Wyprzedaże i promocje modowe

Określ swój typ urody i dowiedz się, jakie kolory Ci pasują!

Teoria typów kobiecej urody powstała w latach 80-tych ubiegłego wieku, a jej autorką była znana wizażystka, Carol Jackson. Swoje obserwacje oparła głównie o odcień skóry i na tej podstawie wskazała na istnienie aż czterech typów urody: wiosny, lata, jesieni oraz zimy. Każdy z tych typów urody łączy się ze specyficznymi dla niej cechami – takimi jak kolor włosów czy oczu, a także tym, co pasuje do kobiet o określonym typie urody. Jeśli zadajesz sobie pytanie „jakim typem urody jestem” – dobrze trafiłaś.

Test na typ urody – jaki masz typ urody?

Podział typów urody na pory roku jest jednym z najbardziej spopularyzowanych na świecie. Jednocześnie, dopasowanie się do określonego rodzaju wcale nie jest takie proste i wymaga ściślejszej obserwacji siebie.

Ze względu na to, że wiele pań nie posiada wszystkich cech konkretnego typu urody, eksperci pokusili się o stworzenie podziału bazującego na porach roku, ale jednocześnie – zawierającego aż 12 podrodzajów.

Na tej podstawie wyróżnić można:

1. wiosnę:

– jasną,

– ciepłą,

– czystą;

2. lato:

– zgaszone,

– chłodne,

– jasne;

3. jesień:

– ciepłą,

– głęboką,

– zgaszoną;

4. zimę:

– chłodną,

– głęboką,

– czystą.

Wiedza o tym, jakim typem urody się charakteryzujesz, pomoże nie tylko w doborze makijażu, ale również odzieży czy biżuterii. Nosząc odcienie, które współgrają z Twoim typem urody, zapewniasz sobie świeży i promienny wygląd nawet w najbardziej ponury dzień. Dopasowane kolory pozwalają wydobyć to, co w Twoim wyglądzie jest najlepsze i subtelnie przykryć kwestie, które nie są najmocniejszą stroną.

Co ciekawe, typ urody można określić również u mężczyzn, jednak w praktyce rzadko kiedy się to robi.

Aby określić, który typ urody reprezentujesz, spójrz w lusterko i przyjrzyj się dokładnie swojej karnacji, kolorowi włosów oraz tęczówek. Najlepiej ustaw je gdzieś obok, gdy czytasz ten tekst: za chwilę zapoznasz się z charakterystyką każdego z czterech bazowych typów. Lusterko z pewnością przyda Ci się, by sprawdzać, które cechy w sobie dostrzegasz!

Typy urody pory roku – charakterystyka

1. Wiosna – jest subtelna i delikatna, o raczej bladej skórze, choć zdarzają się panie, których naskórek jest ciemniejszy (na przykład lekko bursztynowy). Jej skóra jest bardzo podatna na podrażnienia i ma skłonności do naczynkowości.

Włosy są jasne: blond lub rude, czasami złotobrązowe. Jeśli taki opis nic Ci nie mówi, spójrz na klasyczne panie-wiosny: Joannę Koroniewską czy Cameron Diaz.

Do pań o tym typie urody doskonale pasują odcienie delikatnego, pastelowego różu, ciepły brąz czy ciemna, karminowa czerwień. Będziesz świetnie wyglądać we wszelkich kwiatowych deseniach, turkusie czy łagodnym brązie.

Zdecydowanie unikaj ciężkiego makijażu, który nie tylko nie posłuży Twojej skórze, ale też przytłumi naturalne piękno. Z reguły kobiety o tym typie urody nie mają wielu problemów skórnych, dlatego nie muszą używać silnych kosmetyków maskujących – jednak pamiętaj, aby dbać o naczynka!

2. Lato – w zależności od podtypu, charakteryzuje się skórą oliwkową lub porcelanową. Jej oczy są zielone, szaro-zielone, szare lub nawet ciemne, grafitowe. Słynne kobiety-lato to Olivia Wilde czy Kate Moss.

Naturalne włosy pań o tym typie urody raczej nie przykuwają uwagi, dlatego kobiety szczególnie chętnie sięgają po farby do włosów. Szczególnie dobrze prezentują się na jej głowie jasne odcienie blondu, choć chłodne lato – może zdecydować się także na ciemniejsze tonacje.

Przeczytaj także artykuł: Typ urody chłodne lato: jakie kolory pasują?

Najlepszym wyborem kolorystycznym dla pań o tym typie urody są szarości, zielenie, ciepłe, blade odcienie różu czy beż. Jeśli chodzi o makijaż – pierwsze skrzypce powinny grać niezwykłe oczy. Połóż nacisk na odpowiednią charakteryzację w obrębie oka, a nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie!

3. Jesień – to bardzo ciepły typ urody, który zazwyczaj cechuje się bardzo jasną cerą, nierzadko pokrytą piegami, a także rudymi bądź rudo-blond włosami. Oczy pani Jesieni z reguły przybierają koci, zielony odcień. Przykłady kobiet o tym typie urody? Emma Stone oraz Jennifer Lopez.

Jeśli jesteś typową Jesienią, wybieraj odcienie zieleni oraz wszelkie kolory o mocnym nasyceniu. Doskonale zaprezentujesz się w ceglastym swetrze i spódnicy w odcieniu butelkowej zieleni.

Skóra pokryta piegami wymaga szczególnej ochrony przez cały rok, dlatego panie o tym typie urody powinny wybrać krem z filtrem UV przez cały rok.

4. Zima – to kobieta o bardzo jasnej cerze i ciemnych, niekiedy kruczoczarnych włosach. Wśród aktorek o tym typie urody można wskazać Salmę Hayek oraz Megan Fox.

Panie-zimy mają największe szczęście, jeśli chodzi o dobór kolorów: będą prezentować się doskonale w każdym stroju, pod warunkiem że zwrócą szczególną uwagę na to, by kolory były nasycone.

Jeśli chodzi o makijaż – najlepiej prezentuje się mocny, ale dość chłodny jego rodzaj. Czarna kredka do oczu to absolutny must have w kosmetyczce każdej pani-zimy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *