Wyprzedaże i promocje modowe

Rodzaje spodni damskich. Czy znasz te fasony?

Spodnie damskie to szeroka rodzina fasonów. Czym są spodnie palazzo lub culotte? Jak wyglądają cygaretki i spodni capri? Sprawdź nasz przewodnik po najpopularniejszych i mniej znanych fasonach spodni damskich!

Damskie spodnie – jakie mają kroje?

Spodnie to obecnie podstawa damskiej garderoby. W sklepach można znaleźć wiele różnych fasonów, które mogą być dopasowane do każdej sylwetki.

Na krój spodni wpływa wiele czynników, w tym długość i szerokość nogawek, stan, sposób ich wykończenia, dlatego są one tak różnorodne.

Sprawdź sprawdzone stylizacje na imprezę wraz z spodniami! 

Gdy chodzi o rodzaje spodni damskich nazwy fasonów mogą być zarówno polskie, jak i angielskie, dlatego wiele osób ma problem z odczytaniem, co dokładnie znajduje się pod konkretną nazwą. Jakie są kroje spodni damskich? Oto lista nazw, które warto znać!

Fasony spodni damskich – przegląd

Chinosy
To jeden z popularnych spodni, które mają elegancki wygląd, ale świetnie wyglądają także na co dzień. Chinosy to spodnie materiałowe o lekko zwężających się nogawkach, najczęściej z wszytymi pod kątem kiszeniami. Świetnie pasują do biurowych stylizacji.

Culotte – kuloty
Taki fason spodni damskich to hit ostatnich sezonów. Spodnie culotte, które określane są także jako kuloty, to popularne kiedyś spódnicospodnie, które mają rozszerzane nogawki o długości za kolano lub do połowy łydki. Mogą mieć także pas przewiązywany ozdobną szarfą.

Przeczytaj o tym jak nosić spodnie culotte! 

Szwedy
Jest to podobny fason do kulotów, tylko ma on bardzo szerokie nogawki sięgające aż do ziemi. Nogawki szwedów są najczęściej proste – szerokie w udach i łydkach.

Palazzo
To fason, który często wygląda tak samo jak spodnie szwedy, ale nogawki spodni tego typu są dodatkowo rozszerzane. Spodnie palazzo są oferowane w wielu ciekawych wariantach materiałowych, na przykład z jedwabiu.

Cygaretki
Spodnie cygaretki świetnie sprawdzą się w biurowych stylizacjach. Są podobne do chinosów, jednak mają od nich krótsze nogawki o długości 7/8 i są bardziej dopasowane do ciała. Na ogół nie mają kieszeni.

Capri
Jeżeli wybierasz się na wakacje, zabierz ze sobą spodnie capri. To spodnie, które określane są także jako rybaczki. Spodnie capri mają elegancki wygląd, sięgają za kolana lub do połowy łydki i są dopasowane do ciała.

Rurki
Gdy chodzi o fasony spodni damskich, ten zna chyba każdy. Rurki to dopasowane do ciała spodnie, najczęściej wykonane z jeansu.

Skinny i superskinny
To warianty spodni rurek z jeszcze węższymi nogawkami. Aby nosiło się je wygodniej, wykonane są z tkanin z domieszką elastycznych włókien.

Dzwony
To spodnie o fasonie z rozszerzającymi się do dołu nogawkami. Są jednym z klasyków mody retro. Dzisiaj można zobaczyć je na ulicach coraz częściej.

Cargo
To spodnie, które kojarzone są głównie z bojówkami. Mają luźniejsze nogawki wykończone ściągaczami. Często wyposażone są także w boczne kieszenie dla łatwego przechowywania.

Joggers
To spodnie o wygodnym fasonie z luźniejszymi, lekko zwężanymi nogawkami i pasem wykończonym gumką.

Paperbag
W tym fasonie pas układa się w charakterystyczny efekt ściągniętej papierowej torby. Spodnie paperbag mają wyższy stan i wiązane są dołączonym paskiem lub taśmą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Saler.pl - Wyprzedaże modowe

Pobierz aplikację. Przeglądaj bez reklam!