Wyprzedaże i promocje modowe

Jaki strój koktajlowy wybrać? Jaka sukienka, dodatki i na jaką okazję?

Strój powinien być dopasowany do charakteru imprezy i okazji. W efekcie rozmawiając o strojach na różnego rodzaju okazje możemy spotkać się z takimi określeniami jak strój koktajlowy, strój formalny, biznesowy, strój bussines casual. Jeśli określenia te są dla nas obce, bardzo łatwo możemy popełnić faux pas wybierając stylizację, która nie pasuje do okoliczności. Sprawdźmy, jak powinnyśmy się ubrać, gdy otrzymamy zaproszenie z adnotacją „obowiązują stroje koktajlowe”.

Cechy charakterystyczne dla stroju koktajlowego

Sukienka koktajlowa jest wyjątkowo praktyczna, Okazji do założenie sukienki koktajlowej jest naprawdę bardzo wiele. To sukienka, która sprawdzi się zarówno na uroczystościach rodzinnych – przyjęciu zaręczynowym, ślubie, pierwszej komunii – jak też na przyjęciu organizowanym w pracy. Strój koktajlowy to doskonały wybór, gdy wybieramy się na przedstawienie teatralne, ale także wieczorem na drinka. Strój koktajlowy plasuje się między strojem formalnym a nieformalnym. Jest więc mniej oficjalny od stroju wieczorowego, ale bardziej elegancki od tego noszonego na co dzień.

Jaka powinna być sukienka koktajlowa?

Dobrze dobrana sukienka koktajlowa powinna być przede wszystkim elegancka. Idealna sukienka koktajlowa jest uszyta z delikatnej tkaniny. W przypadku sukienki koktajlowej bardzo ważna jest odpowiednia długość. Długa suknia nie jest suknią koktajlową; sukienka koktajlowa najczęściej ma długość do kolan, maksymalnie do połowy łydki. W sukience koktajlowej równie dobrze sprawdza się zabudowany jak i głęboki dekolt. Dopuszczalne są zarówno długie rękawy, jak i odkryte ramiona. Do szycia koktajlowych sukienek wybiera się delikatne, ale szlachetne tkaniny: satynę, atłas, koronkę, jedwab. Kolor może być dowolny, ale zdecydowanie najbardziej eleganckie są sukienki koktajlowe uszyte z tkanin w stonowanych kolorach.

Sprawdź sukienki koktajlowe na naszym profilu instagramowym.

Jaki dodatki wybrać do sukienki koktajlowej?

W stroju koktajlowym najlepszy rozwiązaniem są czółenka na obcasie. Mogą być pełne, mogą też mieć odkryte palce lub pięty. Śmiało można założyć również wieczorowe sandałki. Ale uwaga! Zakładając sandałki lub czółenka z odkrytymi palcami/piętami nie zakładamy pończoch ani rajstop! Dopełnieniem stylizacji jest biżuteria. Nie powinno być jej zbyt dużo. Możemy sobie pozwolić na biżuterię wykonaną z kamieni szlachetnych. Atłasowa lub skórzana mała torebka będzie stanowiła wisienkę na torcie.

Popularne fasony sukienek koktajlowych

Są pewne fasony, które w przypadku sukienek koktajlowych sprawdzają się idealnie. Bardzo popularnym fasonem sukienek koktajlowych jest bombka. To sukienka, której góra bardzo mocno przylega do ciała. Jej cechą charakterystyczną jest zwężający się od pasa i zaokrąglony dół. Zaokrąglenie ma kształt bombki, stąd nazwa fasonu. Popularne są także sukienki z rozkloszowanym dołem czy typu mała czarna.

Pierwszą sukienkę koktajlową zaprojektował Christina Dior w roku 1948. Nazwa sukienki pochodzi od coctail party – przyjęcia towarzyskiego, które najczęściej odbywa się w godzinach od 16 do18.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *