Wyprzedaże i promocje modowe

Sznurowanie Conversów – jak zrobić to dobrze? Niezawodne sposoby sznurowania trampek

Wydawać by się mogło, że sznurowanie trampek nie jest wcale mocno wymagającą sztuką, ale nie ma nic bardziej mylnego: to zadanie, które nierzadko przerasta nawet dorosłego. Jeśli chcesz wyróżnić się na tle innych osób i nadać swoim trampkom unikalny wygląd, zapoznaj się z przedstawionymi niżej metodami wiązania i sprawdź, czy któraś z nich Ci odpowiada.

1. Wiązanie trampków na lewą stronę (The Outside In)

Niby klasycznie i zwyczajnie, a jednak… zupełnie inaczej. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to standardowa metoda, jednak gdy się bliżej przyjrzeć – widać, że to sznurowanie trampek Converse różni się znacząco od klasycznego. Aby uzyskać taki efekt, wystarczy zastosować się do kilku prostych kroków:

Najpierw przeciągnij sznurowadło od spodu w dole. Następnie skrzyżuj sznurowadła, przeciągając je przez przeciwległe oczka (od góry). Teraz przełóż sznurówki od dołu i powtarzaj krok drugi i trzeci aż do samej góry trampka i zawiąż buta.

Jak widać, ta technika jest stosunkowo prosta do wykonania, a jednocześnie – daje świetny efekt.

Przeczytaj również: Po czym rozpoznać oryginalne Conversy

2. Podwójne sznurowanie trampek (The Double Back)

Jeśli zastanawiasz się, jak wiązać Converse, by wyglądać nietypowo – ta metoda może być dla Ciebie. Stosując podwójne sznurowanie, uzyskujesz doskonały efekt, który z pewnością przyciągnie uwagę. Aby stworzyć ten rodzaj wiązania, należy:

Przełożyć sznurówki przez drugi od góry otwory, następnie przeprowadzić je przez przeciwległe dziurki dwa oczka NIŻEJ i powtarzaj tą czynność, aż dotrzesz do drugiego od dołu otworu. W kolejnym roku musisz przełożyć sznurowadła przez dolne otwory (UWAGA: bez krzyżowania!) i na koniec należy zasznurować buty w górę, według wolnych dziurek (jeśli udało Ci się odpowiednio je zasznurować, pusty będzie co drugi otwór).

To jak, spróbujesz?

3. Buty czy pociąg? (The Train Track)

To jedna z bardziej nietypowych metod sznurowania, w której przekładamy materiał tak, ze wyglądem do złudzenia przypomina tory kolejowe. Jak wiązać sznurówki w Conversach, by uzyskać taki efekt?

Cały proces rozpocznij od przełożenia przez dolne dziurki sznurówki od spodu. Następnie – przełóż je górą przez dziurki powyżej i ułóż całość tak, by podwójna warstwa materiału skrzyżowała się ponad językiem trampka. Powtarzaj te kroki aż do samej góry buty.

Ta technika wiązania wygląda znacznie efektowniej w wysokich do kostki modelach obuwia, jednak może być stosowana również w niższych białych trampkach, by the way jeśli zastanawiasz się jak wyczyścić białe trampki to znajdziesz ciekawy poradnik na naszym blogu.

4. Puste miejsce (The Blank Space)

Możesz także zdecydować się na technikę sznurowania, w której pozostawiasz nieco wolnego miejsca pośrodku. Wygląda zdecydowanie efektowniej w wysokich trampkach. Aby wykonać to wiązanie, zastosuj się do poniższych kroków:

Przeciągnij materiał od góry przez najniższe otwory, następnie przekładaj sznurowadła od góry przez kolejne dziurki (na krzyż), aż do piątego „oczka”. W piątym otworze nie przekładaj materiału górą, ale dołem – w ten sposób wytworzysz efektowną przerwę. Kontynuuj aż do końca buta. Jeśli nie chcesz wiązać trampka na końcu w klasyczny sposób, możesz schować sznurowadło do wnętrza obuwia.

Jak widać, metoda ta może znaleźć zastosowanie w krótszych trampkach, jednak przez wzgląd na mniejszą ilość otworów, nie będzie się prezentować tak ciekawie.

5. Kokarda, mucha – stylowe wykończenie (The Bow Tie

)

Bez względu na nazewnictwo, niektórzy wręcz uwielbiają kończyć wiązanie obuwia dużą, efektowną kokardką (lub właśnie muchą). Uzyskanie tego efektu wcale nie jest trudne – wymaga jedynie stosowania się do poniższych wskazówek:

Najpierw przełóż sznurówki przez najniższe oczka od wierzchniej strony, a następnie wyciągnij je od spodu w kolejnych otworach i skrzyżuj końcówki ze sobą, przekładając je przez trzecie wycięcie od góry. Ponawiaj poprzednie kroki aż do ostatniego otworu, a po nim – zawiąż pozostały fragment sznurowadła w wielką kokardę.

Jak widać, ta technika wiązania wymaga albo krótkiego trampka, albo dość długiego sznurowadła. Tylko w ten sposób można zakończyć całość świetnie prezentującą się, dużą kokardką.

6. Trampki z błyskawicą – jak wiązać sznurówki w Conversach? (The Lightning Bolt)

Ta metoda prezentuje się świetnie zarówno w krótszych modelach trampek damskich i męskich, jak i tych nieco dłuższych. Dla uzyskania najlepszego efektu, należy:

Musimy rozpocząć sznurowanie od samej góry, poprzez przełożenie materiału przez najwyższy otwór i zawiązanie na końcu sznurówki supła, następnie należy przeciągnąć sznurowadło na sam dół – do otworu znajdującego się po przekątnej od pętelki i tam przełożyć materiał. Teraz należy przełożyć sznurówkę przez wyższą dziurkę – od dołu,krzyżujemy ze sobą końce sznurówki i przekładamy je przez pierwszy wolny otwór w dolnej części buta. Wkłądam sznurowadło od dołu w dziurkę powyżej i ponownie krzyżujemy materiał i wkładamy go do oczka znajdującego się po przeciwległej stronie. Po raz kolejny wkładamy sznurówkę od dołu w oczko wyżej i ponawiamy poprzednie kroki aż do samego końca buta i w ostatnim otworze – wiążemy pętelkę jak w pierwszym kroku.

Jak widać, ta technika jest dość skomplikowana, ale efekt, jaki można uzyskać – wart tego zachodu. Zapoznaj się dokładnie z powyższą instrukcją, usiądź z parą ulubionych butów i stwórz niepowtarzalny efekt.

Istnieje więcej metod sznurowania conversów, znajdziesz je na kanale YouTube marki – https://www.youtube.com/channel/UCfigptVgX1LGgUKZkQ2BZMQ.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *