Wyprzedaże i promocje modowe

Z jakiego materiału uszyć maseczkę ochronną?

Maseczki ochronne stały się elementem naszej codzienności. Można kupować te jednorazowe, wydając na ten cel niemałą sumę, ale również przygotować własną maseczkę wielorazową i zaoszczędzić. Gdy zastanawiasz się, z jakiego materiału uszyć maseczkę, sprawdź nasze porady!

Maseczka DIY – czego potrzebujesz?

Uszycie maseczki ochronnej nie jest skomplikowane. W internecie można znaleźć obecnie wiele instrukcji, jak przygotować maseczkę DIY (Do It Yourself – zrób to sam). Na ich podstawie nawet początkująca osoba, która nigdy wcześniej nie szyła maseczki, może stworzyć ją samodzielnie. Czego potrzeba do uszycia maseczki ochronnej? Do jej wykonania wystarczą materiał, sznurki lub gumka oraz igła z nitką albo maszyna do szycia. Duże znaczenie ma odpowiedni materiał na maseczki ochronne wielorazowe. Co warto wybrać, by maseczka rzeczywiście mogła zadziałać?

Jaki materiał na maseczkę wielorazową jest najlepszy?

Gdy zastanawiasz się, jaki materiał na maseczki DIY będzie najlepszy, pamiętaj o tym, że powinien on cechować się odpowiednią gęstością tkania, ponieważ tylko wtedy będzie mógł skutecznie zatrzymywać aerozole. Drugą ważną kwestią jest dopasowanie materiału do twarzy, ponieważ wtedy maseczka będzie mogła zapewnić właściwą szczelność. Z jakiego materiału uszyć maseczkę?

Sprawdź co kupić mamie na urodziny? Sprawdzone pomysły na coś praktycznego i coś pięknego.

Wśród polecanych materiałów na maseczkę ochronną znajdują się:
– Dzianina bawełniana (jersey) – gęsto tkana, elastyczna bawełna z elastanem, która łatwo dopasowuje się do twarzy, zapewniając wysoki komfort.
– Płótno bawełniane – również gęsto tkane, jednak mniej elastyczne niż dzianina, dlatego maseczka uszyta z tego typu materiału powinna mieć zakładki lub przeszycie ułatwiające dopasowanie jej do twarzy.
– Jeans – ze względu na swój ścisły splot jeans jest materiałem, który świetnie sprawdzi się do maseczki DIY. Może także prezentować się efektownie. Minusem jest sztywność jeansu, dlatego maseczka musi być wykonana z zakładkami albo mieć formę dwóch zszytych pośrodku elementów.
Jedwab satynowy – bardzo dobrym wyborem będzie lekko elastyczny jedwab naturalny w formie tkaniny satynowej, która jest wysoce szczelna, delikatna dla skóry i wygląda bardzo elegancko.

Jak poprawić szczelność maseczki wielorazowej?

Jeszcze lepszy efekt szczelności można uzyskać wtedy, gdy maseczka będzie miała kilka warstw, na przykład będzie składała się z bawełny i jedwabiu.

Eko strój kąpielowy – poznaj trend zgodny z naszą planetą.

Skuteczność filtracji można poprawić też poprzez wykonane w maseczce kieszonki i umieszczanie w niej dodatkowych filtrów, na przykład z kawałka jednorazowego worka do odkurzacza lub nawet złożonego kilka razy kuchennego ręcznika papierowego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *