Wyprzedaże i promocje modowe

Pełna garderoba czystych torebek, czyli jak wyczyścić skórzaną torebkę?

Mimo, iż pojęcie skórzanej torebki jest jedno, to ma ono ukryte wiele znaczeń i kategorii, charakteryzujących głównie modele jakimi wyróżnia się ta ekskluzywna galanteria. Każda użytkowniczka damskich torebek ze skóry ma do wyboru wiele ich odsłon, z których z pewnością wybierze dla siebie taką, która spełni jej oczekiwania i pozwoli czuć się wyjątkowo. O wyjątkowości torebek zaś w dużej mierze świadczy ich świeży i zadbany wygląd o który każda użytkowniczka powinna dbać z najwyższą starannością.

Jak wyczyścić skórzaną torebkę?

Pierwszym krokiem, od którego powinna rozpocząć się pielęgnacja torebki jest jej opróżnienie i odświeżenie wnętrza. Wiąże się z tym najwięcej pracy, ponieważ to zazwyczaj w środku znajdują się najtrudniejsze do usunięcia plamy. Czym wyczyścić skórzaną torebkę od wewnątrz? Najlepiej sprawdzą się preparaty do usuwania uciążliwych zabrudzeń, ale można użyć także spirytusu naniesionego wpierw na płatek kosmetyczny. Ważnym jest, aby ten etap czyszczenia zakończyć po solidnym wyschnięciu torebki.

Czym wyczyścić skórę i jak ją przechowywać?

Czyszczenie skórzanej torebki ma dla niej ważne znaczenie, ale równie istotne jest jej przechowywanie. Kobieca garderoba mieści w sobie sporo galanterii, która z oczywistych względów nie jest używana każdego dnia. Ważne jest zadbanie o przestrzeń, która nie będzie zbyt ciasna i nie odkształci fasonu torebki, która w tym przypadku może stracić cały swój urok. Przed włożeniem do szafy, warto zadbać o to, aby galanteria była wyczyszczona i nawilżona, oraz schowana w ciemnym miejscu – nie narażona na promieniowanie słoneczne, które osłabia koloryt skóry. Z uwagi na to, że materiał skórzany potrzebuje dopływu powietrza, nie należy zamykać jej w foliowej torbie, a jeśli chce się mieć pewność, że kształty po wyjęciu będą nadal w oryginalnej formie, warto wypchać ją gazetami lub papierem.

Czytaj również: 3 torebki, które powinna znaleźć się w szafie współczesnej kobiety

Czyszczenie skórzanej torebki licowej

Wśród wielu kategorii torebek skórzanych można znaleźć sporo przykładów ich wykonania i wykończenia, na przykład torebki lakierowane, ze skóry węża, zamszowe, z nubuku, oraz licowane. Każda z pozycji trafia w gusta kobiet i służy innym okazjom, zdobiąc sylwetkę i strój użytkowniczki. Każda także wymaga innych sposobów pielęgnacji.

Czyszczenie skóry licowej jest dość proste, ponieważ ten rodzaj materiału nie jest wymagający i posiada zamkniętą powierzchnię, w którą najczęściej zabrudzenia nie wchodzą w głąb. Oprócz profesjonalnych preparatów do pielęgnacji, czyszczenie skóry licowej domowe sposoby ma także pożądany efekt. Najskuteczniejszy okazuje się roztwór z wody i octu, który usuwa powierzchowne plamy, nie przyciemniając ich, ani nie pozostawiając smug.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *