Wyprzedaże i promocje modowe

Skuteczne rozciąganie butów

W okresie letnim mamy bardzo wiele możliwości jeśli chodzi o wybór garderoby i tworzenie pięknych kreacji. Niektóre elementy ubioru mogą jednak być dość problematyczne, nawet mimo swojego pięknego wyglądu. W okresie tym często mamy problem ze zbyt ciasnymi butami. Szczególnie dotyczy to uwielbianych przez kobiety szpilek. Faktycznie, buty te prezentują się pięknie i doskonale pasują do słonecznej, ciepłej aury. Równocześnie mogą one sprawić sporo bólu i spowodować obtarcia stóp.

Pomimo tego, że wybór szpilek na rynku jest naprawdę ogromny, mało która kobieta jest w stanie znaleźć dla siebie model idealnie dopasowany do swoich stóp. Z tego powodu bardzo ważne jest odpowiednie rozciągnięcie takich butów, aby nie ocierały one skóry i nie powodowały bólu. Warto wiedzieć, jak rozciągnąć buty w taki sposób, aby były lepiej dopasowane do stopy. Niektóre metody są bardzo proste i skuteczne, a dzięki nim możemy cieszyć się pięknymi butami bez żadnych niedogodności.

Sposób na rozciągnięcie butów – u profesjonalisty

Obcierające buty najlepiej jest zanieść oczywiście do fachowca, który odpowiednio je rozszerzy i dopasuje do naszych potrzeb. Dobry szewc bez trudu rozwiąże ten problem, a my zyskamy buty, w których chodzi się nam wygodnie. Czasami jednak trudno jest znaleźć w danej okolicy faktycznie dobrego fachowca. Jeśli rozbicie butów u szewca jest niemożliwe, pozostaje samodzielne ich rozciąganie. Również to rozwiązanie nie jest trudne, choć wymaga większych nakładów czasu.
Najlepszym sposobem jest po prostu domowe rozchodzenie butów. Zanim wyjdziemy w nich “oficjalnie”, można ponosić takie buty przez kilka dni w domu. Nie trzeba przy tym pokonywać wielkich odległości i narażać się na obtarcia. Dyskomfort związany z początkowym noszeniem takich butów minie dość szybko.

Domowe sposoby na rozciągnięcie butów

Inny sposób na rozbicie butów to wypychanie ich różnymi materiałami. W przypadku butów damskich częstym problemem jest ich kształt. Buty zwężane w stronę czubka mogą powodować poważny dyskomfort w czasie ich użytkowania. Domowe sposoby na rozbicie butów są tu bardzo różnorodne. Z jednej strony można wypełnić buty różnymi szmatkami i podobnymi materiałami, szczególnie w miejscach, w których są one zbyt ciasne. Ważne jest, aby materiały szczelnie wypełniały wnętrze butów.

Innym sposobem jest umieszczenie w butach plastikowych woreczków z wodą, a następnie włożenie całości do zamrażalki. Podczas zamarzania woda zwiększa swoją objętość i rozpycha buty. Oczywiście metoda ta jest wskazana jedynie w przypadku butów, których materiał nie zostanie uszkodzony przez zmiany temperatury.

Jak rozciągnąć skórzane buty

Jeszcze inne sposoby na rozciągniecie butów zakładają wykorzystanie pary wodnej. Jest to szczególnie dobra propozycja dla osób zastanawiających się, jak rozciągnąć buty skórzane. Wysoka temperatura sprawia, że materiał ten mięknie i rozciąga się. Jeśli chodzi o to, jak rozepchać skórzane buty, to dobrze sprawdzi się również niewielka ilość alkoholu. Wystarczy włożyć do środka butów materiał nim nasiąknięty, aby skutecznie je rozciągnąć.

Jak rozciągnąć szpilki i nie tylko?

Inną kwestią są różne skaleczenia i obtarte pięty od butów. Jeśli już do tego doszło, warto poznać skuteczne sposoby na poradzenie sobie z takimi ranami. Zwykle nie są one wielkie ani groźne, ale powodują znaczny dyskomfort i prezentują się niezbyt estetycznie. Na takie rany dobrze sprawdza się sok z aloesu oraz rumianek. Stosowanie okładów z tych środków łagodzi wszystkie podrażnienia i przyspiesza gojenie się ran. Warto stosować regularnie kąpiele oraz kosmetyki nawilżające. Dzięki nim skóra stóp będzie stale odżywiona i nie będzie jej zagrażało nadmierne przesuszanie się.

Obtarte pięty od butów nie są niczym ani przyjemnym, ani estetycznym. Wybierając dla siebie buty warto kierować się nie tylko ich wyglądem, ale również potencjalnymi zagrożeniami tego typu. Niektóre materiały są dość łatwe w rozciąganiu, inne z kolei mogą nam sprawić sporo problemów. Jeśli nie istnieje możliwość odpowiedniego ich rozbicia i dopasowania do swojej stopy, to nawet najpiękniejsze szpilki nie są dobrym wyborem. Samo poruszanie się w takich butach sprawia sporo trudności.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *