Wyprzedaże i promocje modowe

W jaki sposób dbać o sztuczną biżuterię?

Dobrej jakości biżuteria jest w cenie i trzeba wydać na nią niemałą kwotę. Z całą pewnością warto w nią zainwestować, ale jeśli nie mamy wystarczających do tego funduszy, możemy zdecydować się na tańszą alternatywę. Chodzi tutaj o sztuczną biżuterię, która jest powszechnie dostępna i to w atrakcyjnej cenie. Do wyboru mamy wiele wariantów. Do produkcji sztucznej biżuterii sięga się po przeróżne wzory, materiały, kolory. Z całą pewnością jest w czym wybierać. Jakość takiej biżuterii odbiega od tej wykonanej z metali szlachetnych, ale jeśli będziemy o nią odpowiednio dbać, to posłuży nam przez długi czas. Ostatnio pisaliśmy jak wyczyścić złotą biżuterię, teraz najwyższa pora na to, aby zastanowić się, jak wyczyścić sztuczną biżuterię.

O tym należy pamiętać

Przystępna cena sztucznej biżuterii przemawia za tym, aby w nią zainwestować, ale minusem tego rozwiązania jest stosunkowo szybka utrata jej pierwotnego piękna, jeśli nie będziemy się o nią odpowiednio troszczyć. Pojawia się wobec tego pytanie, czym wyczyścić sztuczną biżuterię, aby uzyskać pożądane efekty? Wbrew pozorom nie trzeba sięgać po żadne specjalistyczne preparaty ani przeprowadzać czasochłonnych zabiegów. Warto zacząć od poznania pewnych zasad związanych ze sztuczną biżuterią. Jeśli będziemy się do nich stosować, to z pewnością będziemy zadowoleni z uzyskanych efektów. Wiele osób popełnia podstawowy błąd, a mianowicie trzyma sztuczną biżuterię z tą wykonaną z metali szlachetnych. Jest to niewłaściwe postępowanie ze względu na to, że metale wchodzą w reakcje chemiczne pod wpływem czynników zewnętrznych. Powietrze sprawia, że dochodzi do ciemnienia biżuterii i to nie tylko tej sztucznej, ale też tej wykonanej z prawdziwego srebra. Jeśli chcemy się uchronić przed tym niepożądanym zjawiskiem, należy przechowywać każdy przedmiot osobno – najlepiej będzie owinąć je w miękkie tkaniny i włożyć do foliowego woreczka. Jest to skuteczny i prosty sposób na uchronienie biżuterii przed uszkodzeniem i zarysowaniem. Inną opcją jest zakup specjalnego pudełka z przegródkami i szufladami lub szkatułki wyłożonej delikatną tkaniną. Przedmioty nie tylko będą dobre zabezpieczone, ale też uporządkowane. Ważne jest też to, aby zawsze zdejmować biżuterię przed myciem czy braniem kąpieli. Zarówno tłuszcz, jak i substancje chemiczne mogą doprowadzić do nieodwracalnego zniszczenia biżuterii.

Jak czyścić sztuczną biżuterię, aby przywrócić jej utracony blask?

Czasami konieczne jest umycie biżuterii, co należy zrobić w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Można posiłkować się niedużą ilością delikatnego płynu do mycia naczyń/prania. W takim roztworze dokładnie opłukujemy biżuterię, po czym za pomocą miękkiej szczoteczki doczyszczamy brudne miejsca. Na koniec należy opłukać biżuterię w ciepłej wodzie i osuszyć miękką ścierką. Ważne jest to, aby cała procedura nie trwała zbyt długo. Sztuczna biżuteria nie powinna mieć zbyt długiego kontaktu z wodą. Należy pamiętać o tym, aby wystrzegać się mycia sztucznej biżuterii w płynach przeznaczonych do czyszczenia metali szlachetnych. Unikać trzeba też agresywnych substancji chemicznych, które mogą na trwale uszkodzić biżuterię.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *