Wyprzedaże i promocje modowe

Co charakteryzuje niezwykle modny styl boho?

Moda to jeden z najlepszych sposobów na wyrażenie siebie i podkreślenie swojej osobowości. Spośród wielu różnych tendencji w modzie, już od kilku lat z pewnością wyróżnia się styl boho. Czerpie on garściami między innymi z mody lat 70-tych i kultury hipisów, ale też z tego wszystkiego, co do stylu wprowadziła artystyczna Bohema. Nie sposób uniknąć tu również skojarzeń ze stylem kolorowych Cyganek. Styl boho to zatem połączenie wszystkiego, co lekkie i frywolne, kolorowe i niezwykle kobiece, a jednocześnie na luzie.

Cechy charakterystyczne stylu boho

Ze stylem boho łączą się pewne bardzo silne skojarzenia. Na myśl przychodzą zwiewne kreacje, uszyte z kolorowych etnicznych tkanin, które ozdobione są za pomocą koralików, kwiecistych haftów i piórek. Moda boho to bez wątpienia obszerne kroje, szerokie rękawy, rzeczy robione ręcznie, które dzięki temu są unikatowe i jedyne w swoim rodzaju. To stroje kojarzone z modą tak zwanych dzieci kwiatów, ale też mieszkanek dalekiej Australii, które do perfekcji opanowały frywolne stylizacje zakładane na plażę. Do stylu boho fantastycznie pasują długie czesane wiatrem włosy, etniczna biżuteria noszona w niemożliwej wręcz ilości, ale też wygodne kobiece buty inspirowane latami 70-tymi. Rzymianki czy drewniaki to najlepszy dodatek do ubrań w stylu boho. Ten styl jest perfekcyjny szczególnie na wiosnę i lato, gdy w modzie szuka się tego, co lekkie i przewiewne, gdy jest większa ochota na eksperymentowanie z własnym wizerunkiem. Moda boho to perfekcyjny wybór między innymi na letnie festiwale muzyczne. To właśnie najlepsza oprawa dla tej frywolnej i niezwykle dziewczęcej stylistyki.

Styl Boho stylizacje

Co jest charakterystyczne dla mody w stylu boho? Tak jak już wcześniej wspomniano, to zarówno same tkaniny oraz kolorystyka, ale też sposób zdobienia. Myśląc o boho nie sposób nie wymienić: – ręcznie farbowanych tkanin, – frędzli i piórek nawiązujących do mody lat 70-tych, – dużej etnicznej biżuterii, – kwiecistych haftów na ubraniach i dodatkach, – całej palety kolorów wśród których z pewnością najpiękniej prezentują się barwy ziemi, – wszechobecnej bieli. Jeżeli chodzi o tkaniny to doskonale sprawdza się zamsz szczególnie w wydaniu brązowym i beżowym, jeans, lekka przewiewna bawełna. Ubrania w stylu boho często są zdobione za pomocą koronki, jednak efekt to nie tajemnicza femme fatale, a lekka i zwiewna nimfa. Warto pamiętać o tym, że uzupełnieniem w stylu boho jest też fryzura oraz makijaż. Miłośniczki tej mody bardzo często noszą długie lekko falowane włosy, które układają przy pomocy preparatów z wodą morską, kolorowy makijaż, zdobienia dłoni rysowane za pomocą henny. Ten nietuzinkowy sposób podkreślania stylu jest właśnie charakterystyczny dla boho.
 

Styl boho ubrania

Ubrania boho bez wątpienia sprzyjają każdej kobiecie, bo zapewniają swobodę ruchów, pozwalają zachować komfort i wygodę, a jednocześnie są niezwykle kobiece. Podkreślają figurę w nienachalny sposób i bez wątpienia nie sprzyjają epatowaniu seksapilem, pozwalają natomiast uzyskać naprawdę bardzo naturalny efekt. Dziewczyny boho mają w sobie coś magnetycznego, Sprawiają wrażenie kobiet żyjących w zgodzie z naturą, dla których niewymuszony styl jest tylko prostym sposobem na podkreślenie własnego wdzięku. Boho jest fantastyczne dla kobiet o artystycznej duszy, które chcą za pomocą ubrania manifestować swój sposób na życie i spojrzenie na świat. To właśnie tak ubiera się wiele gwiazd show-biznesu, które uwielbiają podkreślać swój niewymuszony styl, wybierając ubrania i dodatki często robione ręcznie i występujące w pojedynczych egzemplarzach.

Jak rozwinąć swój styl boho? Na kim się wzorować? Prawdziwą przedstawicielką stylu boho jest między innymi świetnie znana wokalistka Florence Welch, która słynie z cudownych kreacji noszonych na scenie i na co dzień. Inne przedstawicielki to między innymi Nicole Richie czy siostry Olsen. Jak wprowadzić do swojej szafy styl boho? Dobry pomysł to zakupienie słomkowego kapelusza na lato czy wełnianego na jesień, uzupełnienie biżuterii o kilka lub kilkanaście delikatnych bransoletek wnoszonych naraz na nadgarstku, uzupełnienie szafy o długi kaftan noszony jako zwiewny płaszcz lub białą sukienkę w stylu boho.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *