zabrać ze sobą własną większą torbę, żebyś w przypadku większych zakupów nie był zmuszony do dźwigania kilku toreb jednocześnie ponieważ jest to niewygodne.

Wchodząc do sklepu możesz czuć się nieco zagubiony, ale każdy sklep z odzieżą używaną ma swój określony porządek o który w razie konieczności możesz zapytać sprzedawcę. Zazwyczaj ubrania podzielone są na poszczególne kategorie: bluzki, bluzy, t-shirty, spodnie, spódnice, sukienki i inne w zależności od oferowanego asortymentu. Często ubrania w poszczególnych kategoriach są pogrupowane kolorami więc jeśli szukasz czegoś konkretnego nie powinieneś mieć problemu. 

Jak wyczyścić skórzaną torebkę? 

Pamiętaj że sklepy z odzieżą używaną najczęściej nie umożliwiają zwrotu towaru więc przemyśl swoje zakupy i staraj się mierzyć ubrania przed zakupem. Ostatnią rzeczą na którą warto zwrócić uwagę jest pranie rzeczy kupionych w sklepie z odzieżą używaną. Trzeba pamiętać, że rzeczy były dotykane i mierzone przez wiele osób a także użytkowane przez kogoś wcześniej więc dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa trzeba je wyprać. Zakupy w sklepie z odzieżą używaną mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Warto doświadczać w życiu różnych przeżyć dlatego nie zaszkodzi zajrzeć również do takiego sklepu a jest duża szansa na to, że polubisz tego typu sklepu i znajdziesz wiele interesujących perełek w dobrej cenie a chyba nic nie poprawia humoru tak jak świetny a może nawet oryginalny ciuch za kilka złotych.

 

1 thought on “Jak wyglądają zakupy w sklepie z odzieżą używaną i czy warto?”

  1. W lumpeksach trzeba umieć szukać. Ja kiedyś nie umiałam, dlatego nie chodziłam, a teraz bez większych problemów znajdę zawsze coś:) oczywiście, jeśli jest w czym wybierać

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *