Wyprzedaże i promocje modowe

Styling włosów – co to jest i jak go zrobić?

Masz cienkie włosy, które mają mało objętości? Pomyśl o stylingu włosów. Co to za zabieg? Jak go zrobić? Jakie daje efekty? Odpowiadamy na wszystkie pytania!

Styling włosów – czym jest?

Jeżeli zastanawiasz się, co to jest styling włosów, już wyjaśniamy. To zabieg stylizacji włosów zaliczany do trwałej ondulacji, który podnosi włosy od nasady, nadaje im objętość i dodatkowo tworzy piękny skręt.

W porównaniu do zwykłej trwałej styling włosów jest delikatnym, subtelnym zabiegiem. To powoduje, że nie niszczy on tak mocno włosów.

Sprawdź co pasuje szatynce! 

Do wykonania stylingu stosuje się najczęściej grubsze wałki, dlatego skręt nie jest aż tak silny, a włosy uzyskują efektowne fale. Można zastosować także nieco cieńsze wałki, aby loki miały mniejszy skręt. Wybór jest zatem indywidualną decyzją, co pozwala na uzyskanie efektów dopasowanych do swojego gustu i stylu.

Kiedy warto zdecydować się na styling włosów?

Najlepiej na zabieg zdecydować się wtedy, gdy włosy mają długość do ramion albo do łopatek, ponieważ wtedy efekt stylingu jest najlepszy. Jeżeli włosy są zbyt długie, wtedy efekt jest gorszy, ponieważ są one za ciężkie.

Styling włosów to zabieg polecany dla osób o cienkich włosach. Takie włosy często nie mają objętości, dlatego wyglądają na oklapnięte, bez życia.

Na styling włosów mogą także zdecydować się osoby, które mają włosy trudne w układaniu, wymagające częstego używania lokówki, aby nadać im atrakcyjny wygląd.

Przeczytaj o modnych fryzurach w 2021 – cięcia, uczesania i kolory.

Ponadto styling włosów będzie również dobry dla kobiet, które mają przetłuszczające się włosy, podatne na utratę objętości na skutek wydzielania nadmiernej ilości sebum.

Jak zrobić styling włosów?

Zabieg jak styling włosów najlepiej wykonać w dobrym salonie fryzjerskim. Można też wykonać go samodzielnie. Jak przebiega styling włosów? Jak zrobić styling włosów w domu?

Styling włosów krok po kroku:
1. Przycięcie końcówek włosów – dzięki temu włosy będą wyglądały świeżo, zdrowo.
2. Nawinięcie włosów na wałki. Najczęściej do zabiegu stosowane są grubsze walki, które dają efekt fal.
3. Na włosy nakłada się preparat przeznaczony do stylingu.
4. Po około 20 minutach preparat jest zmywany.
5. Używane są kosmetyki pielęgnacyjne, które służą do nawilżenia i odżywienia włosów. Pomagają one również w skuteczniejszym działaniu preparatu do stylingu.
6. Stosuje się płyn utrwalający efekt.
7. Włosy na koniec pokrywane są odżywką o działaniu odbudowującym.

Jaki są efekty? Styling włosów przed i po to natychmiast widoczny rezultat. Utrzymuje się na fryzurze przez 2-4 miesiące po zabiegu. Następnie można go powtórzyć, by znów nadać włosom zachwycający wygląd.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Saler.pl - Wyprzedaże modowe

Pobierz aplikację. Przeglądaj bez reklam!