Wyprzedaże i promocje modowe

Wszystko, co warto wiedzieć na temat tamponów na basen – jakie kupić i jak stosować

Wiele kobiet w trakcie miesiączki boi się chodzić na basen czy uprawiać jakąkolwiek aktywność fizyczną. Pokutuje u nich myśl, że na pewno dojdzie u nich do wycieku treści miesiączkowej, a one staną się publicznym pośmiewiskiem. Ich myślenie ma niewiele wspólnego z prawdą, bo przecież współczesne tampony na basen są bardzo wytrzymałe i dyskretne.

Jakie tampony na basen?

W zasadzie można podczas pływania używać najzwyklejszych tamponów. Natomiast jeśli to nas nie przekonuje, można sięgnąć po tampony rekomendowane przez ekspertów. Po pierwsze sekretem ich lepszej skuteczności jest fakt, że są wykonane z miękkiego i elastycznego materiału. Nie powoduje on żadnych otarć, zaczerwienień, a tym bardziej nie dopuszcza do niespodziewanych wstydliwych sytuacji związanych z uwolnieniem treści miesiączkowej. Co równie ważne to tampony na basen rekomendowane przez ekspertów zapewniają ochronę nawet do ośmiu godzin. Jako że są uniwersalne, to one praktycznie same dopasowują się do rozmiaru pochwy użytkowniczki. Poza tym udowodniono, że są hipoalergiczne, w związku z czym po ich zastosowaniu żadna alergia nie ma prawa się pojawić. W zależności od potrzeb można wybrać mokre lub suche tampony na basen. Te pierwsze różnią się od tych drugich jedynie tym, że są nasączone specjalnym żelem, które ma pH zbliżone do pochwy.

O czym trzeba pamiętać, będąc na basenie?

Po pierwsze, co oczywiste, by dokładnie wymyć przed wejściem do basenu strefy intymne. To jest rzecz podstawowa i nie trzeba o tym chyba żadnej kobiecie przypominać. Następnie należy założyć nowym tampon zarówno przed wejściem do basenu, jak i zaraz po jego opuszczeniu. Poza tym myjąc strefy intymne lepiej nie sięgać po żele czy płyny do higieny intymnej pod basenowym prysznicem. W tej sytuacji wystarczy jedynie opłukać ciało ciepłą wodą. Poza tym to tampon sam w sobie neutralizuje brzydkie zapachy. Z tego typu udogodnień jak żele czy płyny do higieny intymnej lepiej korzystać w zaciszu własnego domu, bo jest to mniej krępujące.

Jak stosować tampony na basen?

Po pierwsze trzeba oczywiście je delikatnie rozpakować, żeby ich nie uszkodzić. Następnie palcem wskazującym trzeba umieścić go pomiędzy wargami sromowymi i delikatnie wepchnąć do pochwy. Tampony nowej generacji są o tyle wygodne, że nie widać u nich sznureczka i nie trzeba martwić się, jak go starannie zamaskować. Poza tym mają większa chłonności i wytrzymałość. Dzięki czemu nie ma możliwości, by czerwona kałuża krwi na środku basenu stała się udziałem miesiączkującej kobiety.

A co zrobić, gdy tampon się zaklinował i nie chce wyjść?

Po pierwsze nie wolno nadmiernie panikować i próbować wyciągnąć go na siłę, bo to może jedynie diametralnie pogorszyć sytuację. Należy podejść do tematu na chłodno i metodologicznie. Na początek warto zwilżyć tampon wodą, może pod jej wpływem sam wypadnie. Gdy to nie pomaga, to można zmienić pozycję i na przykład przykucnąć. Niektóre kobiety wolą taki właśnie sposób usuwania tamponu, bo sprawia im mniej kłopotu niż podniesienie nogi do góry. W ostateczności, gdy oporny tampon nie chce poddać się woli użytkowniczki- tajną bronią okazuje się pęseta, przy pomocy której łatwiej będzie wyciągnąć tampon. Trzeba to jednak robić powoli i ostrożnie, bo tylko spokój gwarantuje powodzenie tego koniecznego przedsięwzięcia.

Ile wytrzyma tampon na basenie?

W zasadzie tyle, ile będzie trzeba. Przecież żadna kobieta nie będzie pływać bite osiem godzin, a tyle właśnie wytrzymują na jednej aplikacji tampony nowszej generacji. Przy czym trzeba pamiętać, by po tych ośmiu godzinach je wymienić. Jest to związane z faktem, iż po tym czasie tracą swoją chłonność, a poza tym dłuższe ich przetrzymywanie w ciele jest wysoce niehigieniczne.

Czy można spać z tamponem?

Jak najbardziej. Jednak należy pamiętać, by założyć nowy zarówno przed snem, jak i po przebudzeniu. Tampon podczas snu pochłania cała miesiączkową wydzielinę i jest szczególnie pomocny przy obfitszych krwawieniach. O tym, czy jest założony prawidłowo tampon, świadczą przede wszystkim nocne krwawienia podczas zmiany pozycji ciała. Gdy do nich dochodzi- to znaczy, że tampon został zaaplikowany nieprawidłowo i trzeba nauczyć się jak to wykonać poprawnie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Saler.pl - Wyprzedaże modowe

Pobierz aplikację. Przeglądaj bez reklam!