Wyprzedaże i promocje modowe

Kopertówka – mała wielka torebka, jakie są rodzaje?

Torebki kopertówki już od wielu lat wiodą prym w świecie mody. Są wybierane przez rzesze kobiet, które wybierają się na eleganckie spotkanie, randkę, a nawet na wesele. Są to małe torebki, które pełnią niejako dwie funkcje – pozwalają na schowanie najważniejszych przedmiotów oraz doskonale prezentują się z wyjściowymi kreacjami.

Niezwykła historia kopertówki

Nie każdy ma świadomość, że kopertówki były znane już w… starożytności! Wówczas jednak pełniły one rolę pewnego rodzaju sakiewki, zasobnika, w którym przechowywano przede wszystkim monety. Szybko jednak ich rola zaczęła się zmieniać, a małe torebki kopertówki zaczęły zmieniać się pod względem estetycznym. W późniejszym czasie służyły do przechowywania cennych rzeczy oraz – co ciekawe – manifestowania statusu społecznego. Wszystko dlatego, że kopertówki były produkowane ze skóry, płótna oraz innych tkanin. Im więc torebka była lepszej jakości, tym więcej kosztowała, a jednocześnie mówiła o statusie społecznym. Ich rola ewoluowała dopiero w XIX wieku, kiedy to powstały torebki znane dzisiaj. Eleganckie, małe, wizytowe o pozwalają pomieścić tylko to, co najbardziej potrzebne.

Kopertówki w XXI wieku

W obecnych czasach kopertówki kojarzone są jako eleganckie torebki o niewielkich rozmiarach. Przede wszystkim zabierane są na różne uroczystości i spotkania towarzyskie. Co ważne jednak, nie jest to produkt luksusowy, bowiem niemal każda kobieta posiada go w swojej szafie. Kopertówki są stosunkowo tanie.

Rodzaje kopertówek

W chwili obecnej istnieje możliwość zakupienia kopertówek w różnych rodzajach. Co ciekawe, każdy z nich charakteryzuje się innymi cechami. Wśród nich można znaleźć między innymi kopertówki skórzane, złote, torebki kopertówki lakierowane oraz kopertówki na wesele. Kopertówki skórzane są najbardziej uniwersalne. Można je dopasować dosłownie do każdej okazji orz stylizacji. Dostępne są także kopertówki ze skóry ekologicznej – są one tanie, jednakże charakteryzują się nieco mniejszą wytrzymałością. Warto również zwrócić uwagę na kopertówki lustrzane, czyli metaliczne i błyszczące, które świetnie sprawdzają się w stylizacji z sukienkami o prostym kroju oraz matowym materiale. Zainteresowane kobiety powinny zwrócić uwagę na fakt, że istnieją także kopertówki na wesele, które w głównej mierze występują w barwach pastelowych. Bardzo często można je spotkać wraz z delikatnym łańcuszkiem, bądź paskiem na nadgarstek. Zwiększają one bowiem ich komfort noszenia. Kopertówki na bankiet najczęściej występują z kolei pod postacią puzderek. Zwykle posiadają dodatki, takie jak koraliki, cekiny lub cyrkonie. Nieco większym “przepychem” szczycą się z kolei kopertówki lakierowane. Błyszczą i występują w kolorach nieco bardziej żywych, wyrazistych, dlatego też można je zabrać ze sobą między innymi na spotkania towarzyskie lub randkę. Dla pań, które z kolei nie mieszczą się do zwykłych kopertówek, oferowane są torebki w wersji XXL, do których zmieści się nieco więcej, niż tylko długopis, telefon czy szminka.
 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *