Wyprzedaże i promocje modowe

Po czym rozpoznać oryginalne Conversy?

Jakiś czas temu napisaliśmy artykuł jak rozpoznać podróbki od odzieży oryginalnej, który bardzo się wam spodobał postanowiliśmy zatem kontynuować temat. Ddziś pod lupę bierzemy trampki Converse, które są produkowane od ponad 100 lat. W początkach swego istnienia były obuwiem przeznaczonym do gry w koszykówkę, a dopiero w późniejszym okresie czasu zaczęły „wychodzić” na ulicę. Nawet jeśli takie buty nie znajdują się w Twojej szafie, z pewnością je kojarzysz. Niestety, jak w przypadku większości dobrej klasy, markowych, ale również kosztownych produktów – zaczęły się pojawiać podróbki. Jak rozpoznać oryginalne Conversy?

Po pierwsze – okrągłe logo

Jest cechą charakterystyczną długich za kostkę trampek. W oryginalnych butach, logo będzie znajdować się w okolicy kostki (przy wewnętrznej stronie cholewki), a jego średnica wynosi minimalnie 4,6 cm. Dodatkowo, takie oznaczenie znajduje się na obydwu butach i jeśli przyłożysz je do siebie – oryginały będą identycznych rozmiarów.

Elementy kółeczka na oryginalnych Conversach są również w niewielkim stopniu uwypuklone. Ta cecha nie dotyczy podróbek.

Po drugie – napis „CONVERSE ALL STAR”

Można go znaleźć w dwóch miejscach. Jak poznać oryginalne Conversy? Poszukaj tego napisu na języku swojego buta, a potem odwróć go i sprawdź gumę przy podeszwie. Jeśli w obydwu tych miejscach znajduje się napis, to zwiększa szanse, że wszystko jest w porządku.

Uwaga – wiele osób uważa, że oryginalne Conversy muszą posiadać znaczek patentowy. Nie jest to prawda: najnowsze modele są go pozbawione, choć jeśli kupisz obuwie sprzed kilku sezonów lub wyjmiesz z szafy swoje stare trampki damskie z wyprzedaży – powinny mieć oznaczenie (R).

W oryginalnym obuwiu przerwy między literami wydają się być dosłownie za małe, a pomiędzy wyrazami „all” i „star” znajduje się niewielka gwiazdka. Jeśli nadruk jest podejrzanie słabej jakości – sprawdź resztę cech oryginałów.

Czy wiesz, że nasza aplikacja saler.pl do monitoringu wyprzedaży w polskich skalpach internetowych posiada setki modeli converse w dziale wyprzedaż? Wyprzedaż converse znajdziesz pod linkiem saler.pl/t-wyprzedaz/converse/.

Po trzecie – wyjmij wkładkę

We wnętrzu buta, na jego wkładce, znajduje się napis „Converse”. Nie może on być niewyraźny lub rozlewający się na boki. W niektórych modelach wewnątrz literki „o” może znajdować się gwiazdka – jest to normalne, choć nie stanowi reguły.

Uwaga – napis jest wykonany z dobrej jakości surowców, dzięki czemu nigdy się nie rozmywa ani nie ulega uszkodzeniom.

Po czwarte – obejrzyj podeszwę

Wokół podeszwy znajduje się obwódka. Jak sprawdzić czy Conversy są oryginalne? Przyjrzyj się jakości nadruku. W replikach często jest ona niska, a całość jest dość rozmazana. Buty teoretycznie sprawiają wrażenie znoszonych, jednak w praktyce – nawet w kilkuletnich Conversach nie dojdzie do tego rodzaju uszkodzeń.

Dodatkowo, w oryginałach nigdy nie zauważyć w tych okolicach kleju. Producent zwraca szczególną uwagę na jakość wykończenia i po prostu nie pozwala sobie na takie „fuszerki”. Okolice podeszwy w prawdziwych Conversach są starannie wykonane i doskonale połączone.

W kwestii podeszwy, należy zwrócić uwagę również na jakość gumy, z której jest zrobiona. Jak nietrudno zgadnąć – oryginalna jest gruba i naprawdę solidna, podczas gdy podróbki zazwyczaj charakteryzują się niską jakością i w dodatku po prostu śmierdzi.

Po piąte – opakowanie

Conversy powinny znajdować się w pudełku, do którego dołączony będzie po prostu certyfikat autentyczności. Tę formę sprawdzania butów można zawsze zastosować w sklepie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *