Wyprzedaże i promocje modowe

Rodzaje biustonoszy – znasz wszystkie?

Choć dla panów może się to wydawać niezwykle, to jednak biustonosze są niezwykle zaawansowanymi technologicznie produktami. Miseczki staników wykonywane mogą być najróżniejszymi metodami. Spotykane są wersje szyte, formowane termicznie ze specjalnej pianki, z ogromne ilości różnego rodzaju materiałów i kombinacji pomiędzy nimi. Mało tego, bez trudu spotkać można nawet specjalny model, czyli biustonosz bez miseczek. Dodatkowo pamiętać trzeba, że staniki mogą być w najróżniejszy sposób usztywniane. Realizować to można poprzez fiszbiny lub gąbki.
Aby się w tym połapać, przygotowana została specjalna lista podsumowująca typy biustonoszy, użyte materiały i technologie usztywnień.

Staniki bezszwowe i formowane termicznie

Dzięki temu, że miseczki tych staników nie posiadają żadnych szwów, są idealne do zakładania pod gładkie bluzeczki. Najczęściej występują w formie usztywnionej, aby nie odznaczały się pod nimi brodawki piersi. Raczej rzadziej spotykane są wersji bez żadnej wyściółki, które po prostu zbudowane są z miękkiego, dopasowującego się do piersi materiału.

Staniki miękkie

W tej wersji biustonosza miseczki nie są w żaden sposób ani wyściełane, ani też usztywniane. Wykonuje się je z najróżniejszych materiałów. Spotkać można zarówno wersje wykonaną z koronek, dzianin, haftowane lub po prostu gładkie. Występują w wersji z fiszbinami, jak i bez.
Cieszą się sporą popularnością ze względu na fakt, że wykonywane są w wersji zarówno przejrzystej, półprzejrzystej, lub całkowicie gładkiej, jak i nieprzejrzystej, dzięki czemu istnieje bardzo dużo możliwości ich dobierania i do określonej sytuacji i dnia.

Biustonosz półusztywniany

Biustonosz semi soft to taki, w którym dolna jego część usztywniona jest gąbką lub pianką, natomiast górna wykonana jest z miękkiego materiału, którym najczęściej jest półprzejrzysta siateczka ze zdobiącym haftem lub po prostu koronka.
Ich olbrzymią zaletą jest połączenie dwóch bardzo ważnych cech każdego biustonosza. Są przede wszystkim bardzo lekki, zarówno fizycznie, jak i estetycznie, lecz dzięki mocnemu dołowi są bardzo sztywne i wygodne. Nie tylko solidnie podtrzymują piersi, lecz także efektownie je modelują.

Stanik usztywniany

Biustonosz usztywniany, którego inną nazwą jest biustonosz padded, wyłożony jest całkowicie materiałem usztywniającym. Z reguły wykonane są one z bogatymi zdobieniami w postaci haftów.
Wbrew powszechnej opinii wersje usztywniane w żadnym stopniu nie mają wpływu na wizualne powiększenie piersi. Do tego zadania wykorzystywany jest kolejny typ biustonoszy.

Staniki push-up

Jest to biustonosz, który wykonany został w celu wizualnego powiększenia piersi. Swoje zadanie realizuje dzięki usztywnionej, specjalnie wyprofilowanej konstrukcji, a także odpowiednim wkładką wypełniającym miseczki, które wykonane mogą być z gąbki, pianki, żelu silikonowego, a nawet w bardziej zaawansowanych konstrukcjach, po prostu wypełnione powietrzem. Jesteś ciekawa jak jeszcze można optycznie powiększyć piersi bez skalpela? Sprawdź tu!

Biustonosz z fiszbinami

Co to są fiszbiny? Takie pytanie z pewność zadanie sobie niejedna dziewczyna, która pierwszy raz kupuje dla siebie biustonosz. Fiszbiny w staniku to po prostu swego rodzaju półkoliste rusztowanie, które wszyte jest w dolny obrys miseczki. I choć fiszbiny potocznie kojarzone są z drutami, ponieważ tym właśnie były w pierwszy modelach to obecnie są to najczęściej wersję plastikowe, które są po pierwsze lżejsze, a po drugie bezpieczniejsze.
Fiszbiny w biustonoszu mają dwa zadania. Po pierwsze jak nic innego modelują piersi, dzięki czemu wyglądają one w takich biustonoszach niezwykle atrakcyjnie. Po drugie pełnią funkcje odciążającą ramiona. Dzieje się tak dzięki temu, że przeważająca część ciężaru piersi podtrzymana jest przez mocną konstrukcję wykonaną z fiszbin, a nie jak w przypadku innych modeli, po prostu na ramiączkach.
Aby jednak biustonosz modelujący z fiszbinami mógł poprawnie działać, konieczne jest jego bardzo dokładne dobranie, ponieważ często zdarza się, że źle dobrany zwyczajnie boleśnie uciska piersi.

Staniki bez fiszbin

Biustonosz bez fiszbin co to znaczy? Są to po prostu staniki, które nie zawierają w swojej budowie żadnego rodzaju wzmocnienia. Są to specjalne wersję biustonoszy, które przewidziane zostały dla bardzo wyjątkowych klientek. Nie chodzi tu jednak o status społeczny czy też zasobność portfela. Niektórym kobietą po prostu źle i niewygodnie jest w biustonoszach usztywnianych, które przecież są przeważającą częścią oferty rynkowej.
Dla kogo zatem adresowana jest oferta biustonoszy bez fiszbin? Przede wszystkim do kobiet, które są obecnie w końcówce ciąży, lub też w czasie pierwszych tygodni laktacji. Pamiętać także należy, że część kobiet zwyczajnie źle się czuje w biustonoszach z fiszbinami. Dobrym przykładem są kobiety, które przeszły zabieg mastektomii.
Niestety kobiety decydujące się na tę wersję biustonosza muszą liczyć się z tym, że ich piersi będą w nim sprawiały wrażenie rozdzielonych, co dodatkowo niekorzystnie będzie wpływało na podtrzymanie biustu. Efektem tego jest fakt, że tego typu staniki muszą być znacznie lepiej zabudowane, żeby miseczki mogły w dostatecznie dobrym stopniu podtrzymywać piersi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *