Wyprzedaże i promocje modowe

Poradnik: jak wybrać wygodne buty na obcasie?

Czy buty na obcasie mogą być wygodne? Tak! Sprawdź razem z nami, jak wybrać najwygodniejsze buty na obcasie i jak je nosić, aby zapomnieć o nieprzyjemnym bólu stóp!

Dlaczego buty na obcasie mogą być niewygodne?

Buty na wysokim obcasie powodują, że nogi wyglądają smuklej, a cała sylwetka prezentuje się lekko i kobieco. Ponadto dodają centymetrów i optycznie odejmują kilogramy. Nic dziwnego, że buty na wysokim obcasie uwielbiane są przez wiele kobiet i są podstawą wielu stylizacji na ważne okazje i na co dzień.

Stopy człowieka nie są jednak przystosowane do noszenia butów na wysokim obcasie, ponieważ dochodzi wtedy do niefizjologicznego przeniesienia ciężaru na przednią część stopy. W efekcie mogą pojawiać się ból, a nawet odparzenia, odciski, deformacje.

Są jednak sposoby na to, aby chodzić w butach na obcasie bez nieprzyjemnych dolegliwości. Jak wybrać wygodne buty na obcasie?

Wygodne obuwie na obcasie – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

– Najwygodniejsze buty na obcasie to te o wysokości obcasa około 3-5 cm, na przykład modne teraz czółenka i sandały na klocku. Te na wyższych obcasach warto zostawić na specjalne okazje, na przykład na wesela, bankiety, bale.
– Od cienkich szpilek wygodniejsze są szersze słupki i koturny, które zapewniają większą powierzchnię podparcia, dlatego są stabilniejsze i przez to bardziej komfortowe.
– Jeżeli chcesz kupić wygodne sandały na obcasie, zwróć uwagę na rozmieszczenie i szerokość ich pasków – najlepiej, aby paski nie naciskały na mały palec i były szersze, ponieważ wtedy stabilniej trzymają stopy i nie naciskają na skórę.
– Za wygodniejsze buty uznaje się te, które wykonane są z naturalnych materiałów jak skóra. Buty z eko skóry mogą powodować odparzenia.
– Wygodne buty na obcasie powinny być lekkie – najlepiej unikać tych, które sporo ważą.
– Żeby obuwie na obcasach było wygodniejsze, warto wybrać to na platformie z przodu, która redukuje dolegliwości bólowe przedniej części stopy.

Przeczytaj o fasonach, kolorach i stylizacjach damskich botków na obcasie! 

Jak chodzić w butach na wysokim obcasie?

Podczas chodzenia w butach na obcasach należy wyprostować plecy – dzięki temu można przenieść środek ciężkości na biodra i zmniejszyć nacisk na przednią część stóp. Właśnie tak na wybiegach chodzą modelki.

Aby chodzenie w butach na obcasach było wygodniejsze, można również zastosować dodatkowe akcesoria, na przykład specjalne paski żelowe i zapiętki żelowe, które pomagają utrzymać stopę na miejscu, albo wkładki żelowe, które poprawiają amortyzację.

Przeczytaj jakie dodatki warto wybierać w 2021 roku!

Noszenie obuwia na szpilkach nie jest zalecane codziennie, ponieważ nie jest zdrowe dla stóp. Na co dzień najlepiej wybierać obuwie na płaskich podeszwach lub na niskich, klockowatych obcasach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Saler.pl - Wyprzedaże modowe

Pobierz aplikację. Przeglądaj bez reklam!