Wyprzedaże i promocje modowe

Wygodne buty do pracy stojącej i chodzącej. Co wybrać?

Osoby wykonujące swoje obowiązki w pozycji stojącej oraz te, które w trakcie pracy dużo chodzą, muszą pamiętać o dobraniu odpowiedniego obuwia. Jakie buty do pracy chodzacej i stojącej kupić?

Dlaczego wygodne buty do pracy są tak ważne?

W pracy spędzamy najczęściej 8 godzin w ciągu dnia. Gdy obowiązki wykonujemy na stojąco albo na chodząco, stopy oraz kręgosłup narażone są na znaczne obciążenie. Efektem mogą być nie tylko pęcherze i odciski, ale również większe ryzyko obrzęku stóp i bólu pleców, a nawet zwyrodnienia kręgosłupa.

Wobec tego wygodne buty do pracy stojącej oraz chodzącej powinny charakteryzować się odpowiednią budową, aby zapewniać stabilne, bezpieczne, zdrowe podparcie dla ciała przez cały dzień.

Buty do pracy stojącej

Praca w pozycji stojącej jest szczególnym obciążeniem dla kręgosłupa, dlatego przeznaczone do niej obuwie powinno wyróżniać się właściwym stopniem amortyzacji.

Przede wszystkim najwygodniejsze buty do pracy stojącej to buty sportowe. Wykonane z lekkich materiałów, z grubą podeszwą, na przykład z pianki, cholewką z siateczkowymi, wentylowanymi elementami i z wyprofilowaną wkładką mogą zapewnić najwyższy komfort. W tej roli świetnie sprawdzą się też buty do biegania, na przykład od Nike, Adidas, Reebok oraz innych uznanych marek.

Najlepiej unikać butów sięgających za kostkę, nadmiernie zabudowanych, wykonanych wyłącznie ze skóry ekologicznej, które mogą nasilać potliwość stóp i sprzyjać powstawaniu otarć i pęcherzy.

Druga propozycja jako wygodne buty do pracy stojącej to klapki na grubej, profilowanej podeszwie, na przykład wykonane ze skór naturalnych i korka klapki z klamrami jak Birkenstock, chodaki na grubszej podeszwie lub piankowe obuwie typu Crocs. Dobry wybór to też klapki fakirki z masującymi wypustkami na wkładce – zaliczane są do kategorii obuwia medycznego.

Gdy w pracy obowiązuje elegancki dress-code, warto skupić się na butach płaskich i na niskim, szerokim obcasie. Mogą być to baleriny, mokasyny, czółenka, półbuty.

Buty do pracy chodzącej

Wygodne obuwie jest ważne nie tylko dla osób wykonujących obowiązki na stojąco. Jakie buty do pracy chodzacej wybrać?

Osoby, które podczas swojej pracy dużo chodzą, powinny skupić się także na modelach sportowych o grubszej, profilowanej podeszwie, modelowanej wkładce i wentylowanej cholewce.

Zatem najwygodniejsze buty do pracy stojącej oraz chodzącej to te, które wspierają każdy krok – są dobrze amortyzowane, przewiewne, wykonane z przyjaznych dla skóry materiałów. W nich można przetrwać cały dzień bez pojawienia się bólu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Saler.pl - Wyprzedaże modowe

Pobierz aplikację. Przeglądaj bez reklam!