Wyprzedaże i promocje modowe

Jak dobrać właściwy rozmiar buta? Najlepsze metody

Tylko dobrze dobrany rozmiar buta jest w stanie zagwarantować wygodę. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie jeśli masz zamiar chodzić w obuwiu przez cały dzień – na przykład w pracy czy w szkole. Niestety, choć teoretycznie rozmiarówka jest zunifikowana, w praktyce – każdy producent patrzy na nią nieco inaczej. Jak to zrobić, by odpowiednio zmierzyć stopę i dobrze dopasować obuwie? Na to pytanie odpowie nam dziś specjalista ze sklepu dlastopy.pl – sklepu z obuwiem profilaktycznym.

Dopasowanie najlepszego obuwia

Każda stopa jest nieco inna i właściwie najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu każdorazowo mierzyć buty. Niestety, to wcale nie jest tak proste jak brzmi, a dodatkowo – nie zawsze jest na to czas i ochota.

Dlatego też warto poznać rozmiar własnej stopy, by móc wygodnie i bez problemów kupować buty na przykład online.

Długość wkładki, a rozmiar buta

Każdy but ma własną długość jego wkładki, a ta z kolei – odpowiada określonemu rozmiarowi. To tyle w teorii. W praktyce – niestety często cale nie jest tak kolorowo.

Dlatego też, jeśli to możliwe, warto postawić na nowoczesne rozwiązania. W wielu centrach handlowych można znaleźć specjalne stoiska esize.me, która umożliwia bardzo dokładne zmierzenie stopy. Działanie tego rodzaju urządzeń często przekracza zwykły pomiar długość – sprawdza również jej szerokość w poszczególnych fragmentach czy wysokość podbicia.

Dzięki temu, istnieje możliwość doboru właściwie idealnego buta. Cały proces mierzenia trwa nie dłużej niż kilka minut, a wynik można wygodnie zapisać w aplikacji i korzystać z niego również w przyszłości.

Jak zmierzyć długość wkładki w bucie?

Prawdopodobnie każdy ma choć jedną parę obuwia, w której czuje się naprawdę dobrze. Warto wyjąć z nich wkładkę i dokładnie ją zmierzyć: w ten sposób dowiemy się, jakiego rozmiaru potrzebujemy, by zachować komfort podczas noszenia obuwia.

Pamiętaj jednak, by nie dokonywać pomiaru na starych butach. Choćby nie wiem jak ukochane były, noszone od kilku sezonów obuwie mogło po prostu nieco się “rozbić”, przez co nie poznamy prawidłowego pomiaru wkładki.

Jak zmierzyć długość wkładki z użyciem kartki?

To metoda bardzo znana i polecana szczególnie w przypadku poszukiwania obuwia dziecięcego oraz ruchliwych dzieci, które często nie chcą uczestniczyć w zakupach. Wystarczy bowiem postawić stopę na kawałku papieru, obrysować ją bardzo dokładnie i wyciąć.

Do stworzenia takiego obrysu należy poprosić o wsparcie drugą osobę: aby pomiar był dokładny, konieczne jest stanięcie całą stopą na kartce. Jakiekolwiek balansowanie (jak przy kucaniu) po prostu zakłamie wynik.

Tak stworzony obrys możesz zmierzyć lub zabrać ze sobą na zakupy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie pomiarów – dodaj do nich około pół centymetra: to ilość wolnej przestrzeni w bucie, która pozwala na zachowanie komfortu nawet przez cały dzień.

Po prostu – zapytaj

Pamiętaj, że jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące rozmiaru – warto po prostu zapytać obsługę sklepu. Nie ma znaczenia, czy dokonujesz zakupów online, czy stacjonarnie – sprzedawcy są tam po to, by Ci pomóc i z pewnością bardzo chętnie wesprą Cię w doborze najlepszego dla Twoich stóp rozmiaru obuwia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Saler.pl - Wyprzedaże modowe

Pobierz aplikację. Przeglądaj bez reklam!