Wyprzedaże i promocje modowe

Jak zadbać o sztuczne futro? Pielęgnacja, pranie i przechowywanie

Kamizelki, płaszcze czy kurtki wykonane ze sztucznego futerka nie tylko są bardzo modne, ale również komfortowe. Jeżeli masz takie okrycie w swojej garderobie lub dopiero planujesz jego zakup, sprawdź, jak zadbać o sztuczne futro, aby wyglądało jak nowe przez wiele sezonów!

Sztuczne futerko – jak je pielęgnować?

Materiał jak sztuczne futerko powstaje z tworzyw sztucznych, najczęściej poliestru albo akrylu. Chociaż nie jest on tak kłopotliwy w pielęgnacji jak futro naturalne, to jednak również wymaga odpowiedniej troski, aby wyglądał atrakcyjnie.

Aby sztuczne futro mogło wyglądać jak nowe, skorzystaj z poniższych porad:
– Od czasu do czasu strzepuj futerko i przeczesz jego włosy grzebykiem lub szczotką, by wyglądało świeżo.
– Jeżeli włosie jest splątane, posklejane, spróbuj rozczesać je delikatnie grzebykiem albo szczotką. Możesz dodatkowo lekko zmoczyć futro, by łatwiej się rozplątało.
– Przemoczone futerko należy strzepać z nadmiaru wilgoci, a większą ilość wody odsączyć ręcznikiem.
– Gdy do futerka przykleiła się guma, można usunąć ją przez wymrożenie. Do gumy najlepiej przyłożyć kostki lodu w torebce lub zamrożony wkład do lodówki turystycznej. Następnie można delikatnie ją zeskrobać.

Gdy nie wiesz, jak odświeżyć futerko przy kapturze, możesz zastosować te same porady.

Jak prać sztuczne futro?

Gdy futerko jest zabrudzone, nie pozostaje nic innego, jak je wyprać. Delikatne pranie usunie zanieczyszczenia osadzone na włoskach i odświeży całe okrycie, by wyglądało jak nowe.

Dokładne informacje o tym, jak prać sztuczne futro, można znaleźć na metce. Najlepiej postępować zgodnie z zaleceniami producenta, aby mieć pewność, że futerko nie zostanie zniszczone.

Sztuczne futerko można prać na trzy sposoby:
– Pranie w pralni chemicznej,
– Pranie w domowej pralce,
– Pranie ręczne.

Bardzo często producenci zalecają profesjonalne czyszczenie w pralni chemicznej. Można też wyprać futerko w domu – trzeba jednak pamiętać o tym, że ryzyko jego uszkodzenia jest wtedy większe. Zaleca się stosować delikatne detergenty, na przykład do prania wełny i jedwabiu.

Pranie sztucznego futra w pralce
Należy wybrać program „Delikatne” albo „Wełna” z temperaturą maksymalnie do 40 stopni i niskimi obrotami wirowania.

Pranie sztucznego futra ręcznie
Aby wyprać futerko ręcznie, należy namoczyć je w dużej misce z ciepłą wodą z dodatkiem detergentu, a potem wypłukać w zimnej wodzie. Resztę wody należy delikatnie odcisnąć.

Futerko po praniu w pralce i praniu ręcznym należy suszyć na płasko. Nadmiar wody można odcisnąć ręcznikiem.

Po wypraniu futerka nie należy prasować, ponieważ może spowodować to jego uszkodzenie! Aby wyprostować włosie, najlepiej zastosować szczotkę i wyczesać je, by odzyskało puszystość.

Zabrudzony płaszcz z wełny. Sprawdź jak go wyczyścić?

Jak przechowywać okrycia ze sztucznego futra?

Na stan futerka wpływa sposób jego przechowywania. Co zrobic zeby futro nie liniało i wyglądało ładnie?

Kurtki, płaszcze i kamizelki ze sztucznego futerka najlepiej przechowywać na wieszaku, dbając o to, aby miało dużo miejsca wokół i nie było ściśnięte innymi ubraniami. Nie wkładaj futerka na półkę i nie przechowuj go w torbach próżniowych.

Czyszczenie kurtki skórzanej. Jak usuwać plamy ze skóry naturalnej w domu?

Jeżeli futerko odkładamy do garderoby po sezonie, warto umieścić je w ochronnym pokrowcu, który zabezpieczy je przed zakurzeniem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *