Wyprzedaże i promocje modowe

Jak wyczyścić złotą biżuterię? Złote łańcuszki i pierścionki

Któż z nas nie posiada w domu złotej biżuterii, która po latach stała się nieefektowna ze względu na zabrudzenia na niej powstałe i nie nadaje się do noszenia? Wiele osób podejmuje w domu próbę samodzielnego wyczyszczenia złotej biżuterii. Jest to dobre rozwiązanie, do którego trzeba podejść bardzo ostrożnie. Podpowiadamy poniżej, jakie sposoby są najlepsze, by wyczyścić biżuterię i z powrotem nadać się piękny blask.

Jak wyczyścić złotą biżuterię?

Co zrobić jednak, gdy mamy do wyczyszczenia kolię, naszyjnik, bransoletkę, która posiada jeszcze szlachetne kamienie? Jako domowy sposób wówczas okaże się najlepszy? Gdy posiadamy złotą biżuterię z kamieniami wówczas można spróbować od wyczyszczenia jej np. sodą i octem. Wacik kosmetyczny lub szmatkę należy delikatnie nasączyć wodą z sodą oczyszczoną i tak przecierać złoto, omijając sam kamień. Można spróbować również zastosować powyższy sposób (czyli wodę z kilkoma kroplami płynu do naczyń) również skrupulatnie omijając kamień. Warto wiedzieć, iż samego kamienia nie powinno się zanurzyć w wodzie ani stosować na niego bezpośrednio różnorodnych specyfików. Kamień najlepiej spróbować przetrzeć suchą szmatką. Gdy wymaga on jednak wyczyszczenia – można zwilżyć je alkoholem. Warto pamiętać, iż tak czyszczoną biżuterię zawsze na końcu trzeba wysuszyć.

Jak wyczyścić złoty łańcuszek?

Złoto ma to do siebie, że po czasie częstego użytkowania wymaga delikatnego oczyszczenia, które sprawi, że znowu będzie pięknie błyszczeć. Dobrze wszystkim znane, domowe sposoby mogą okazać się dobrym rozwiązaniem. Warto jednak przed wybranej konkretnej metody sprawdzić na małym fragmencie czy sposób, który wybraliśmy nie uszkodzi danej powierzchni. Jednym z bezpieczniejszych i sprawdzonych sposobów, by wyczyścić złoty łańcuszek jest tzw. kąpiel w letniej wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń. Złoty łańcuszek w takiej kąpieli można zaniżyć na około 15 minut, po czym delikatnie przetrzeć miękką szmatką lub szczoteczką. Gdy zobaczymy zadowalający efekt, wystarczy przemyć łańcuszek pod letnią, bieżąca wodą i go osuszyć.

Jak wyczyścić złoty pierścionek?

Pierścionki, które znajdują się na naszych dłoniach częściej wymagają solidnego czyszczenia. Jeżeli pierścionek nie jest ozdobionymi szlachetnymi kamieniami, dobrze sprawdzi się tu kąpiel w jasnym piwie. Wystarczy włożyć pierścionek na talerzyk i delikatnie zalać go jasnym piwem i tak pozostawić na kilka minut. Można także spróbować wyczyścić pierścionki szmatką nasączoną tym napojem. Po kilku minutach szybko zauważy się poprawę w wyglądzie biżuterii.

Jak wynika z powyższego, domowe sposoby na czyszczenie złotej biżuterii to dobre rozwiązanie, by odzyskać piękną, błyszczącą ozdobę. Warto jednak do tej procedury podchodzić bardzo delikatnie, by nie uszkodzić złota. Dobrze jest także zapobiegać szybszemu pojawianiu się zabrudzeń na złocie i zdejmować je zawsze podczas gotowania, kąpieli czy też opalania. Nie należy również nakładać kosmetyków ani perfum w miejsca, w których znajduje się złota biżuteria.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *